zkrácení ATA kabelu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

zkrácení ATA kabelu

#1 Příspěvek od hafca »

Vyndal jsem z počítače nepoužívaný šuplík na disk a jednu CD mechaniku. Zbyl mi jeden ATA disk a DVD pálička. Kabely mám ke každému zvlášť. Napadlo mi kvůli místu a lepšímu prodění vzduchu ty přebytečné konce kabelu s konektorem pro druhé zařízení zaříznout. Nezkoušel to někdo, má to nějaké úskalí? Kabel jen se dvěma konektory jsem v obchodech nenašel, proto ten možná blbej dotaz.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Klidně to zařízni,není to problém.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od vombat »

Některé konektory jdou rozebrat a kabel lze i zkrátit. Konektor je v samořezném provedení. Určité riziko, že se to nepovede tu je, nože mohou být otupělé nebo už tak nepruží, jak by měly.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

vombat píše:Některé konektory jdou rozebrat a kabel lze i zkrátit. Konektor je v samořezném provedení. Určité riziko, že se to nepovede tu je, nože mohou být otupělé nebo už tak nepruží, jak by měly.
Tohle se mi povedlo je u 40ti žílového kabelu, u 80 jsem to zkoušel dvakrát a pokaždé špatně. Šlo mi spíš o nějaký "technologický" postup zaříznutí a jak je to s konektory. Některé kabely mají popsáno kde je master a kde slave. Co to udělá, když uříznu master, zůstane tam slave a disk bude jako master?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#5 Příspěvek od Cust »

je to jedno kde to riznes, master a slave se rozlisuji adresou ne barvou konektor, jde jen o to aby jsi ho nezapojil (konektor) obracene. Ja jsem to strihl nuzkama a bezproblemu.
Pokud chces zanechat barvy konektoru, tak konektor jde rozpacit a prendat o kousek dal - na povodnim miste budes mit jen otrepy od nozu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Najlepsie je s tym nic nerobit. 80-zilove kable su nachylne na vselico, niektore sa po par ohnutiach zlomia a potom je s tym zabava (raz funguje, raz nie). Skoro ako SATA (tam sa este pekne vylamuju a vypadavaju konektory).

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

rnbw píše:Najlepsie je s tym nic nerobit. 80-zilove kable su nachylne na vselico, niektore sa po par ohnutiach zlomia a potom je s tym zabava (raz funguje, raz nie). Skoro ako SATA (tam sa este pekne vylamuju a vypadavaju konektory).
samozrejme ), radsi to tam nech, treba to stahni gumickou at to nezavazi
ja jsem to strihal, protoze se mi zlomil a delal neplechu...

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#8 Příspěvek od DKL »

Konektory jsem pøemís￾oval úspìšnì nìkolikrát. Nejproblémovìjší je rozebrat je bez poškození. Zaøíznutí jde nejllépe ve svìráku.
Na poøadí master / slave nezáleží, ale nejlepší je nechat HDD na primárním a CD ROM na sekundárním kanálu kvùli rychlosti.
Nešlo by jen odstøihnout z kabelu pøebývající konektor? Ale pozor, nìkteré jsou klíèované nálitkem aby nešly otoèit.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“