Reprobedne Pioneer CS-722A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#166 Příspěvek od yesper26 »

Last Unicorn - a vies prerobit vyhybky ? Sice to zvladnem aj ja, nejake navody na nete som nasiel... ale je to bez merania repro. A nasiel som aj to ze ty si tie bedne prerabal a ze basuju aj spoza rohu ale bass nieej uderny ci aky :D

Lebo sa mi nece trepat s bednami do Trencina... je to daleko a do auta som ich ledva narval su to riadne kravy velke tazke :D

https://www.youtube.com/watch?v=p_fzoNqPxH0 :)

Objednal som suciastky podla tohto :)

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#167 Příspěvek od TheLastUnicorn »

Ja sa toho bez merania ani nedotknem. Takže ak nie si schopný to dopraviť na meranie, smola...
Aký je charakter basu je dané basákom a ozvučnicou. Kúp si poriadne meniče, sprav tomu poriadne ozvučnice, výhybky a budeš mať poriadny zvuk. Pokiaľ budeš len nakupovať staré haraburdy a nimrať sa v p......ch stokrát inak, nikdy nič nedosiahneš....bez ohľadu na to, čo napíšeš na fórum.
Celé toto vlákno je pre všetkých len strata času, lebo Ty vlastne ani nevieš, čo chceš. Ja už nebudem reagovať na človeka, čo vždy najprv kupuje a potom sa pýta. Mám dosť svojich starostí.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#168 Příspěvek od konosuke »

yespere, nečekej úpravou zázraky pincek nikdy neměl pořádné bedny (čest vzácným výjimkám) honíš se za nereálnou fikcí a život mezi prsty utíká...taková je krutá pravda
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#169 Příspěvek od yesper26 »

No polozme si otazku, ake su to poriadne bedne a repraky ? :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#170 Příspěvek od konosuke »

ty které doma nemáme :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#171 Příspěvek od yesper26 »

Mno... uz som o tom pisal, ak myslis, tie co stoja tisice, resp. aj desattisice eur. Bol som v Bisku v BB a mali tam zostavu za 70000eur a nehralo to na moje usi. Zvuk bol elektronicky taky plechovy, ako stredy a vysky boli poriadne, basy take nemasne, neslane, zosik bol McIntosh a SACD McIntosh. Inac ten zosik sa mi vobec nepaci, vyzera to totalne na kkt... ved to taky Technics A900S to radost sa nan pozerat, sice len to ale budis :D Tak ja neviem no. Ja mam rad teplucky elektronkovy zvuk, mekucky ale poriadny bass, nemam rad ked to vrieska. Tie HPM100 tak hraju ale nieco im este chyba a myslim si, ze poladenim vyhybiek to bude lepsie. Porovnaval som zvuk s tymi Sony SS2070 a tie Sony nejdu basovo tak hlboko ako tie HPM... chyba im objem. Tie HPM som skusal na generatore a bassreflex je naladeny na 35hz presne, na 30hz nepocujem nic a na 35Hz dobreze bytovka nespadla aky bass. Cize bass zahraju teda poriadny a to na tom Edgarovi, ktory vraj ze nebasuje :D ono ale hodne zalezi od skladby aku pocuvam, niektore skladby vrestia a ine hraju pekne.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#172 Příspěvek od yesper26 »

Tak to je teda vyhybka :D
Přílohy
Tomu vravim vyhybka :D
<br />Last unicorn ju asi bude poznat...
Tomu vravim vyhybka :D
Last unicorn ju asi bude poznat...

Uživatelský avatar
penjo
Příspěvky: 35
Registrován: 27 zář 2007, 02:00
Bydliště: Streženice village

#173 Příspěvek od penjo »

Nechceš sa už vykašľať na toto bezcieľne experimentovanie a špekulovanie a kúpiť si niečo poriadne a odladené? Ale cena nebude ani 400, ani 500€, aby si bol v obraze, ale niečo nad 1000€. V cene sú aj výhybky :lol:
P.S. tie úžassné bassssy v miesstnossti ssú sspôssobené módmi miesstnossti a nie novými elektrónkami, ani zossilňovačom.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#174 Příspěvek od yesper26 »

Eghmmmmmmmm 8O Ved nak stoji co stoji... ale nak aj poriadne hra :)

