Yamaha RX-V350

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kozejk
Příspěvky: 56
Registrován: 14 pro 2020, 01:00

Yamaha RX-V350

#1 Příspěvek od kozejk »

Ahoj

Opravuji tenhle receiver a mám problém s automatickou ochranou která neumožnuje zapnutí přístroje. Měřením jsem zjistil že jeden z výkonových zesilovačů STK403-130 je zkratován mezi vývody 3 a 4 tudíž je špatný. Po vypájení i tak receiver nechce naběhnout, lze se do něj dostat pouze přes servisní menu. A teď protože jsem začátečník potřebuji poradit jak funguje ochrana která je ve schématech značena jako PRV.
Přikládám neúplná schémata na kterých jsem PRV vyznačil. PRV nejde pouze k jednomu zdroji ale ke všem, které jsou v receiveru ale stačí mi vysvětlení pouze na přiloženém obrázku.

Děkuji
Přílohy
zdroj2.png
zdroj.png

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

Jedna zvláštnosť u týchto receiverov je, že pokiaľ ho máš i keď len čiastočne rozobratý nenabehne. Treba vrátiť všetko na svoje miesto aj s upevňovacími skrutkami.... Chýbajúce pospojovanie GND vždy niečo blokuje.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Přesně tak, pro funkci jsou nutné propoje pomocí šroubů, které jsou do dna a zadního panelu, a pokud se nepletu, tak musí být opravdu kvalitně propojen i zadní plech se dnem přístroje.

Když už to budeš mít opravené, zkus prosímtě, jak se chová zeesilovač při buzení sinem do limitace. Nedávno jsem jeden servisoval a všimnul jsem si něčeho vcelku divného, po cca 1-2 vteřinách se v signálu objevuje něco jako nepravidelné limitování při nižší úrovni, než dá napájení zdroje. V hudebním signálu se to prakticky neprojeví. Údajně je to vlastnost (ten pomršený signál je už na vstupu konců).
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od yesper26 »

PRV... zrejme protect... ked sa -vyskytne- jednosmerne napetie na vystupe tak zareaguje ochrana a vyhodi protect... - vadny konc. stupen. ale nemusi byt. mal som chybu i v samotnom obvode protect, vadne tranzistory... po vymene zosik nabehol a este mrkni kondiky v obvode protect. Integrovane svaby byvaju malokedy vadne.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“