Kryt na LED zdroj

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Kryt na LED zdroj

#1 Příspěvek od Crifodo »

Poraďte neznalému:

montuju nějaké LED pásky v interieru, k nim jsou zdroje v IP67 hranolky
https://www.mcled.cz/led-zdroje-ip67 různé wattáže. Sháněl jsem se po nějakém příslušenství na míru, krabice na zdroje, případně krabice s vypínačem. Prodavač mi tvrdil, že extra krabice pro tyto zdroje nezná, nabízel jen obecnou instalační krabici velkou jako kráva.
Existuje tedy něco?

Uživatelský avatar
radek89
Příspěvky: 135
Registrován: 25 říj 2009, 02:00
Bydliště: Mor. Nová Ves, Břeclav
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od radek89 »

Nevím, řešil jsem to akorát koupí podobného adaptéru
a vřazením lampičkového spínače na přívodní šňůru. Spínaček můžeš připevnit kamkolik na stěnu/nábytek.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Potřebuju něco s rozumným krytím a solidním upevněním. Jeden futrál jsem vyrobil z lišty Kopos+koncových víček, ale je to voser.
To opravdu rozvinuté tržní hospodářství nic nenabízí?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

A jaky je duvod cpat zdroj s IP67 jeste do nejake dalsi krabice? Jen se tim zhorsi chlazeni.

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#5 Příspěvek od palmalsport »

TO : termit256
Svatá pravda. Zdroj s IP67, nepotřebuje žádnou krabici. :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Nepotřebuju zrovna IP67, tam co se montuje, jsou jinak podhledový zářivky s nižším krytím, nestříká se tam tlakovou vodou.
Ale je potřeba někam zapojit přívod a vývod, upevnit vypínač, myslel jsem že to má výrobce třeba vymyšlený. Ze zdroje čouhají dva pocínovaný 20 cm kablíky.
Apropos, jak se operativněji připojujou ty LED pásky než pájením na nemožným místě? Před léty mi nějaký prodejce nedoporučoval nasouvací konektory.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

a co to 3d vytisknout?

Na pásek pájím na možném místě a instaluji už s kabelem

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

jo, budu si pořizovat 3d tiskárnu a učit se s modelovacím programem pro 4 kryty, který trh neumí nabídnout.

Přívodní kabel předem, OK. Ale co situace: zleva lišta k svislý přepážce, zprava lišta od svislý přepážky. Pásek až do kraje. Maximálně si můžu na jedný straně pásek opatřit 40 mm cancourem s pocínovanými konci, ten pak prostrčit 6 mm dírou k protější liště.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#9 Příspěvek od dj_Paul »

A kdo říkal že to musíš dělat ty? Modelovat i tisknout umím... A rozhodně nejsem sám. Jen je potřeba nějaké zadání

Přes přepážku bych protáhl už dopředu nachystaný a propojený pásek. Jen tou dírou v přepážce musí projít

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“