Podivné chování dálkáče

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

Podivné chování dálkáče

#1 Příspěvek od tomasjedno »

Mám dva dálkové ovladače Hörmann
A: HS2-40 (s nic moc baterií).
B: HSE2-40 (s čerstvou baterií)
a přijímač DO HE1-40.

Kopírování kódu A->B funguje přesně a spolehlivě.
Kopírování kódu B->A funguje přesně a spolehlivě.
Ověřeno postupem: Ovladače vyresetovány. Přijímač DO spárován s tlačítkem na A, reaguje. Kód zkopírován do ovladače B. V ovladači A vygenerován nový, náhodný kód - přijímač již nereaguje. Do ovladače A zkopírován zpět původní kód z ovladače B - přijímač opět reaguje. Pro neznalé: kopíruje se bezdrátovým přenosem mezi ovladači.

A teď to přijde: přijímač se spolehlivě spáruje s ovladačem A, ale odmítá se spárovat s ovladačem B. Oba ovladače vysílají cca stejně silné elmg. pole - ověřeno feritovou anténou s připojeným osciloskopem. A zkoušeno se dvěma přijímači DO (jeden nový, druhý v rutinním provozu), se stejným výsledkem.

V čem může být zádrhel? Ovladač B vysílá signál, kterému ovladač A rozumí, ale nerozumí mu přijímač DO (ani jeden ze dvou). Funguje B<->A->Př. ale nefunguje B->Př.
Jediné, co mě napadá, je to, že by B měl hodně ujetý kmitočet, který je ovladač A ještě schopen akceptovat (vyzkoušeny 3 různé kusy se stejným výsledkem), ale přijímač DO už ne. Ale moc se mi to nezdá - setkal jsem se s tím, že přijímač na 868,35 MHz (HE1-868) byl schopen se naučit na dálkáč 40,685 MHz, když se mu přiložil přímo k anténce.

Napadá někoho ještě něco jiného?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Atlan »

Farby tlacidiel sedia?
Nezamieňajte HÖRMANN HSE2 40 MHz s modrým tlačidlom model 868 MHz a zeleným tlačidlom 27 000 MHz .

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#3 Příspěvek od tomasjedno »

Fakt 27 GHz? Doteď jsem myslel, že 26,975 MHz :-)
A taky žlutá 433 MHz.
Tak blbej snad nejsem.
Asi jsem to vzdal. Dostal se mi do ruky zdemolovaný HSE2-868 (rozbitý kryt, odpadané mikrospínače), tak jsem ho opravil s použitím mikrospínačů z toho 40 MHzového a jeho krytu. Howgh.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“