Ford Mondeo MK3 (B4Y) centrál

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

Ford Mondeo MK3 (B4Y) centrál

#1 Příspěvek od jasmin »

Dobrý den, máte někdo zkušenost u auta s tímto projevem viz. níže :

Centrální zamykání co se týká hlavní funkce funguje jak má, ale za jízdy je slyšet, že se centrál snaží odemykat, pak zase zamkne . myslím si ,že to začalo při změně počasí. V létě jsem si toho nikdy nevšiml..

Myslel jsem ,že je třeba nějaký svod v ovladači na klíči a občas posílá náhodně povely.
Ale centrál při jízdě vůbec nereaguje na ovladač , tak zde by být chyba neměla. jediné místo, kde by to dle mě mohlo zlobit je, u řidiče anebo samotná jednotka centrálu.

Nikdy jsem neměl tu čest s takovou závadou, tak mě nenapadá co by to mohlo způsobovat.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

Studenti kolem mikrospínačů zámků dveří, nebo jejich konektorů. V horším případě nalámaný svazek mezi dveřmi a sloupkem.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#3 Příspěvek od jasmin »

Díky za odpověď ...... tedy předpokládám, že u řidiče.

A prosím jak je to principiálně ? Že se vlivem studeného spoje ,anebo nalomeného drátu ve dveřích občas spojí a rozpojí napájení tlačítek?

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#4 Příspěvek od Jodr »

No nemusí to být jen u dveří řidiče. Trpí tím všechny... Jinak samozřejmě, občas to okruh má a občas ne. Nejjistější je rozebrat všechny dveře a switche a konektory na tišťáku proletovat.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#5 Příspěvek od pavel16 »

Většinou to dělají mikrospínače v zámcích.Najít schema a měřit na konektoru od nich.Projeví se pár ohmy navíc při sepnutém stavu.Zámek jsem opravoval
u mondea 2004.Sice se u něho nepočítá s rozebráním,ale cena nového tě to rychle naučí.Mikrospínače se dají koupit.
Jinak schemata a něco o opravách zámků hledej na ford-focus.cz,mondea tam jsou taky.

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#6 Příspěvek od pavel16 »

Ještě doplním,že se jedná vlastně o přepínač.Auto může mít funkci zamčení za jízdy.Vzpoměl jsem si ještě že jsme zkoušeli s úspěchem prolít mikrospínač kontoxem,myslím že to bylo u oktávky,kde na něm byla taková šprcka přes kterou se jehlou ten kontox vstříknul.

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#7 Příspěvek od pavel16 »

Schema zámku:snad je to ono už je to dlouho.
Přílohy
central.10.jpg

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“