Lepidlo na zinkovou slitinu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

Naopak mám zkušenost, že tato slitina, jak už jednou praskl odlitek, šupinatí.
Lepený spoj často vydrží a nepraskne, ale loupne se to třeba o půl milimetru vedle. Ale nemusí to prasknout hned, může to i měsíce trvat.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#17 Příspěvek od jirkati »

Nevím sice jak daný zlomený spoj vypadá, ale už jsem lepil párkrát takový mizerný materiál - po svém, a drží už pár let.
Můj postup:
1, slepit očištěné hrany lepidlem na kov s UV vytvrzením - kvůli tvaru
2, vybrousit dohladka jednu stranu
3, z ocelové planžety (třeba ze žiletky) vybrousit co největší překryvný díl
4, kvalitním lepidlem na kov (stačí i Loctite) potřít celou plochu a slepit oba díly, slepený a výztuhu, přesně podle návodu na lepidle

Nepříjemné je, že žiletka se nedá tvarovat. Planžeta 0,2 mm si nechá líbit víc.
Taky je u takhle opravovaných dílů dobré se podívat na lom. Namáhaná strana, od které to začalo praskat, je na lomu hladší, než konec lomu. Té hladší je pak potřeba se víc věnovat, třeba i dvěma vrstvami výztuhy nebo oboustranně (když to jde).

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#18 Příspěvek od weed_smoker »

Lepit,pájet ani svářet to pořádně nejde,umí to oxidací nabobtnat (a zatvrdnout,jako jistá série TP160-ek nebo čeho),dost blbě se do toho vrtá a když se do toho řízne flexou,umí to i modrobíle čapnout(bacha,strašně to smrdí).
U toho NTB záleží v jakým je stavu.Pokud je zánovní,tak asi nechat vyrobit ze železa u zámečníků,pokud je starší,tak nabastlit podobný panty,který jdou koupit.A pokud je to šrot na chalupu nebo hračka pro děti,pak stačí tam "nahovado"(provrtat plasty a dát šroubky s matičkama) přidělat plechový panty do nábytku,možná jsem to dokonce viděl tady.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“