Vyhřívaná podložka

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Vyhřívaná podložka

#1 Příspěvek od dvorak »

Měl bych dotaz k elektricky vyhřívané podložce do postele, která je na 220 V, prodávanou v JYSKu. Není nebezpečná ? Přece jen - 220...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Mas prudovy chranic?
Ale do postele by som si to nedal ani s chranicom.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Byly časy, kdy se to do postelí dávalo běžně a bez chrániče. Můj děda a babička to používali a oba umřeli v požehnaným věku na něco jinýho než úraz elektrickým proudem. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#4 Příspěvek od PC-maniak »

Fotrik to pouziva od "DORMEO" uz nekolik let a jeste nic nezhorelo ani nedostal slupku :wink: nesmis se zas tolik bat ..
Tomáš

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Jo, nesmíš umírat strachy z toho, co by se ti mohlo stát. Na to je tady kolonka pro koronaviry.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Bernard »

Vložil jsem tu podložku mezi matraci a čabrak. Takže mám přídavnou izolaci. Už se úrazu nebojím. :wink:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#7 Příspěvek od kejki »

To bylo u některých v návodu výslovně zakázáno :D
Jestli to nebylo tady, tak na kutilské se řešilo jiné nebezpečí, disponované osoby se dokážou popálit.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#8 Příspěvek od sinclair »

Máme to doma, někdy z počátku 60.let. Je to určitě Elektropraga, je na tom natištěný tmavomodrý logo.
Má to takový zajímavý, "palcový" třístupňový a černě-bakelitový přepínač výkonu, jaký jsem jinde neviděl.
Ale ani na trojku to neumí hřát zase tolik, aby se někdo popálil.
Má to opředenou přívodní šňůru, jak od zástrčky do přepínače, tak i z přepínače do dečky. Nikdy nebyla porouchaná.
Než jsme to před pár lety se ségrou uložili, měl jsem přepínač otevřený, jestli není pod opředením zpuchřelá guma žil.
Nebyla, přívodní šňůra je dvoužilová, s gumovou vidlicí Flexo-Patent. Od přepínače do dečky jdou 3 vodiče.
Dneska je životnost něčeho 60 let, jako opsané ze scifi.
Naposledy upravil(a) sinclair dne 15 říj 2020, 19:01, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#9 Příspěvek od barnodaj »

Používám postelový přímotop už několik let. Jediná závada, kterou jsem tu někde popisoval byly vadné diody 4007 v ovladači. Pravděpodobně mají za úkol odpojit topidla v případě zkratu mezi jednotlivými topnými dráty v kabelu. Dvakrát za sezonu ji dám vyprat. Mám špatné prokrvování nohou (chodidel) a teplé ponožky na spaní nosím od září do května, ta topná deka je prvotřídní pomoc.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Pamatuju Sinclaire ten bakelit šaltr v přívodu dečky. Velikost krabičky diabolek a z boku posuvnej trojpoloháč.
U topných deček přímo na tělo, třeba pro horolezce do bot, napájený baterkou jsem viděl človíčka co se pěkně popálil. Namáháním se po dvou letech používání zlomila rezistence a ve zlomu to udělalo za provozu něco jako oblouk či prskání. Než mu došlo co se děje a vypnul to a dokázal si sednout a sundat botu, měl na noze 5 cm rudou popáleninu uprostřed bílej a hnědej flek jako je popálenina kůže od hrotu pájky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#11 Příspěvek od breta1 »

Bezpečnost podušky v posteli se snižuje se stářím.
Ani ne tak té podušky, ale jejího majitele.
Je zde zvýšené riziko nekontrolovatelné produkce různých tělesných tekutin, z nichž některé mohou mít slušnou elektrickou vodivost.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Pak už jedině Termofor nalitej teplou vodou a nebo jak to dělali naši pradědové a prabáby když jeli v zimě s koňským či jiným povozem. Na kozlíku si pod nohy dávali v peci rozpálený plný cihly, na to nohy v botách a vše přikrýt pořádným kožichem a nebo houní. Jednou jsem to za mlada zkusil a paráda, dvě hodiny to hřálo. Dnes by to nejspíš narazilo na problém, že boty nemívají kožený podrážky. Plastová rejže by to asi dlouho nezvládla. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#13 Příspěvek od dobrman »

breta1 píše:.... riziko nekontrolovatelné produkce různých tělesných tekutin, z nichž některé mohou mít slušnou elektrickou vodivost.
Nevím jak dneska, ale co jsme mívali starou el. dečku (s tím černým bakelitovým přepínačem), tak jedna z vrstev obalu byl jakýsi silný igelit, nebo co to bylo (bylo to podobný jako vixlajvantový průsvitný ubrus)
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

Pokud je výrobek z Asie, nemá smysl blíže se zabývat provedením, počtem certifikátů, logem zkušebny té nebo té. Sítotisk nebo tamponový razítko obtiskne i dítě.

Uživatelský avatar
fkroupa
Příspěvky: 17
Registrován: 23 led 2007, 01:00

#15 Příspěvek od fkroupa »

sinclair píše:Máme to doma, někdy z počátku 60.let. Je to určitě Elektropraga, je na tom natištěný tmavomodrý logo.
Má to takový zajímavý, "palcový" třístupňový a černě-bakelitový přepínač výkonu, jaký jsem jinde neviděl.
...
Dneska je životnost něčeho 60 let, jako opsané ze scifi.
Přesně toto má paní tchýně, i doba sedí. Loni se uklepala přivodní šňůra, ale naštěstí u onoho přepínače. Jinak do postele bych s tím nevlezl, a spát už vůbec ne.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“