LCD nefunguje

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
standus
Příspěvky: 96
Registrován: 02 čer 2019, 02:00

LCD nefunguje

#1 Příspěvek od standus »

Ahojte,
mam menzi problem u notebooku u ktereho LCD nic nezobrazuje. Externi monitor pres VGA je OK.
Integrovany LCD jsem zkusil posvitit silnou lampou a neni videt ani tuk. Zkusil jsem pripojit jiny LCD panel co jsem nahodou mel po ruce a take nic.
Vypada to tedy na kabel nebo muze byt jeste nejaky problem na desce s konektorem? Konektor je hned velde toho VGA konektoru a nic moc elektronika okolo jiz neni, tak si rikam, ze by to mohl byt ten kabel.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Nebo taky VGA čip.... ale záleží co to je zač.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
standus
Příspěvky: 96
Registrován: 02 čer 2019, 02:00

#3 Příspěvek od standus »

rezis píše:Nebo taky VGA čip.... ale záleží co to je zač.
hp pavilion dv9500

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Je tam nVidia?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

To je prostě v háji. Buď rád, že ti jde ten externí. Oprava je dost nepříjemná a pokud to (asi) nebudeš dělat sám, tak drahá. Používej to jako stolní počítač. :wink:

Uživatelský avatar
standus
Příspěvky: 96
Registrován: 02 čer 2019, 02:00

#6 Příspěvek od standus »

p32 píše:To je prostě v háji. Buď rád, že ti jde ten externí. Oprava je dost nepříjemná a pokud to (asi) nebudeš dělat sám, tak drahá. Používej to jako stolní počítač. :wink:
Proc neprijemna? Je v haji deska nebo grafika?

Uživatelský avatar
HanesJM
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2021, 01:00

#7 Příspěvek od HanesJM »

někdo doma ve skladu se mě válí vrak hp pavilion dv9500 - o víkendu bych koukl do krabic :-) - pokud dohledám - zjistím co funguje a ozvu se :-)

Uživatelský avatar
standus
Příspěvky: 96
Registrován: 02 čer 2019, 02:00

#8 Příspěvek od standus »

HanesJM píše:někdo doma ve skladu se mě válí vrak hp pavilion dv9500 - o víkendu bych koukl do krabic :-) - pokud dohledám - zjistím co funguje a ozvu se :-)
Super dik.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Necituj předešlé příspěvky. Je to proti pravidlům a někdo ti pak nadá. :wink:
Grafika ti jede, když to jde na externí monitor, ale přepínání či ta část pro interní displej nefunguje. Jestli to bude výměna můstku či celé grafiky, to nevím. Neznám tento NB. Pokud bys měl náhradní desku, tak je to nejlepší řešení.

Uživatelský avatar
standus
Příspěvky: 96
Registrován: 02 čer 2019, 02:00

#10 Příspěvek od standus »

Aha, pardon, nevedel jsem s tou citaci, jsem takhle zvykli komunikovat, aby prijemce vedel o cem je rec, je v tom vetsi poradek. Tohle pravidlo mi nepripada moc rozumne, ale budiz.
Dobra zprava je, ze jsem notebook cely rozebral, vyndal desku, profoukal a jen nesesroubovane zkusil zapnout a LCD uz zobrazuje. Takze mozna nejaky studenak, kdyz jsem ty konektory zpatky zastrkaval.
Spatna zprava je, ze jak jsem to zasrouboval, tak to zase prestalo zobrazovat.
Ted postoupne rozebiram a ted je obraz s prouzkama. Zkousim hybat s LCD kabelem, ale beze zmeny. Takze divne.
Přílohy
PXL_20210115_081604206.jpg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

standus píše:... a jen nesesroubovane zkusil zapnout a LCD uz zobrazuje. Takze mozna nejaky studenak, kdyz jsem ty konektory zpatky zastrkaval.
Toto je správné zobrazování jen té důležité části předchozího příspěvku. Starší příspěvky je vhodné citovat kvůli tomu, aby se vědělo, na co odpovídáš, ale ten předchozí tam přece je, ne?
Takže grafika funguje, jde jen o špatné zobrazování. Všimni si, co se ti zobrazuje a co ne a kdy. Toto bývá většinou problém s pamětí, ale může to být právě i nějaký studeňák. Teď jde o to, jestli sem dáš foto desky, kde je ta paměť, aby se ti k tomu někdo vyjádřil.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#12 Příspěvek od wlezley »

Přesně proto ti p32 napsal, že to je nepříjemné a ve finále drahé. Někde je něco rozbité, jen zjistit co.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Opakujem otazku:
rnbw píše:Je tam nVidia?

Uživatelský avatar
standus
Příspěvky: 96
Registrován: 02 čer 2019, 02:00

#14 Příspěvek od standus »

Ano je tam vVidia. Je tam stitek samolepka s logem nVidia.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#15 Příspěvek od rezis »

rnbw píše:Opakujem otazku:
Vždyť už ti odpověděl obrázkem :lol:
Že by pro test stačilo nahřát grafiku horkovzduškou?
Naposledy upravil(a) rezis dne 15 led 2021, 11:17, celkem upraveno 1 x.
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“