měřič RLCG TESLA BM591

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jef111 »

Ten přípravek se štěrbinami se k tomu dodával i továrně vyráběný, viděl jsem jej kdysi ve škole.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Sejny »

Však ten továrně vyráběný myslím :) Vyrábět to na to bych se mohl vy*rat 8-)

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#18 Příspěvek od jandu »

Myslým si že nie je žiaden problém vyrobiť dva a dva farebne rozlíčené prívodné šnúry /napäťové a prúdové/ na druhom konci s krokosvorkami a máš po probléme.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#19 Příspěvek od Kvicala_r »

Máte dnes někdo srovnání, jak si stojí tento mostík proti AVR testeru/zajícově LC doplňku? Mám jeden kousek pár roků ve skříni - naběhnou na display jen čárky a dál nic. Nevím, jestli stojí za ten čas nějaký pokus o opravu, nebo šmelc... Mám ještě 559, která mi v dílně zavazí na skříni - ale tu jsem tehdy zpojízdnil a stejně ji využívám jen jednou za rok.
Pamatuji doby, kdy tímto disponoval jen mistr a nikomu ho nechtěl půjčit :P
Díky.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jjilek »

Kvicala_r píše: Mám jeden kousek pár roků ve skříni - naběhnou na display jen čárky a dál nic. Nevím, jestli stojí za ten čas nějaký pokus o opravu, nebo šmelc... Díky.
Kolik za něj chceš? Do SD je to skutečně škoda, i když výměny integráčů v čs. strojích z té doby jsou skutečně o :D

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#21 Příspěvek od Eleman »

IO není potřeba měnit. Závada bývá ve zdroji. Proražené (nebo při napětí prorážející se) kapkové tantalové kondíky pověšené kolem stabilizátorů jsou pěkná sviňa. Doporučuji použít na větší napětí (ty původní jsou nadoraz) , nebo klasické elyty s paralelně připojenou keramikou :wink: .
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#22 Příspěvek od Sendyx »

Bývá tam spousta jiných závad, nejen zdroje.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#23 Příspěvek od lesana87 »

Třeba rozpojená proudová a napěťová svorka. :)

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od jjilek »

Eleman píše: Závada bývá ve zdroji.prorážející se) kapkové tantalové kondíky pověšené kolem stabilizátorů jsou pěkná sviňa..
Jo a vadné tantaly se zase špatně hledají. Pokud není špatný zrovna odhořelý nebo horký, tak zbývá měření spádu napětí na sběrnici. Vyměňovat všechny je dost pracná cesta.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#25 Příspěvek od Kvicala_r »

No zatím mám trochu jiné starosti, ale ten měřák mi už leta ve skříni ležel - takže se časem mrknu dovnitř. Nejsem smířený s vyhazováním MP, zvlášť když ještě současnou low-end produkci převyšují. V mezičase jsem malinko pátral a vypadá, že ten strojek za opravu ještě pořád určitě stojí.
Spíše šlo o srovnání, jak moc se dá spolehnout na výsledky BM po těch letech. Tohle alespoň na stole zase tak moc nezavazí (559 ano) a 4 vodičová metoda (je k tomu i kostka se 4 fousama) alespoň vyloučí ty základní parazitní vlastnosti měřených obvodů.
O těch tantalech vím, jen mě udivilo, že najede a "jen" ukazuje ----. Jestli šlo o pozvolné umrtí, nebo vraždu měřením něčeho např. nabitého bohužel už nezjistím, dokud jej neotevřu.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#26 Příspěvek od pepik9 »

Schema by mělo být tady, a sposta dalších ruských měřáků a osciloskopů.
http://music.cb.spb.ru/Mirrors/ftp.qrz. ... /metering/

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od jef111 »

Já jsem opravoval několik BM591-ček a pokud byly všechny analogové obvody v pořádku tak vždycky měřily správně v rámci udávaných chyb a nebylo potřeba nic kalibrovat. Tantaly doporučuju vyměnit rovnou úplně všechny, když už ten přístroj budeš mít otevřený. Jinak tě za pár let čeká další oprava.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
grrrrrrrr
Příspěvky: 456
Registrován: 15 čer 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od grrrrrrrr »

Zdravim,

Nemel by prosim nekdo u sebe ten pripravek? Rad bych si zhotovil jeho kopii. Verim ze to chybi souste lidi a dnes s 3D tiskem se to da krasne vyrobit. Mam dva kusy a ani jeden ten pripravek s krokodylky nema. Idealni by bylo detailni foto pripadne s rozmery. O vykres se pak mohu podelit pripadne i par kusu navic vyrobit kdyby mel nekdo zajem.

Diky moc.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#29 Příspěvek od miroja »

Mam to doma, skusim ofotit a zmerat, no najskor asi az popoludni.
PS: Nestaci otazka do jedneho vlakna?

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#30 Příspěvek od miroja »

Slubene foto prislusenstva, ktore mam pri mojom meraku.
Vyska tej interfejsovej krabicky je 2 cm.
Přílohy
BM591.jpg

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“