Páčkový přepínač 2x4A - oprava

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

pak existoval rozměrem stejný akorát 4 piny - tedy dvojpolový vypínač
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hozd
Příspěvky: 88
Registrován: 07 led 2011, 01:00
Bydliště: Cheb

#17 Příspěvek od Hozd »

Taky jsem potřeboval větší počet těchto přepínačů opravit a jak to dopadlo je zřejmé na foto. Dodnes nejsem schopný je dát do původního stavu. Samozřejmě že to jde, ale musím potvrdit že to není až tak jednoduché a je to o nervy když se vám to rozletí po místnosti. Snad to někdy dokončím s pomocí nějakých přípravků, naštěstí mám ještě hodně přepínačů složených.
Přílohy
DSC05134.JPG

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#18 Příspěvek od dred »

8-) očisti si kontakty a prevez sa do HA - SK ... na počkanie ti ich poskladám :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

konosuke píše:pak existoval rozměrem stejný akorát 4 piny - tedy dvojpolový vypínač
To se jenom neosadily ty dva piny.

Přepínače (v zadání) se stále ještě vyrábějí a prodávají - např. v GMe.
A výrobcem je DESKO, který vyrábí nejen páčkové, ale třeba stiskací; kolébkové; ... - Katalog :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hozd
Příspěvky: 88
Registrován: 07 led 2011, 01:00
Bydliště: Cheb

#20 Příspěvek od Hozd »

Díky "dred" za nabídku ale z Chebu je to trochu z ruky.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#21 Příspěvek od dred »

To se jenom neosadily ty dva piny.
a na pohyblivých plieškoch neboli kontakty pre druhú polohu - bola tam len dierka.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

tento rozkuchaný bazmek se použil jakožto držák trandu do měřáku Metra PU120, náhodou tam pasoval
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#23 Příspěvek od hajeklubos »

Vidím, že jsem nebyl sám, kdo měl problém rozborka/sborka u přepínačů těchto typů.Zahrabal jsem v krabičce naděje a našel přepínač co píše Jirka.Tedy kontakty J. Jde překlápět o dost fest než ten úplně nahoře. Zatím jsem nemusel toto provedení rozebírat ale mělo by to jít v pohodě sesadit pomocí vrtání jak popisuji. Další na foto je přepínač 1x10A ze stejné řady. Fakt bytelnej.Cu, pozlacené kontakty. Žádné železo postrašené něčím aby to nerezlo.
Luboš
Přílohy
páčkové přepínače.JPG

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

No pokud je to na síť je zbytečné cokoliv činiti . No a k měřáku ten modrý stačí . A dříve se vyráběli předchůdci , kteří měli boční kontakt s posunem . Ještě jich pár mám . Smontovat to jde i bez přípravku s trochou trpělivosti a bez galbavých rukou .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Jestlipak někdo pamatujete stejný přepínače 2 x 2, který ale neměly závit a převracecí páčku ale místo ní byl jen bílej posuvník vystouplej z bakelitu asi 4 mm? Pár jich někde mám a ani netuším na co by se mohly použít když nejde upevnit jinak než za vývody. Nikdy jsem ho neměl rozebranej, možná ani nemá mžikový přepínání.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
VonBahnhof
Příspěvky: 110
Registrován: 11 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno, hl.n.

#26 Příspěvek od VonBahnhof »

Něco jako popisuješ pamatuji z digestoře Norma, posuvník byl černý. Ale bylo to asi vzácnější, většinou tam byla klasická kolébka (dnes také z Deska).

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“