žhavicí trafo televizoru Tesla Akvarel

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

žhavicí trafo televizoru Tesla Akvarel

#1 Příspěvek od Lukas-Peca »

Sháním síťové žhavicí trafo z televizoru Tesla Akvarel. Je to autotrafo se třemi odbočkami (pět vývodů), rozměry jádra 34x63x78 mm. Stejné trafo je v televizoru Athos. Díky.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od sambiliong »

Mám, ale ne "k okamžitému odběru". Tak po Velikonocích.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Lukas-Peca »

Super, to by nevadilo. Pokud do té doby neseženu jiné, tak to beru. Díky.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#4 Příspěvek od MiraSt »

Tenhle TV mi leží čtyřicet let na půdě a pořád mám chuť ho někdy oživit. Jako malý kluk jsem se v něm hrabal. Např vyměnil usměrňovačky za KY719. :-) Ale má závadu - zúžený obraz. Tehdy odborník říkal, že zkrat ve vychylovačkách. Měl jsem jedny náhradní a to samé. Navíc mám novou náhradní obrazovku myslím.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukas-Peca »

To může mít spoustu jiných příčin - třeba nízké napájecí napětí. Pokud je obraz obdélníkový a ne lichoběžníkový, tak to vychylovačky asi nebudou.

Akvarel je poměrně vzácná a mezi sběrateli žádaná televize. V pěkném stavu se prodává za tisíce. Největší vzácnost je původní obrazovka s loktalovou paticí. Většinou je tam obrazovka měněná za novější typ s bakelitovou paticí.

Třeba v klubovní sbírce HRČS pěkný Akvarel chybí.

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#6 Příspěvek od vofo »

Oživuji toto téma k TV TESLA Akvarel. Mám původní návod k obsluze k tomuto televizoru včetně prodejního paragonu. Pro majitele tohoto TV jistě vhodný doplněk ke sbírkovému předmětu.
protože také sbírám Telky od Tesly ,nechci za to peníze, ale jistě se dohodneme na nějákém pro oba výhodném výměnném obchodě. :D
Přílohy
IMG_20201029_204642.jpg
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Lukas-Peca »

Návod jsem si už ke svému akvarelovi sehnal, ale vypadá jinak, je na obyčejném papíře a není v něm tolik obrázků. Obálka je bez obrázku, je na ní tuším jen nápis "televisní přijimač 4202A".

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od sambiliong »

Já mám návod s lesklými deskami, uvnitř obyčejný papír a ty obrázky jsou na samostatném dvojlistu křídového papíru jako vložená příloha.
Takto:

Kód: Vybrat vše

http://tv-tesla.net/4202A.pdf

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#9 Příspěvek od vofo »

sambiliong píše:Já mám návod s lesklými deskami, uvnitř obyčejný papír a ty obrázky jsou na samostatném dvojlistu křídového papíru jako vložená příloha.
Takto:

Kód: Vybrat vše

http://tv-tesla.net/4202A.pdf
OK to je přesně ten můj, já navíc přikládám i prodejní paragon s datem. 7. února 1957 na TV v ceně 3700 Kč v.č. 120 0533 :D
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#10 Příspěvek od MiraSt »

To Lukas-Peca... Tak to opravdu budou vychylovačky protože ještě přede mnou se v tom hrabal odborník který obsluhoval TV vysílač na Javorovém a něco o TV věděl. A já měl teprve deset roků. Já se v ní začal vrtat až kolem patnácti jak mi bylo a zajímala mě rozhlasová a TV technika.
A víš, že sis pěkně naběhl? :-) "Akvarel je poměrně vzácná a mezi sběrateli žádaná televize. V pěkném stavu se prodává za tisíce. Největší vzácnost je původní obrazovka s loktalovou paticí. Většinou je tam obrazovka měněná za novější typ s bakelitovou paticí." Máš ji tady u mě schovanou až do jara jak jsme se domluvili a tak si můžu říct o více love podle toho co tu píšeš. Já ti ji chtěl dát tak za stovku. :-) A patici má bakelitovou. Určo původní protože naši obrazovku nikdy nemenili. Ledaže by to měli z druhé ruky. Mám k ní i návod, ale pohledám až zítra.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#11 Příspěvek od vofo »

Tož ,kdyby jste se kluci nemohli dohodnout jestli chcete nechcete, tak až já pojedu za kámošem do Jablunkova tak bych se stavil.... :D
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#12 Příspěvek od MiraSt »

Lukas-Peca ji má zabukovanou až najdu kryty jestli vůbec. Do jara.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Lukas-Peca »

Já už jednoho pěkného mám, psal jsem "kdyby se měl vyhodit" :) Jestli o něj má vofo zájem, tak mu nárokovost přenechám.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#14 Příspěvek od MiraSt »

Tak tady dám fotky jak to vypadá. Mám i náhradní VN trafo protože jako kluk jsem měl ty telky dvě a v té druhé co jsme dostali na náhradní díly byla vadná obrazovka. Tak jsem ji rozebral a díly nevyhodil :-) I ty žhavící trafa možna někde mám. Ale o to VN trafo už je zájem. Vofo ho chce. Takže jestli ji Lukas nechce tak je k mání ihned. Tak jak je na fotkách.
Přílohy
PA110011 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#15 Příspěvek od vofo »

Zdravím,

jestli bude teda volná beru v SZ napiš co za ni chceš, jistě se dohodneme. Dík za vstřícnost :D
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“