trafopájka

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#121 Příspěvek od p32 »

:lol:

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#122 Příspěvek od Achab »

Celeron píše:...víš, jakou maj síť v Rusku? Zjevně ne...
V Rusku jsou převážně sítě IT (pokud se v provedení podle GOST tak vůbec dají nazvat) jak s izolovaným nulovým bodem, tak i s uzemněným přes velkou impedanci. Ve vnitřních rozvodech se vyskytují zásuvky s ochranným kolíkem i bez. Záleží na místě a stáří instalace, případně stupni zfušovanosti. Jinak to bude vypadat v moskevském hotelu, v průmyslovém objektu a v zapadlé "děrévně."

Ochranný vodič u spotřebiče třídy I je na místě i v síti IT. Výrobce nemůže předvídat místo používání, ani konkrétní řešení ochrany (uzemněný ochranný vodič, chránič, centrální hlídač izolačního stavu apod). Ale Rusko je země neomezených možností...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#123 Příspěvek od Celeron »

Tak třeba na sálovým rusákovi počítadlu v roce 1986 byla IT a všechny vnitřní zásuvky ve skříních byly pouze dvoukolíky. Při instalaci rusáci všecky zásuvky zlikvidovali prostým ucpáním dutinek Dentakrylem. V době záruky se to nesmělo předělat. Pak jsme si to postupně sami předělali na TNS. Pak se zase muselo to jejich příslušenství k počítadlu předělávat na naše zástrčky s trojžílou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#124 Příspěvek od pospisjak »

Máte někdo zkušenost s novými páječkami ETP 3 Nuba Dubňany? Nastoupil jsem do firmy, kde nic není a bude potřeba základní vybavení na občasné šmrdlání v automobilových kabelážích, takže spíš trafopájka, výkonově to vidím na zlatý střed 100 VA. Ta nová má LEDku, samozřejmě bych chtěl variantu uchycení na šroubky. Trošku mi vadí pohled na vypínač, ten musí vycházet snad na prostředník, ale v ruce jsem to nedržel. Taky zakulacený obal nebude tak praktický, jako suprová hranatá TRP-2 kterou mám po tátovi.
Něco ale budu muset do zaměstnání vybrat, tak snad ta nová ETP 3 nebude špatná nebo...?
https://www.tipa.eu/cz/trafopajka-nuba- ... qZEALw_wcB
PS: Tak se dívâm, že trafopáječka Lidokov TRP 2-73 se vyrábí, ale vypadá úplně jinak, než ta původní. Záleží co trafo...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#125 Příspěvek od ok1hga »

pospisjak píše:Tak se dívâm, že trafopáječka Lidokov TRP 2-73 se vyrábí, ale vypadá úplně jinak, než ta původní. Záleží co trafo...
jen pozor, dělají se dvě výkonové varianty

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#126 Příspěvek od oravan »

Hlavne akú treba watáž 75 či 100, 120 .

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#127 Příspěvek od pospisjak »

Jo, doma mám starou TRP , co má 75 VA, v předchozí práci byla 75 i 100 VA a je pravda, že pro tu kabeláž, např. 2,5 mm² vodič a víc už je ta slabší na hraně. Naopak snížit výkon se dá vždy, delší smyčkou. Proto jsem rozhodnutý pro 100 VA (W), ale spíš váhám napříč značkami - Nuba a ETP nebo Lidokov a TRP...

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#128 Příspěvek od Thales »

Nevím v čem by ten hranatý tvar měl být praktičtější. Mě to přišlo vždy naopak a mám dvě kulaté ETP 100VA (staré verze snad někdy ze 60. let).

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#129 Příspěvek od pospisjak »

Sedí pěkně a spolehlivě na stole, podlaze, kdekoliv, odložení možné na čtyři různé strany, vždy se smyčkou nad podložkou, takže nic nepropálí. Snad jedna nevýhoda, při odložení na bok se méně chladí...
Naposledy upravil(a) pospisjak dne 12 říj 2020, 21:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#130 Příspěvek od rnbw »

A ako bonus to nie je z bakelitu, tak sa to pri prvom pade nerozleti na kusy.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#131 Příspěvek od Celeron »

I ty růžový a šedivý plastový hranatice se po šikovným pádu na dlaždičky či beton dokázaly rozprsknout. :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#132 Příspěvek od kentan »

Já mam nejradši bakelitovou TRP 90VA. Vyhovuje mi hlavně, že nemá mikrospínač, ale ještě dotek. Lépe se mi koriguje teplota. Nevýhoda je, že je křehká, takže ji odkládam na zem, aby na ni nemohla spadnout :). A co se týká stržených závitů pro pájecí smyčku. Nejvíce se mi osvědčilo převrtat na větší závit a použít ,,asi,, mosazný šroubek na uzemění z věnečku pro krabičky. Mám to tak už spoustu let a nestrh se.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“