Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#706 Příspěvek od PC-maniak »

tu promu mam a automaticky pojezd ma .. a ma i sestavu kol na zavity

za ty penize je to moc peknej kousek a dela si to co to delat ma :wink:

ale ! pozor nechapu na co konstrukter myslel kdyz to navrhoval.. ale u manualniho posuvu nejsou kryte ozubene kola a vsechno to do nich lita :lol: tak je nutne si to prikrejt .. ja to vyresil vytisknutim papundeklu na 3D cku
(mozna se to tyka jen urcite revize ..a dalsi masiny to uz maj zapapundeklovany)

EDIT: ted koukam na obrazek co tu je a ja mam nad tim sroubem blatnik(stejne jako chlapek na videu) .. tady neni tak asi jde fakt o ruzne revize

tady video jak to nejakej manik resi plexi.. pro predstavu(neni to stejny stroj ale podobny..) : YouTube

jinak spokojenost
Tomáš

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#707 Příspěvek od konosuke »

Hydrawerk píše:https://keyboardy.heureka.cz/yamaha-ypt-260/#
Jo, jinde než v Lidlu bývají tak o 500Kč dražší. Ale dost bych se podíval ke konkurenci, co nabízejí...
inu což ! prolezl jsem konkurenční nabídky a objevil co ? klávesy Casio !
(za výrazně nižší cenu) a terazky babo raď :(
https://kytary.cz/casio-ctk-1200/HN121309/
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#708 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:Já to tam fakt neumím rozeznat, možná na tom je ten trapéz. Asi by to chtělo normální prospekt, kde je to vidět.
Mám trochu lepší Promu SK-550. Jen na ní nemám kombinaci s frézkou, tu mám samostatně.
Má trapéz na závity ale zároveň je to i strojní podélnej posuv. Příčnej nemá. Na velkých dospělých soustruzích je to rozdělený, trapéz jsou závity, čtyřhran tyč pod ním je pohon pro podélnej a příčnej posuv.
Že to není rozdělený je pakárna když je potřeba na jedno upnutí soustružit s posuvem a potom řezat závit. To pak znamená přehazovat kolečka v převodovce mezi malým stoupáním pro soustružení a velkým stoupáním pro řezání závitu. Kvůli šmíru pěkná prasárna na ruce. Neměl jsem šetřit a pár tisíc přidat na převodovku posuvu volitelnou klikama.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#709 Příspěvek od p32 »

danhard píše:Tak proč tady rozdáváš rozumy, když tomu nerozumíš ? :D
Myslím že na to mám asi 20x větší kvalifikaci než ty. To, že to nejde rozlišit, tak není můj problém. To ti ujasní nakonec ten, co to má. Kdyby sis to chtěl domu koupit a naučit se na tom dělat, tak tě to klidně naučím. :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#710 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:Na velkých dospělých soustruzích je to rozdělený, trapéz jsou závity, čtyřhran tyč pod ním je pohon pro podélnej a příčnej posuv.
Ano, to jsem myslel. Ten společný pohon musí být síla, ale asi zvyku. Na těch domácích na kuchyňský stůl prostě nedělám, ale známým to občas seřizuji, aby se na to vůbec dalo dělat a neuteklo to. Většinou si to nějak poskládají, nepromažou a vůle jsou takové, že nechápu, co na tom chtějí dělat když to prostě nejde, ale všichni jsou "soustružníci" a až po seřízení už chápou jak to pracuje. Domu na barák bych ale bral starou SV-18, na té se dalo udělat vše.

Uživatelský avatar
JMD
Příspěvky: 120
Registrován: 02 úno 2005, 01:00

#711 Příspěvek od JMD »

Syn mi upiekol akumulátorovú vŕtačku Lidl Parkside PABS 20-Li D4. Vydržala neskutočne veľa. Slúžila by aj ďalej, len by sa nemohla dostať do ruky hormónmi prerastenému pubertiakovi.

Tu sú obr. z toho čo sa jej stalo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#712 Příspěvek od JoDiK »

Obrázky neobrázkujou:
Při spojení s i.postimg.cc nastala chyba. PR_END_OF_FILE_ERROR


Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#714 Příspěvek od Hydrawerk »

Obrázky normálně vidím.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#715 Příspěvek od Celeron »

Vypadá to, že motor je nějakej Mabuchi pajc. Řada 600 nebo 700. Zkus se podívat po webu, třeba zde: https://www.mabuchi-motor.com/
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#716 Příspěvek od konosuke »

jo, to zrovna ! z důvěrných zdrojů vím že byly nuceny nést vejce i ve volné soboty
no a pak prodaly na trhu s přirážkou...a tohle se děje ve XXI století
Přílohy
Epl6DR7XIAIp-dd.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#717 Příspěvek od weed_smoker »

Skoro všecko z ohňostrojů mam nakoupený,takovou tu klasiku 16-25 ran,ty velký 100 až 200-ranný bedny jako EL NIŇO nebo DON BOMBER mi přijdou už zbytečný.Dobrej je odtud Lovec duchů,SUPERBOMBA,HARMONIE a bumbác/mamba,pak ty fontány 4 barev(VULKÁN).
Jen jsem tam letos neviděl Tlustý římanky osmiranný kat.F3 (dřív 2B, prodej nad 21 let).Nejlepší jsou ty žlutý,dávaj nejvíc barev.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#718 Příspěvek od Celeron »

Není letos ohnostrůjství skoro všade zakázaný? No pokud schválej 23-tího pokračování nouzáku, tak by se na tom mohl značně posílit příjem do státního rozpočtu. :mrgreen:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#719 Příspěvek od weed_smoker »

Letos jsem chtěl stejně střílet těma starejma a novýho jsem ani moc nekupoval.Když si nezastřílím na silvestra,zastřílím si jindy a jinde,jdou koupit povolenky i na léto.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#720 Příspěvek od konosuke »

petardy a dělbuchy mě sice iritujou ale je to bezpečnější než chemičeni podomácku - bez znalosti jak za starých časů
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“