domácí wifi dosah

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

domácí wifi dosah

#1 Příspěvek od Olchor »

Hoj. Mám na domácí wifi síť router TP-Link TL WR543G.
I když tam píšou "extended range" je dosah dost bídný, přes 2 zdi vzdálenost 15m už skoro nic. Zkoušel jsem větší anténu, nepomohlo. Není tam někde softwarové nastavení výkonu? Nebo je výkon pevně daný?

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#2 Příspěvek od misocko »

Rozmyslal si nad tym ze ta komunikacia je obojsmerna a aj zariadenie ktore "prijima" sa musi popasovat s 15m a dvoma stenami?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Mam pocit ze tu nekdo nedavno nabizel zdarma nejake repeatery...

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#4 Příspěvek od Olchor »

@misocko : dosah mi přijde dost malý. Pochopil bych, kdyby někde v softu bylo omezení výkonu/dosahu, někdo si třeba nepřeje, aby na jeho wifi viděl soused ( heslo lze hacknout).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

A nemáš to jen zarušený?

Já mám taky pláclou ziskovější anténu na zeď v dílně, abych to protlačil přes 3 cihlový zdi, ale funguje to.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#6 Příspěvek od Sandal »

Mám taky nějaký TP Link a v managementu jde nastavit výkon. Taky je potřeba nastavit jinej kanál než 1. 1 kanál jede na 2450 MHz, kde pracujou mikrovlnky. Ty zaručene zarušej wifi, jen to fikne. Mám dojem že zrovna TP Link má defaultně nastaveno na plný výkon.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Mám router ASUS RT-750, nastavený na plný výkon. O když mi notebook na 10 metrů přes armovaný panel ukazuje plnou úroveň signálu, připojení je v pohodě na tabletu, noťasu Lenovo i na mobilu, televize na 5 GHz má také stabilní připojení, ale noťas HP ProBook 4730 průměrně jednou za hodinu spojení ztratí. Při spuštění prohramu Homedale vidím kolem 11 - 13 dalšéch wifin (2,4 GHz) z toho tři jsou chvílemi silnější, než ta moje, a jedou jednak v n-ku, jednak v režimu automatického vyhledávání nejvolnějších kanálů. Odkud a jakým odrazem to sem svítí, se mi nedaří zjistit.
Ale chci tím potvrdit to, co tu už padlo: není nic platný velký výkon wifiny v routeru, jestli jeho citlivost nestačí na malý výkon wifiny v počítači.
Na straně routeru se dají jak vyzařovaný výkon, tak citlivost, zvýšit směrovou anténou, na straně notebooku stejná příležitost není, zakže ho rušivž signál nlže zahlušit daleko snadněji.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“