Doutnavka do zkoušečky ZN1

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JanDouda
Příspěvky: 16
Registrován: 06 lis 2020, 01:00
Bydliště: Ústecký kraj

#16 Příspěvek od JanDouda »

U vadasky SN1 se mi stalo že doutnavka žhnula čím dál tím míň až přestala fungovat uplně. Vymstilo se mi to když jsem zkoušel fázi. Myslel jsem si že tam fáze není a když jsem si šáhnul na vodič tak 8O . Měl jsem si nejdřív změřit napětí. Někde ji mám ještě zahrabanou a od té doby jsem na ni nešáhl. Teď řeším to samé s ZN1 a tu nikdy neodložím.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#17 Příspěvek od Killroy »

JanDouda píše: Teď řeším to samé s ZN1 a tu nikdy neodložím.
No zřejmě už to vyřešil. A nemá ani tolik slušnosti napsat SZ že už nic nechce. Nezabýval bych se hledáním a zabalením jak bylo domluveno. A tak je to naposledy, kdy jsem tady něco někomu sháněl. Akorát starost navíc a ztráta času..

Vzhledem k tomu, že tento uživatel nereaguje na mou SZ, je tady jedna původní sufitová doutnavka do ZN1 a k tomu zachovalá SN1 bez kablíku a doutnavky. Pokud by o to měl někdo další zájem, tak je to tu za poštovné.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#18 Příspěvek od judeware »

Je ta doutnavka do bakelitové ZN1 výrazně odlišná od té, co je v novější šedoplastové SN1? Nikdy jsem je neporovnával.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#19 Příspěvek od Killroy »

Mám dvě verze ZN1. Z venku jsou stejné, ale v jedné je použita klasická sufitová doutnavka do držáku a stejné velikosti jako je použita v SN1. V té druhé je do stejného držáku zapájená běžná podlouhlá kapka s drátovými vývody. Rozhodně to není předělávka, pájené spoje jsou zalakovány ještě z výroby. Nedokážu posoudit který kus je starší výroby.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#20 Příspěvek od ferdislav »

Roky tu mám uloženou takovou,ale nevím už z jaká je zkoušečky
Přílohy
dout.jpg

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#21 Příspěvek od Killroy »

Podle provedení by to mohla být GS16 = vhodná pro SN1/ZN1.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“