Topolná NEKONČÍ!!!(zatím)

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#16 Příspěvek od Nagant »

Jo, příležitostně vyzkouším i jiná rádia.
Na Meridianu 202 je to ještě horší, na Signalu 304 jsem nechytil vůbec, ale tam už je to asi mimo rozsah (má DV jen do cca 250 kHz a SV jen do 1 300 kHz).

Když je výluka Liblic na SV, tak je tu příjem 639 kHz ze Zbraslavi 40kW taky hraniční.

Holt je to dělané na jiné výkony vysílačů.
Zkoušel jsem to spíš ze zvědavosti.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#17 Příspěvek od mi-ro »

Ale Když jede Radio Dechovka na 792kHz, tak to máš doma palbu, ne?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Viz http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 37#1130237

MW výkony byly určitě příznivější k přijímačům s hluchou vf částí.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#19 Příspěvek od Kremik »

Vy mě snad ještě nahlodáte k poslechu ČRo na AM :-)
Nám tady ukradli Helax a místo něj šoupli... fuj, ani ten název nebudu psát :evil:
Takže teď mám díru v tom co poslouchat. ČRo se poslouchat dá, ale hudebním repertoárem mě teda nenaplňuje. Což na druhou stranu ovšem znamená, že ho můžu poslouchat na AM a vdechnout zpět život již hůře využitelným přístrojům.
Ale nevím, no. Uvidíme. Možná občas...
S tím Helaxem mě vážně - no, jak to slušně napsat... Dejme tomu naštvali, ale přesné to rozhodně není!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#20 Příspěvek od sinclair »

Tady v místě hraje Topolná ještě furt na Vlaštovku jen s feritkou, drát nepotřebuje. Ale počítám, že v obecně víc zarušeném ZL to bude už horší.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Lukas-Peca »

Ve ZL hraje Topolná i na násadu od smetáku. Poslouchal jsem ji před čtyřmi lety na autorádio ve fabii i ve Švýcarsku na kopci. V Rumunsku se mi to vloni ale už nepovedlo zopakovat.

Na Rossiju a podobné tranzistoráky hraje v okolí Plzně bez problému. V blízkosti Berounky velmi silně.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#22 Příspěvek od sinclair »

No vida!
Replika Vlaštovky, ale osazená jen křemíkem, nefunguje na první vrz, jako fungovala v bambuse. Po drobných úpravách furt neuspokojivě, ve 2. fázi hlavně konec. Ten by na křemík potřeboval zapojit úplně jinak.
V bambuse, ať už s čímkoli a citelně nespárovaným, to chodilo vždy okamžitě. Předek chodil se 155-156NU70 taky vždycky.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“