WHIRLPOOL panel zkoušení

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#16 Příspěvek od Kvicala_r »

Miro, v jaké formě to video dodali? CD nebo flash / web link?

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#17 Příspěvek od miroja »

Prislo to na CD, ale lo poskodene, tak mi tusim poslali link...

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od radioelectrum »

Tak jedna pračka se starým programátorem zasekne se v této pozici a potom už nic dalšího. pokud ji popostrčím tak dopere. jak postupovat dál ?
Přílohy
20201212_095651.jpg

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od radioelectrum »

druhá pračka pere a najednou ke konci praní hodí tuto chybu. co to může být? Byl jsem na mrtvici zrovna prala to nejintimnější prádélko mojí milované 120L. naštěstí asi po štvrt hodině zhasla a šla otevčít. Jak postupovat dál ?
Přílohy
20201213_152230.jpg
20201213_165632.jpg

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#20 Příspěvek od Vlafig »

Tak u té první pračky s elektromechanickým programátorem jsem měl přesně tuto závadu několikrát. Nikdy se mi ji ale nepodařilo odstranit a to jsem měl celý mechanický systém několikrát rozebraný, kontroloval jsem kolečka, západky, studené spoje na deskách a nikdy nikde jsem nic ohořelého či vylámaného neviděl. Opravu jsem vždy vyřešil výměnou programátoru z jiné podobné pračky a dnes tyto pračky sbírám vesměs už jenom na díly.
U té druhé pračky jsem hledal v servisním manuálu, co tato chybová kombinace znamená, avšak neobjevil jsem ji tam. Stává se to pravidelně a v jaké fázi? Po odstředění nebo při vyvažování před odstředěním? Rozjede se do otáček? Nemohla být pračka přetížená nebo neměla problém s vyvážením prádla a vzdala proto závěrečné odstředění? S jinou náplní prádla to udělá také?

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od radioelectrum »

Vlafig píše: S jinou náplní prádla to udělá také?
udělala to 2x s těma textilníma netkanejma podkoberečkama. že by to bylo tím že byli nacucaný a tím dost těžký i vyčerpání vody? To jako tento typ praček skouší jestli se to dá odstředit nějakým vyvážením? Nejsem odborník přes pračky tak se omlouvám jestli se blbě ptám.

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#22 Příspěvek od Vlafig »

Ano, možné to je. Moderní pračky poznají podle signálu z tacha a jeho tvaru, že je prádlo v bubnu nevyvážené a před závěrečným odstředěním, které se děje plnou rychlostí, prádlo poměrně pečlivě vyvažují. Pokud prádlo ani po x pokusech nedokáží uspokojivě vyvážit, k závěrečnému odstředění nedojde a pračka může hlásit chybu. Zrovna ty netkané koberečky jsou těžké a je možné, že je pračka nevyváží. Proto jsem doporučil zkusit vyprat nějaké "normální" prádlo s běžnou náplní, tj. menší i větší kusy dohromady, aby se dokázaly v bubnu rovnoměrně rozprostřít.
Jinak ten mechanický programátor u druhé pračky je mi záhadou a nikdy jsem to neopravil jinak, než jeho výměnou. Pokud s tím má někdo zkušenosti a poradí, budu rád. Ale jak říkám tyto pračky jsou už za zenitem a sbírám je vesměs pouze jako zdroj náhradních dílů pro novější modely.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“