Teplota CPU Athlon

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

Teplota CPU Athlon

#1 Příspěvek od xmarty08 »

Zdravím všechny, rád bych slyšel pár názorů na optimální teplotu procesoru AMD Athlon xp 2000+, mě se podle prog. PC Alert4 drží tak mezi 53-55°C při malém zatížení-windowsy a internet (hry moc nepařim). Jak jste na tom ostatní??? 8O

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#2 Příspěvek od jopein »

Je třeby si o tom něco přečíst , na netu je toho dost , třeba tady:
http://www.pcsvet.net/web/view.php?cisl ... 2003041901
http://ovsem.aktualne.cz/clanky/chlazeni.htm
http://www.cdr.cz/a/12668
Ale na Atlona se mi zdá v klidu 55°C už dost, ne že by to nevydržel ale, mohlo by dojít ke snížení životnosti procesoru.
Já jsem měl 65°C a taky to jelo, ale použil jsem jiný chladič a zdroj s větším ventilátorem a mám teď při zatížení na 100 procent teplotu do 50 stupnů.
Každé 2 měsíce čistím vnitřek PC od prachu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Pokud je ten Athlon jeste Palomino, tak takovou teplotu s boxovanym chladicem klidne muze mit. Pokud je to uz Thoroughbred, tak je to dost. Zkontroluj jestli ten chladic dobre sedi, pripadne jej lehce namazni dobrou teplovodivou pastou. Hodne zalezi na cirkulaci vzduchu v case. Pokud tam nemas zadny pridavny vetraky, tak ti i dobrej chladic CPU bude jen honit teplej vzduch v case. Je treba to dobre promyslet. Ja mam vepredu nasavaci vetrak s prachovym filtrem a pod zdrojem vyfukovaci.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#4 Příspěvek od xmarty08 »

Athlon je to Thoroughbred a chladič na něm je od fy. Artic-cooling s měděnou vložkou a s automatickou regulací otáček pomocí thermistoru, pak mam nasávání do bedny a odsávání horkýho vzduchu zadním ventilátorem a zdrojem s velkým ventilátorem, podle mě dostačující větrání, leč ta teplota je dost vysoká, ale chod počítače je stabilní... Tak nevim, kamarádovi topí steně. Já hlavně potřeboval znát hranici a ta je na 75°C, tak mám ještě rezervu 8-)

Uživatelský avatar
TOTEM
Příspěvky: 41
Registrován: 16 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od TOTEM »

xmarty08 píše:Athlon je to Thoroughbred a chladič na něm je od fy. Artic-cooling s měděnou vložkou a s automatickou regulací otáček pomocí thermistoru, pak mam nasávání do bedny a odsávání horkýho vzduchu zadním ventilátorem a zdrojem s velkým ventilátorem, podle mě dostačující větrání, leč ta teplota je dost vysoká, ale chod počítače je stabilní... Tak nevim, kamarádovi topí steně. Já hlavně potřeboval znát hranici a ta je na 75°C, tak mám ještě rezervu 8-)
Athlon pracuje ještě při 90°C věřmi!!!!!! :eyecrazy: taky jsem to nechápal ale makal tak skoro 12hod. nevěřil jsem :upset: a nic se mu nestalo. PC totiš spadlo trochu na zem kde při nárazu se ulomil zobáček
na zacvaknutí chladiče,chladič se nějakým zázrakem sice držel na místě
ale uš pořádně nebyl přitlačen k procáku. Zjistil jsem to aš to začalo
v bedně jaksi divně řinčet já myslel že mě vomejou :puke:

frogale

#6 Příspěvek od frogale »

90°C je smrtelna teplota Athlonu.. takze jestli ti to opravdu jelo na 90 a vic ne, tak jsi mel stesti :)

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Athlon

#7 Příspěvek od Mourek »

Míň topily až Bartony. pokud to nepadá nechal bych to být, taky jsem se přesvědčil že se tomu udaji nedá příliš věřit, záleží na programu . Jinak jsem taky zažil upadlý větrák, klaplo to vyplo se to ( bylo to deska ASUS A7V333 deklarující bezpečné vypnutí při podobné závadě) zasmrdělo to a procesor byl pryč. Naštěstí to bylo fungl nové PC v záruce. Některý procesor na některé desce prostě topí. Teď sedím U Athlonu 1800+ který na ASUS A7V333 měl cca 60 stupňů a na Gigabytu s Vi cipsetem ma 34. Tak čemu věřit??

