Od koho kuchyňský robot?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Od koho kuchyňský robot?

#1 Příspěvek od hafca »

Po letošním pečení žena usoudila, že je nejvyšší čas pořídit nového robota do kuchyně.
Nechci domů už žádnou plastovou hračku, ale něco s kovovými převody a případně i tělem. Tak aby to něco vydrželo.
Shlédla se v robotu Catler KM 8012, ale značku neznám a nevím, co od nich čekat. Ve výběru je ještě něco z řady ETA Gratus. Zajímavé je, že ta ETA je několik kg lehčí než ten Catler. Ale zase má 1200W motor oproti 800W u Catlera.
Víc jsem toho nenašel. Tedy našel, ale že bych chtěl dát za robota víc ja 15 tisíc, to ne. A i to se mi zdá dost.
Má někdo nějaký tip nebo radu do čeho jít nebo čemu se vyhnout?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

obojí je čína. Catler servisuje FAST, eta je jasna. co se tyce dostupnosti dilu je na tom eta asi podstatne lip...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Mam od nich automatickou konvici na caj jakou nikdo jiny nevyrabi a zatim funguje pekne. Vzhledem k tomu, ze delaji takovou vec jako jedina firma na trhu, asi o uplnou sracku nepujde. Ale ruku do ohne bych za to nedal. Kdyz pred casem jsem kupoval mixer jako ty, mistni opravar mi doporucoval kenwood, pry neni plastovy a vydrzi. Ale ten typ uz davno nebude v nabidce a jestli to plati i pro soucasne modely netusim.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

Ta moje taky usoudila, že chce nový robot. Já jsem jí nechal volnou ruku, vybrala si ETA Gratus za 10kKč, že dražší s bohatší výbavou nevyužijeme. Když jsme pro něj šli do DATARTu, měli tam i nějakou jinou typovou řadu ETA Gustus, jaký je v tom rozdíl, netuším, jen jsem si všimnul, že míchací hrnec je asi o půl litru větší, cena a výbava stejná jako u toho co si vybrala předtím. Nechal jsem se ukecat za připlacení kvůli delší záruční lhůtě, přece jen je to mechanicky namáhané zařízení. Tak jsme si ho odnesli, dnes jsme ho poprvé pustili, umíchali jsme v něm těsto na vánočky.

A doporučení: Nech vybrat manželku.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od hafca »

Nějaký Kenwood má dcera, byl údajně docela drahý a nemůže mu přijít na jméno. Tak jsem ho zamítnul rovnou. :D
Yarda1 píše:A doporučení: Nech vybrat manželku.
Já protože peču, tak s ním taky pracuji, a proto do toho můžu kecat. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kenwood mám tyčák a v pohodě. On je teda k tomu ještě nějakej "robot", kam se ten motor narazí, ale to jsem v životě nepoužil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
petr-p10
Příspěvky: 103
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#7 Příspěvek od petr-p10 »

co poradit záleží na tom jak bude často používán a zatěžován dělám servis na všechny značky a je to podobné při přibližně stejné cenové hranici a to že má 1200w neřeší kvalitu převodu a použitých mat. u některých značek je přímo psáno jak dlouho pracuje a jaká je přestávka pokud mám doporučit tak potom kitchenaid je dražší ale stojí to za to dělá se asi 100 let .

Uživatelský avatar
alj
Příspěvky: 110
Registrován: 10 čer 2016, 02:00
Bydliště: JM

#8 Příspěvek od alj »

Eta je oproti Kenvoodu určitě větší krám. Je to čistokrevná čína, kde se nedá o kvalitě mluvit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ani kovove casti nie su zarukou dlhej zivotnosti. Diely byvaju casto z nejakych zliatin, ktore su krehke a velmi ochotne praskaju.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Přesně tak, nejvíce totiž odcházejí právě ty "kovové" části, které nejsou kov jako železo, ale jako slitina něčeho.
Máme Etu GRATUS Fresh a jestli se to za 10 let pokazí, tak to bych opravdu neřešil. Prostě koupím něco v tu dobu novější a modernější. Zatím to jede bez problémů.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od workhard »

Tak, měl jsem na opravu ruční mixér, kde se motor rozlomil na dvě půlky. Ložiskový domek z toho hitlerkovu, co to bylo vyrobené, jsem zlomil v prstech. Kdyby to vyrobili ze sušeného lejna, bylo by to možná pevnější :evil:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

petr-p10 píše:kitchenaid je dražší ale stojí to za to dělá se asi 100 let .
Což na výslednou kvalitu nemá vůbec vliv. Jakou kdysi měla kvalitu značka SONY apod. a kde jsou dneska? Raději bych se díval jen na dnešní srovnání výrobků a ve stejné cenové hladině. Dnes ani dvakrát větší cena oproti jiným stejným výrobkům není garancí lepší kvality.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#13 Příspěvek od Sandal »

Nojo, no. Ocelový kola z ČSN 14220, ševingovaný a zaběhlý soukolí do kuchyňských robotů nikdo dělat nebude a ani o to není ze strany výrobce zájem. Leda že by se zbláznil.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

No že by to vybírání bylo teď lehčí, to tedy není. Já to snad vezmu podle váhy, čím těžší, tím lepší. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

Ať si vybere manželka. Když to bude v pohodě a dlouho fungovat, bude tuto hřát pocit, jak skvěle vybrala. No a když to bude blbý, tak to bude tvoje chyba, že jsi ji neporadil něco lepšího :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“