Tesla ATHOS

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

Tesla ATHOS

#1 Příspěvek od vofo »

Zdravím,

dávám dohromady tuto telku. VN trafo má typickou závadu a to propálenou cívku VN . Dá se nahradit cívkou VN z rozkladových traf TV Tesla typu Mánes, Oravan, Astra ,Kriváň , Ametyst a pod.
VN cívka u Athose je v originále umístěna uvnitř cívky pro účinostní diodu a pentodu, Na foto je už jen kostra cívky bez shořelého vinutí.Náhradní cívka se pak umísťuje vedle primární cívky na upravené kostřičce.

Nemáte doma někdo?

Dík za pomoc.

V rubrice sháňka náhradních dílů jsem oživil téma TV Akvarel... :D
Přílohy
IMG_20201029_200124.jpg
IMG_20201026_133417.jpg
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Lukas-Peca »

To slyším poprvé. Opravdu to funguje? Však ta původní cívka má úplně jiný tvar.

Co jsem zatím opravoval athosy a akvarely, tak u všech řádek běžel bez problému. Asi se ty nepovedené cívky se špatně namíchanou impregnací vyselektovaly ještě za běžného provozu.

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#3 Příspěvek od vofo »

Jo, tato úprava byla popsána i ve starém amáru... :D
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Milan »

Tohle by nepomohlo ? Nabízí pesimat .
Přílohy
Mánes.jpg

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#5 Příspěvek od vofo »

Tohle rozkladové VN trafo je z TV Mánes color. Tranzistorová verze , já sháním VN cívku ze starých elektronkových verzí.
Přílohy
VN cívka4.jpg
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#6 Příspěvek od Ivan_Ryger »

este pred tym, nez vinutie rozmotate a ak nema tvrdy medzizavitovy skrat, skuste si zmerat indukcnost a vlastnu rezonanacnu frekvenciu parazitnej kapacity. Asi nic ine nezostane, ako ju dat niekde krizovo navinut.
Ivan

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#7 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Este ma napadlo, ze niektori pamatnici by mohli mat zasobu VN transformatorov rady Orava 235, Limba a p. Mozno nieco z toho by mohlo byt aspon blizko. Najma ta starsia orava. Ta mala este koncovy stupen s PL504, DY86 a p. tusim to trafo vyzeralo podobne, ale obrazovka mala vacsi priemer tienidla, takze pocet zavitov je otazka.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Lukas-Peca »

Trafa v těchto televizích vypadala úplně jinak, sekundární cívka je v plastovém pouzdru zalitém epoxidem. Plochá cívka s asfaltovým lemem se naposledy používala nejspíš v azuritu, ale funkční azuritové trafo je vzácnější než athosové.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

Cívku křížově vinutou a z vrchu zalitou asfaltem jsem měl i v Kamélii. Když vyhořela, nahradil jsem ji cívkou z Oravy 128.

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#10 Příspěvek od vofo »

Není to tak hrozný, kdysi jsem motal primár pro Lotos :D ,a dodnes to šlape 8O .

No nicméně já sháním jen tu cívku pro VN s tím gumovým lemem.
Přílohy
VN7.jpg
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#11 Příspěvek od MiraSt »

Mám! Akvarel.
Přílohy
VN trafo 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“