Ta porad daco poriadne :D Ale vravim, pocul som hrat v Bisku bedne za asi 50000eur a bolo to take nemasne neslane. Mne sa paci ked je dobry basovy zaklad, a najme nak to basuje a nie streduje ale to zalezi vela i od skladby tak neviem, ci je toto mozne docielit. A mozno, ze tie bedne co mam hraju dobre.
Naposledy upravil(a) yesper26 dne 01 pro 2020, 20:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
penjo
Příspěvky: 35
Registrován: 27 zář 2007, 02:00
Bydliště: Streženice village

#175 Příspěvek od penjo »

Dobrý basový základ? Tak si kúp aspoň dva subwoofre a vykašli sa na nejaké fullrange bedne. Stredovať to vraj nemusí, výšky ani nespomínaš.
Ja sa snažím vyrábať bedne celopásmové, aby mali čo najvyrovnanejšiu frekvenčnú charakteristiku, aby nič nekričalo, nevyčnievalo a zároveň bol aj dostatok basov. Ale tu do toho najviac kecá miestnosť, takže v izbe pri rozostavení napr. na dlhšiu stenu to môže basovať dobre, ale pri umiestnení na kratšiu stenu môžu basy "zmiznúť". Akustika miestnosť je veľká veda.
Ďalšia vec, nemusíš stále omieľať, čo a za koľko si počul, to nikoho nezaujíma.
Posledná vec. Bedne, čo dobre basujú ti tu predstavil Unicorn a druhé bedne, ktoré vidíš na fotke za tými žltými, sú moje...dole 15" v 180l ozvučnici. Ale takisto ako Unicornové, aj tieto sú nepredajné a ani by si mi ich nezaplatil. A môžem ťa ubezpečiť, že basov je dostatok v celom dome, plus k tomu som trafil mód miestnosť na 38Hz, tak tam je ten efekt ešte násobne vyšší. Ale aj to sa dá potlačiť a zmierniť vhodnými akustickými prvkami.

Hľadaj teda ďalej a občas sem niečo napíš. Aspoň bola sranda :D

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#176 Příspěvek od yesper26 »

:D

Ta prdim na to, idem porobit tie HPMky.. namorit na mahagon a nalakovat. Poladit vyhybky... a ked bude basov malo nakopnem subwoofer :D

Uživatelský avatar
Xeon_sk
Příspěvky: 491
Registrován: 02 úno 2011, 01:00
Bydliště: Bratislava IV

#177 Příspěvek od Xeon_sk »

Čo máš furt s tými basmi? Vlaste si ani nevysvetlil, čo pod tým termínom rozumieš. Už normálne CS-722A basujú úplne uspokojivo. Čo chceš riešiť subwooferom? Tá predpona ´sub´ znamená niečo nižšie ako normálne basové spektrum. To počúvaš filmové efekty alebo ruchy? Rocková skupina používa ako basový nástroj hlavne basovú gitaru, normálna hrá od 41 Hz.
Prečo si nepridáš basy na korektore? Pridať 6-8 dB nie je žiadna ostuda. Na obrázku je pozícia pásmového korektora, ktorú používam aby mi basa basovala s reproduktorom Ø385 mm v ozvučnici 130 litrov. Podľa Teba by bolo lepšie nastaviť na korektore rovný priebeh a použiť subwoofer, ktorého pásmo vyžarovania je nižšie ako tónové spektrum basgitary?
TLU, Penjo a ďalší Ti napísali všetko, čo k tomu treba vedieť.
Přílohy
Korekcie basa.jpg

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#178 Příspěvek od yesper26 »

No, problem je ten, ze nemam korekcie :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#179 Příspěvek od Hubert_79 »

Nemít korekce je nejvíc hifi.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#180 Příspěvek od sinclair »

Můj ty Bože..to nastavení D240 je naprosto šílený. Ten ARM/ARO/ARA upřímně lituju..:D
Korekce, nebo minimálně loudness potřebuje každý. Každý má jinou místnost, bedny, uši i vkus, každý poslouchá jiný žánr a z jiných zdrojů. Nic z toho není ani dokonalé, ani k sobě přizpůsobené, nikdy.
A kdo velkohubě tvrdí, že nic z toho vůbec nepotřebuje, tak kecá.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“