Propojení telefonu Meizu M6 s notebookem - vyřešeno

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

Propojení telefonu Meizu M6 s notebookem - vyřešeno

#1 Příspěvek od maxijaroslav »

Přátelé poraďte...
Po delší době jsem chtěl stáhnout několik fotografií z mobilu Meizu M6 do notebooku a ukázalo se, že ho notebook nevidí i když je připojen USB kabelem.
OS je Win 8.1. Zkusil jsem to na jiném NB s Win 7 a telefon je také neviditelný. Ovšem po připojení na další NB, na kterém běží Win XP se přenos souborů podařil. Znamená to, že telefon je OK. Původně probíhala komunikace i s Win 8.1 bez problémů (asi před třemi měsíci), takže si myslím, že nastal nějaký problém se sw. Je na to nějaké řešení, abych mohl opět připojovat tento telefon na pracovní NB?
Naposledy upravil(a) maxijaroslav dne 11 pro 2020, 13:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#3 Příspěvek od maxijaroslav »

Nefunguje to. Žádné ovladače Android se neukážou, navíc mi to tvrdí, že ovladač pro MTP je nainstalován a jen ten telefon to nevidí

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#4 Příspěvek od maxijaroslav »

Nakonec se podařilo ukázat ovladače Android, ale telefon Meizu mezi nimi není a hlavně ho PC nevidí...
Nejvíc mne štve, že dřív to fungovalo bez jakýchkoli indtalaci, jen jsem připojil a telefon se ukázal a moh jsem s ním pracovat a teď to nejde. Podezírám nějakou aktualizaci, ale bylo jich od doby, kdy jsem to naposledy použil příliš mnoho. Tak nevím, jak dál. Ten testovací program na odblokování ukazuje, že tam telefon není.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#5 Příspěvek od serviceman »

A co BlueTooth?
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od Nagant »

Co tohle?
https://www.youtube.com/watch?v=8XxEByzD1oY
Nevím tedy, zda je to i pro tvůj telefon.

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Jindra2 »

Po připojení musíš v mobilu nastavit USB režim přenos souborů, jinak jenom nabíjí a PC ho nevidí. Alespoň u Xiaomi to tak je.
Jindra

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od xsc »

To by ale měl ten samý problém i v XP.

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#9 Příspěvek od maxijaroslav »

Tak jsem v noci vyzkoušel ty postupy podle Internetu a nic se nedělo. Dnes jsem připojil telefon jiným kabelem - a i když je nastavený jako multifunkce, tak se dají přesouvat soubory z telefonu do počítače (ale opačným směrem NE). Přitom tento kabel není originální, je to takový jen suvenýr. Takže možná yznikla porucha v originálním kabelu...
Všem moc a moc děkuji za snahu pomoci, byl jsem skutečně bezradný...

Uživatelský avatar
bobo99
Příspěvky: 60
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od bobo99 »

Mel jsem stejny problem u huawei-nic neslo,propojeni kabelem nefungovalo-pak jsem nasel programek MyPhoneExplorer a funguje velice dobre-propojeni jak kabelem,ale i wifi.

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#11 Příspěvek od maxijaroslav »

Tak si myslím, že je problém vyřešen - byl to přerušený USB kablík. Ten rakouský program jsem taky zkusil a telefon neviděl. Jinak jsem zkusil telefon připojit dobrým kablíkem na NB s Win 7 - okamžitě se spustila instalace ovladače pro Meizu M6 a propojení bylo OK.
Tak děkuji všem za pomoc, ty programy jsou skutečně zajímavé a případně je poradím dalším zájemcům.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“