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#8 Příspěvek od xmarty08 »

Na tom měření taky něco bude, procesory AMD by měly mít měření teploty uvnitř na čipu a předávat ho desce, ale některý desky mají měření svoje - pod procesorem. Každopádně, když compu trochu naložím-dobrá hra aspoň na dvě hoďky, tak se vyšplhám na 59stupňů, ale víc ne. Asi brzy udělám upgrade procesoru za něco s technologií Barton a bude klid... :)

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Athlon

#9 Příspěvek od Mourek »

Jenom kvůli teplotě bych do změn nešel. Athlony na Socket A už jsou dnes neperspektivní,počkal bych až mi nebude stačit výkon a nebo lehne deska a pak bych přešel na 64 bitový Athlon. Mám na starosti víc počítačů a tato teplota skutečně nevadí, neodchá zí procesor.. Hlavně si nastavte v BIOSU hlídání tak na 65 stupňů a nemělo by se nic stát.Záleží také na tom co máte za desku. Dostala se mi taky do ruky mrtvolka a tam odešel chladič CPU a procesor byl OK ale lehl bord. Ale to byl nějaký lowend jako PCChips. Někdy taky lže progam , u Asusu originál PC Probe už nevím co to bylo za verzi změnil při upgrade teplotu asi o 15 stupňů.

Uživatelský avatar
Slavas
Příspěvky: 38
Registrován: 05 črc 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Slavas »

Ahoj.Me se vsera uvolnil konektor od ventilatoru na procesoru,sem paril a zacal padat,tak sem zacal patrat proc,mel teplotu 80stupnu,meka bez problemu dal,ted pri zatizeni ma max tech 40-50,jinak kolem 30-brouzdani na netu,koukani na film.Mam atholona 3100XP+,desku Asuse K8V SE,ted s chystam na 64.takze parbe zdar

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

teplota

#11 Příspěvek od Mourek »

Jasně Athlon 3100 je už tuším jádro Barton a ten se hřeje míň. Doporučuji zezkušeností istalovat utilitu od výrobce MB u Asusu je to Asus probe a nastavit alarm u starších Athlonů na 65 u Bartonu tak na 60. A taky to začne houkat když stojí větrák. Při přehřátí to odejít nemusí ale může.

Uživatelský avatar
mmartinko12
Příspěvky: 1
Registrován: 09 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od mmartinko12 »

ty vole 90°C ja mam ledva 32-33°C (AMD Athlon XP 2000+) , vzdyt se ten processor roztaví mel bys tam dat nejakej poradnej chladic a ventilator. :o

Uživatelský avatar
ZdenekH
Příspěvky: 60
Registrován: 20 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Teplota Athlon.

#13 Příspěvek od ZdenekH »

Zdravím všechny. Možná rýpu do moc staré věci, ale teď jsem dostal zadara od známého MB + AMD Duron 700MHz. Jen tak jsem ho sestavil ze zbytků, co dům dal a jako každý řeším teplotu. Nevyhovovalo mi měření teploty přes bios (pokaždé restart) a tak jsem stáhl NxSensor. Obcas mi ukazuje něco jiného než bios tak nevím, čemu věřit. Při nastartování PC a operaku mi ukazuje cca 50-59°C, sem tam skočí hodnota na 39,45,42... Když PC restartuji a hned kouknu do biosu je tam max. 42°C. Po naběhnutí systému je tam optimálních 42-45°C.Podle : http://www.amd.com/gb-uk/assets/content ... ev_ENG.pdf
může být teplota 70 u některých modelů dokonce 90°C. Nevíte někdo kde je pravda a jakým způsobem ten sw měří teplotu (bere data z BIOSU, měří sám úbytek na varikapu nebo něčem podobném v cpu)?
Díky.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#14 Příspěvek od Radix »

Měl jsem podobné problémy s Duronem 900 při měření napětí. Hodnoty byly tak nesmyslné a stále se měnící, že by s nimi počítač mohl těžko pracovat.
Přitom byl počítač úplně stabilní.
Přestal jsem ty údaje sledovat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Duron 700 nema v sebe nic na meranie teploty, takze sa to musi merat externe (byva termistor v strede socketu na doske).
Ked mas spravne nasadeny chladic (spravnou stranou, trochu teplovodivej pasty a dostatocny pritlak) a ventilator funguje, tak sa to uchladi bez problemov - a teplotu riesit nemusis, kazda doska to ukazuje inak.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“