Zkušenosti se settopboxem WIWA h.265 (odděleno)

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od rayx »


Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#17 Příspěvek od scorpions-cz »

Hlavně pšonek ani nereaguje. Posílal jsem mu 2 mejly a ani neodpověděl :(

Uživatelský avatar
vodnar69
Příspěvky: 9
Registrován: 02 led 2021, 01:00

#18 Příspěvek od vodnar69 »

Vlastni blbosti se mi povedlo pri nahravani aktualni verze FW (via USB) nahrat verzi nikoliv pro WIWA ale MAXXO... Od te doby je STB prakticky mrtvy. Na dalkovy ovladac nulova reakce, pristroj se neda vypnout ani zapnout tlacitkem, musim jen pripojit nebo odpojit zastrcku ze site. Stale sviti zelena kontrolka, displej nic neukazuje, v televizi se taktez, logicky, nic neukazuje, takze se nejsem schopen dostat ani k fazi "navrat do tovarniho nastaveni"... Neexistuje nejaky hard reset, nebo netusi nekdo jak z toho ven? Predem dik.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Jedine vybrat flash von a preflashovat v programatore.

Uživatelský avatar
vodnar69
Příspěvky: 9
Registrován: 02 led 2021, 01:00

#20 Příspěvek od vodnar69 »

A to muze udelat nejaky servis? Mimochodem jsem pri hledani pomoci narazil na jeden prispevek, kde s tim u "spravneho" STB - MAXXO - zapoli dalsi lidi... https://www.czc.cz/maxxo-t2-h-265-dvb-t ... n2/diskuse

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

vodnar69 píše:A to muze udelat nejaky servis?
Jistě, skoro každý. Jen si myslím, že koupit nový tě přijde levněji.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#22 Příspěvek od kejki »

Nechal jsem omylem zapnutý wiwa pro asi 26 hodin a nějak se mu to nelíbilo, dvakrát se restartoval a pak jsem ho raději nechal vychladnout. A s tím řazením, dvakrát se to rozhodilo, takže proklikat a potvrdit znovu všechny ty políčka a zatím to drží.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#23 Příspěvek od Mysteri »

Nemáš niečo pripojené v USB? Mne to robieva, keď tam nechám dlhšie kľúč. A ešte: pripojiť na internet a stiahnuť ďalšiu (za posledných 10 mesiacov štvrtú...) aktualizáciu. Bola okolo Vianoc - vtedy som to skúšal.

Uživatelský avatar
vodnar69
Příspěvky: 9
Registrován: 02 led 2021, 01:00

#24 Příspěvek od vodnar69 »

Ne ne, USB je prazdne, pripojeni k netu po Wifi nefunguje. Nemel jsem pred aktualizaci nastaveno, antena dorazila az ex post, bohuzel...

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#25 Příspěvek od Mysteri »

Hm, sorry, ja som reagoval na ,,kejki", nepoužil som ,,citáciu", lebo som šiel za nim. Tebe by som odporučil spojiť sa s predajcom a ak je to v záruke, zahrať sa na bežného užívateľa, že Ti to jednoducho zdochlo. Nespomínať žiadnu aktualizáciu a pod. Skrátka, prestal fungovať a hotovo. Reklamuješ. Neboj, nik nebude pátrať. Oni to pošlú do servis strediska, tam to rovno do niečoho pichnú (možno aj do koša) a buď prepália, alebo pošlú nový, alebo Ti vrátia prachy. Tak teraz svet funguje.
Ale z vlastnej skúsenosti, keby som bol na Wiwu odkázaný a nemal to iba ako záskok ku káblovke. tak sa jej zbavím. Aj keď krásny obraz, EPG tiež fajn, YouTube funguje,(u nás napr. wiwa lite je už za 16 €, ja som ešte kupoval za 25€ a v tejto cene nie je nič iné, kde YouTube OZAJ funguje) ale inak problematická mašina...Som to opísal tu: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 8&start=15

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

Mysteri smekám klobouk . Věnovat tolik energie dle tebe šrotu je nevídaná věc . Dnes se ohodnotí technická věc dle odloupnutí folie tovaru . Naopak by mne zajímalo , proč jsi tomu tolik času věnoval . Stejně takovou věc nikdo neodkryje , ale přesto platí úvodní .
Jen dle mne je k uvážení , že se výrobce tolik snaží pracovat na typu . To je , myslím si , unikátní .

