Mikrovlnka ALASKA

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Wortex
Příspěvky: 47
Registrován: 02 lis 2006, 01:00

Mikrovlnka ALASKA

#1 Příspěvek od Wortex »

Dobrý deň chcel by som sa spýtať. Mám problém s mikrovlnkov ALASKOU všetko funguje tlačítka display .... ALe keď dám do nej niečo zohriať jedlo zostane chladné. Určite to pôjde do opravy ale chcem vedieť čo to môže byť. Lebo nechcem aby celá oprava a s tým spojená diagnostika stála viac ako celá vec.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#2 Příspěvek od jandu »

Dovolím si odcitovať príspevok jana2
jano2 píše:Mikrovlnki nie su zle na opravu.Maš tam zakladne veci:trafo kapacitor,dioda a Magnetron.Skus stiahnut obidva vyvody z magnetronu a zmeraj vyvody oproti kostre!MUSI tam byt odpor"žiaden" aj na najvyššom rozsahu.Byva to časta zavada,že tam je zvot na kostru,par kilo,alebo aj mega ohmov.Je tam prechodkovy kondik a ten nesmie zvadzat!!!
Často stačí prezrieť podobné témata a nájdeš odpoveď na svoju otázku.
Ak nie, tak potom ti určite niekto poradí alebo odpovie a usmerní.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Nenaskočí magnetron - příčinu raději nech zjistit odborníky, nejen že uvnitř je cca 1,5 - 2kV - ale "tekoucí" neboli "netěsná" mikrovlnka je nebezpečná později v provozu - a porušit vysokofrekvenční těsnění při neopatrné demontáži není žádný problém, když nevíš, jak na to...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#4 Příspěvek od SMITH »

Teoreticky by to mahla by￾ len poistka megnetronu respektíve VN èasti . Nachádza sa vedšinou v priechodom púzdre ,je sklenená s velkostou cca 5cm a vedšinou 8A.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od zdenoeddie »

SMITH píše:Teoreticky by to mahla byť len poistka megnetronu respektíve VN časti . Nachádza sa vedšinou v priechodom púzdre ,je sklenená s velkostou cca 5cm a vedšinou 8A.
8A ??? Tak takuto poistku som v uvlnke este nevidel a to som ich uz zopar rozobral.Vzdy tam bola 500mA na niekolko kV (asi 5kV).

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#6 Příspěvek od jano2 »

V priechodnom puzdre byva len niekolko,malo mA,8A sa nachadza -večšinou-,na plošaku hore na vstupe hned od sietovaj šnury.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ta 8A pojistka je veliký lákadlo pro spoustu "odborníků", pokud zjistí, že je opravdu spálená.

Zkouší silnější a silnější tak dlouho, až vyrazí nejenom patřičný jistič, ale občas i hlavní jistič pro celý dům (bo to trafo, co jde většinou do zkratu díky proraženýmu VN kondíku si to opravdu nenechá líbit).
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#8 Příspěvek od jano2 »

Ked už odchadza ta 8A poista,večšinov je trafo už na inom svete,niekedy kapacitor.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#9 Příspěvek od SMITH »


:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Wortex
Příspěvky: 47
Registrován: 02 lis 2006, 01:00

#10 Příspěvek od Wortex »

No tak našiel som tu 4cm positku 2KV na 0,7A ktora odišla. Vymením a dúfam že to bude šlapať.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#11 Příspěvek od jano2 »

Tak si odmeraj najskor ,či nie je zvod na magnetrone,ako to je vyššie popisane!,a či nie je v keli dioda!
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

Wortex píše:No tak našiel som tu 4cm positku 2KV na 0,7A ktora odišla. Vymením a dúfam že to bude šlapať.
Třeba se to povede ale je zajímavý jak si 99% lidí myslí že když je přepálená pojistka tak se to opraví pouze její výměnou. Ti chytřejší usoudí že když se přepálí opět, je třeba dát silnější.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Wortex
Příspěvky: 47
Registrován: 02 lis 2006, 01:00

#13 Příspěvek od Wortex »

Bolo to poistka. Po jej vymenení mikrovlnka funguje ako predtým. Ďakujem za Vašu pomoc. Wortex

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Wortex píše:Bolo to poistka. Po jej vymenení mikrovlnka funguje ako predtým. Ďakujem za Vašu pomoc. Wortex
Pro vysvětlení mého předchozího příspěvku, tam jsem ti psal že se ti ti třeba povede protože tyto pojistky jsou snad jediný který někdy odejdou bez příčiny. Ty narážky byly na "opraváře" ostatní elektroniky.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PetrPetr
Příspěvky: 5
Registrován: 03 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od PetrPetr »

mi-ro píše:
Wortex píše:No tak našiel som tu 4cm positku 2KV na 0,7A ktora odišla. Vymením a dúfam že to bude šlapať.
Třeba se to povede ale je zajímavý jak si 99% lidí myslí že když je přepálená pojistka tak se to opraví pouze její výměnou. Ti chytřejší usoudí že když se přepálí opět, je třeba dát silnější.
S tímto názorem souhlasím, ale..... statisticky prověřeno, minimálně 40%závad mikrovlnek je právě jen "unavená pojistka". !? PP

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“