Sháním měřák do BS525

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kolbenpres
Příspěvky: 3
Registrován: 30 zář 2015, 02:00

#16 Příspěvek od kolbenpres »

Dobrý den, obnovím jedno staré téma. Nemá někdo 1 volný měřák na BS525? Jedná se o ten, který tu nabízel kolega jjilek s poškozenou stupnicí. Můj trvale ukazuje rámcově 2V (i při vypnutém přístroji) a ani se nehne. Regulace jinak funguje, po připojení ext. voltmetru lze hodnoty normálně nastavit. Případně bych měl zájem i o měřák s poškozenou stupnicí, moje je v pořádku. Ocenil bych i tip na případnou opravu stávajícího, pokud se tím někdo zabývá. Předem děkuji. Martin

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#17 Příspěvek od TubeGuru »

Dobrý večer, závada je podle Vašeho popisu mechanická. Nulovou polohu ručky na měřicích ústrojích lze nastavit u solidních přístrojů z Metry Blansko k tomu určeným stavítkem na čelním panelu se zářezem pro šroubovák. Současné levné výrobky už toto z venčí přístupné stavítko nemají, nulovou polohu však nastavit lze, ovšem je nutné sundat čelní kryt měřicího ústrojí. V tomto odkazu se dovíte vše potřebné pro úspěšnou nápravu.: https://www.souepl.cz/wp-content/ucitel ... troju.html Přeji dosažení plně funkčního měřáčku.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od Sendyx »

Trvalá výchylka může být systém šprajcnutý nějakou nečistotou (našel jsem v zaplombovaném měřidle i kousek trávy, pravděpodobně srha říznačka), nebo vypadlý z ložisek. Pokud se mechanicky dá vychýlit, může být upadlý spoj jedné pružinky. Jaký je tam konkrétně systém, 1mA ?
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
kolbenpres
Příspěvky: 3
Registrován: 30 zář 2015, 02:00

#19 Příspěvek od kolbenpres »

Díky pánové za tipy, přesvědčili jste mě, abych do toho přece jen vlezl :-) Jinak, budík je 150 mikroA.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

Není přerušený?
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
kolbenpres
Příspěvky: 3
Registrován: 30 zář 2015, 02:00

#21 Příspěvek od kolbenpres »

Tak jsem měřák rozebral a zjistil jsem, že se jedná o zavěšení na vláknech, která jsou utržená, což asi nedokážu opravit. :-(

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“