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#27 Příspěvek od scorpions-cz »

Osobně jsem celkem prodal cca tak 300 ks WIWA PRO a na reklamaci šly asi 3 kusy. To je jedno procento a to není špatný. Ostatní typy z této rodiny jsem neprodával a tak nemůžu posoudit.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#28 Příspěvek od Mysteri »

BOBOBO píše:Mysteri smekám klobouk . Věnovat tolik energie dle tebe šrotu je nevídaná věc .
Vysvetlím: mimochodom, nepovažujem to za šrot. Na to sú adepti od Sencor. Máme v paneláku anténny rozvod, kde sme mali aj všetky vaše ČR stanice. Nová Dubnica je blízko, preto máme možnosť terestrialne loviť tie TV od Vás bez porušenia zákonov. Keď prišlo k zmene noriem u Vás, tak sme to museli riešiť aj u nás. Nakoľko programy v ČR televíziach (okrem Barrandova...) sú kvalitnejšie, než u nás a nechceli sme o ne (najmä ČT, ja viem, niektorí na ČT v ČR pindáte, ale...) prísť, tak sme si tiež museli nakúpiť STBoxy pre Vašu novú normu. U mňa to až tak veľký problém nebol, lebo mám káblovku od Telecomu, kde ČT je v pohode, prišiel by som iba o NOVU a PRIMU, čo zas nie je nič na slučku okolo gágora. Ale, nakoľko všetci susedia v 140 bytovom paneláku ma furt otravujú aj okolo ,,panelákového" ant. rozvodu a signálu, tak musím mať prehľad.... Preto som zháňal STBox a porovnával všetky kecy-fóra (aj tu) o jednotlivých typoch. Nakoniec som si povedal: aj tak cez to pozerať moc nebudem, stačí niečo lacné, vďaka čomu budem dôchodcom vedieť povedať, že či funguje v spoločnej anténe ČT, LUX, NOE a Šláger... A to vážne. Jediná dôchodkyňa sa pýtala na ZOOM !!! Tak som si kúpil najlacnešiu Wiwa lite, t.j. bez displeja a USB antenky. Čiže žiadny extra čas, ani energia. Rovnako by som opísal možno chlebopiecku BRAVO, ktorú som si preventívne pred 4 mesiacmi kúpil (však Covid...), ale tá funguje OK, ide iba o tie pomery múka taká a hentaká, cukor, soľ, kvasnice, voda. Z 8 pokusov bol zatiaľ chlieb 6 x SUPER a dal sa zožrať 8x - čiže nič nešlo do koša... :lol:
Ale teraz technicky - Prečo som si vybral Wiwa? - Na fórach: Dobrá citlivosť - A to ozaj má dobrú citlivosť. Problém je akurát v tom jej ,,displej merači", kde je stále 100%, ale TV Panasonicuž udávala 15-12 % a občas hodila štvorček a dynamicky to lietalo. A STBox vypadával až pri 10% na TVP l, ale stále kvalita signálu na OSD Wiwa bola 100%...Čiže:
Moje +: Vinikajúca citlivosť
Moje +: zobrazenie EPG cez celú obrazovku, nie len niekde v rohu...
Moje +: Ozaj fungujúce YouTube. Za tú cenu?!
Moje -: Neprehľadné DO
Moje -: Pri nasledujúcom automatickom ladení to naladí iba FTA
Moje - : Po kúpe je nutná aktualizácia
Moje - : Od Marca 2020 bola uť ŠTVRTÁ aktualizácia!!!!
Moje - ďalšie:
A len tak, pozrite si moju otázku bez odpovede: https://www.youtube.com/watch?v=wtB7yHDQ9ss (bude Vám jasné, ktorá to je... :lol: )

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

No víš co , já to mám jen pro sebe a tak od prvního naladění to jde a mám "starý" SW . Nevyužívám žádné fičičůry a plně mi vyhovuje . Ještě bych to mohl přehrátím oddělat , viz výše . Ani ten dálkáč mi nepřišel divný . No přehodit kanál + a - na to je přehledný dost . Dík za vysvětlení .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#30 Příspěvek od kejki »

Jop, byla tam fleška, protože se něco nahrávalo.
Nesnášíme reklamy, takže buď nahrát a pak prohlédnout, nebo použít time shift. A na to je paměť nutná.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“