televizor TESLA LCE CK-5390 XT (Akai2107)

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
jumper

televizor TESLA LCE CK-5390 XT (Akai2107)

#1 Příspěvek od jumper »

Zdravím a mám dotaz ohlednì výše uvedeného televizoru.V tel.byla závada že nefungovalo VN tak jsem vymìnil tranzistor s diodou 2SD1555,nyní je VN v poøádku a pro zmìnu nepracuje vertikální vychylování.Na obrazovce je ve støedu silná vodorovná bílá èára a smìrem nahoru od ní viditelené øádkování.Promeøil jsem vychylovací cívky a pasivní souèástky okolo cívky pro vert.vychylování a vymìnil jsem obvod LA7830.To ale nepomohlo,takže nevím co dál bych mìl zkusit.Vyuèil jsem se na èernobílých tv :-).Mám k dispozici osciloskop a multimetr,poradíte prosím???

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#2 Příspěvek od Frenky »

Na to potřebuješ schema !Zdá se,že máš poškozený zdroj +12V,takže nejde buzení pro vertikál.A k tomu došlo poruchou impulzního zdroje,který hlavně !!! musíš opravit,jinak se bude závada opakovat !.
Napájecí napětí pro VN bývá cca 110V -maximálně 115 !!.Měřáky jsou dobrá věc,ale taky něco musíš o tom znátˇ,kde a co změřit...chvilku to většinou trvá.Pokud si pročteš starší příspěvky,tato závada se tam dopodrobna probírala,bylo to něco jako školení....

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#3 Příspěvek od achil »

Přesně jak říká Frenky přečti si pozorně toto ať nemusíme psát furt totéž
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... topic&t=17

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od gumickar »

Minulý týden tu byl uplne stejný dotaz. Ve zdroji jsou dva elyty-pryč s nima, tak bude v pr...ZD 401 na 12V, pak musíš jet po cestě mezi touto diodou a VN, a když bude vše OK, tak to musí na 99% jít

jumper

#5 Příspěvek od jumper »

No nevím,za D401 je napìtí 11,5V a to druhé napìtí je 116V.Myslím jestli by nemohl být vadný AN5801K?

jumper

#6 Příspěvek od jumper »

Také se mi nelíbí,že nemám na vývodu è.2 LA7830 napìtí 13,6V,jak je zakresleno ve schématu,ostatní napìtí na tomto IC jsou vpoøádku stejnì jako napìtí spínaného zdroje a i za diodama D408 a D405 (13,8 a 26V).

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#7 Příspěvek od achil »

D401 to je druhý usměrnovač v sekundáru zdroje? Tam bych čekal tak 16V, ale to s vertikálem nemá nic. Ty bys mohl mít přepnutej servisní přepínač do polohy service.

jumper

#8 Příspěvek od jumper »

Ne D401 je zenerova dioda která stabilizuje 12 V,to je v pohodì.Pøepínaè pøeplý není,to je také v pohodì.Vùbec hodnoty napìtí co jsou zakreslena ve schematu u zdrojù odpovídají...

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#9 Příspěvek od achil »

Dobře mohl bys mít i vadný AN, ale než ho vyměníš chtělo by to zkusit ten konec. Já zkouším odpojit vstup LA a vybudím ho brumem z ruky jak u nf zesilovačů. Obraz by se měl trošku roztáhnout. Ale ani pak není jistota vadného AN. Chce to aspoň jeho datasheet, abys věděl kde je to buzení a zpětná vazba

jumper

#10 Příspěvek od jumper »

Výbornì! Stáhnul jsem si Circuit Bldock Diagram LA7830,zjistil jsem,že vstup je na pinu 4 odpojil jsem tento vstup od AN a pøiložil šroubovák-krásnì to reaguje obraz je po celé obrazovce.No a na pinu 2 je výstup tak teï je to jasný-tady v tom obvodì chyba není,i napìtí ze zdrojù je O.K.
Teï by to ještì chtìlo typ jak pøezkoušet to AN,myslím si,že bude dost drahý...

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#11 Příspěvek od achil »

Tady by se dal sehnat www.lce.cz Není to náhodou AN5601K? 353Kč v AME,340 NEDIS

jumper

#12 Příspěvek od jumper »

Ano je to AN5601K,zkusím to tedy objednat ikdyž je to docela dost penìz...Díky mockrát!

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#13 Příspěvek od xxxe »

A jak to dopadlo?Mám tady teď stejnou závadu.Zdroj (elka v háji),ZD401,LA7830 ve zkratu(dal jsem AN7840), už podezřívám jen ten AN5801K.

Dík.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od CZJKP1 »

Lidičky našel jsem to schéma :D

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... 107dt.html

Jen juknout :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“