Stojan na miniaturní vrtačku.

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

Zzdenda píše:
jezevec píše:
PavelFF píše:...Mám MICROMOT MB 140/S. Zdá se, že už se nikde neprodává....
Prodává, třeba zde, myslím, že se vyplatí na něj našetřit.
Tak bohužel, tam už se taky neprodává, nejde totiž vložit do košíku.
Tak zkus ještě tady - píšou: "Dostupné" (a do košíku vložit jde) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#17 Příspěvek od termit256 »

Kup zi za 2-3kila na bazosi nebo ebay kousek linearniho vedeni, k necemu ho pridelej, motor uchyt na vozik a mas asi nejlevnejsi pouzitelny stojanek.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#18 Příspěvek od lesana87 »

jova1 píše:Já na to tenkrát použil rovnou i originální zdroj k tiskárně, takže jsem to napětí nemusel řešit.
Aha, tak to já mám je samotné motorky. Budu je muset otestovat ohněm. :D Jsou to motorky od Johnson Motor, ale to značení je jiné, HP si všechno značí po svém. Třeba ten C2162-60006 se nápadně podobá HC685LG-002, stejné roměry, při 23V bere 80mA a zabržděnej kolem 2A. No, nějak to vykoumám, dík. :)

Uživatelský avatar
geograf
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2004, 02:00
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od geograf »

Pokud máš známého s 3D tiskárnou tak se to dá řešit celkem jednoduše
https://www.thingiverse.com/thing:2414866

Uživatelský avatar
Zzdenda
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2020, 02:00

#20 Příspěvek od Zzdenda »

Je to pěkné, ale nikoho s 3D tiskárnou neznám, tak budu muset koupit originál.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od PavelFF »

to jova1:Ty jsi správný blázen. Uváznul jsem na tvých stránkách asi na dvě hodiny. Třeba výroba ozubených kol odvalováním - to nechápu i když na to čučím na videu.Nebo navíječka na převinutí krokového motorku... Jsi borec! Takový lidi obdivuju.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od lesana87 »

Jo, je to blázen, taky se na jeho stránky chodím inspirovat. Minulý týden jsem si vyrobila přípravek na hledání středů. :)

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od jova1 »

Ale prdlajs, proč myslíte, že jsem zběhnul od elektriky k té srojařině. Nějak na ní nemám ty správné mozkové závity, třeba ve světě mikročipů jsem zamrzl na BASICu :?
O to více si tady cením rad od vás zkušenějších a mnohem, mnohem zdatnějších v tomto oboru. :D

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#24 Příspěvek od makak »

lesana87 píše:No spíš mě zajímá, jak se z toho čísla poznají parametry, napětí, otáčky a tak. Na netu jsou o nich informace dost sporadické a nejednotné, někde píšou 12V, jinde 24V. Já tu mám C2162-60006 a C6464-60002, ale nevím, jestli se na minivrtačku hodí. Při 12V se točí, při 24V taky a rychlejc, při 30V by se taky určitě točily, jen jak dlouho. :oops:
Motorek by neměl být problém. I kdyby se měl koupit novej, v modelářských prodejnách je obrovský výběr. Horší je to s kleštinou na vrtáčky. Vybavení a fortel na domácí výrobu (jako jova1) má málokdo. A kde to koupit netuším. Nehledě na přesnou montáž, aby to neházelo. Proto může být celá minivrtačka Proxxon vhodné řešení, přestože je to drahý jak prase.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od otakarv »

Dobrý nápad sem dal termit256
vcelku se mi to líbí. kdysi jsem uvažoval o stavbě nějakého stojánku pro svojí minivrtačku tento model, kdysi jsem za ní dal bez 1 koruny 1 000Kč, ale nakonec z toho sešlo, bylo plno jiné práce a těch "pár dírek" jsem vyvrtal v ruce bez stojánku. Ale možná se do toho ještě pustím.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#26 Příspěvek od termit256 »

Ja to s tim linearnim vozejkem chtel delat, ale nakonec jsem kdesi vykutal mechaniku z historickeho HDD a udelal to z nej protoze zo bylo jednoduchsi a zdarma.

S motorem ti durazne radim vykaslat se na vselijake modelarske motorky a sradavrtacky jako tu nalinkoval otakarv. Jen za to budes vyhazovat prachy abys zjistil ze je to nahovno. Ja dal na rady kamose ktery si tim taky prosel a koupil rovnou za par stovek male vreteno s "velkyma" klestinama er11 a rozhodne nelituju. https://www.ebay.com/itm/200w-air-coole ... 2602189321
Funguje to pekne, nehaze to vubec (stovkovyma hodinkama nemeritelne) a je to prekvapive tiche. Mam i rucni dremelku, ale prudilo mne porad ji prehazovat a byl obcas problem ustavit ji presne kolmo, tak mam peknou vrtacku komplet a klid.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od workhard »

Drážková hřídel.
Přílohy
stojan
stojan
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“