TOM TOM go 700

O přijímačích satelitních i pozemních navigačních služeb

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

TOM TOM go 700

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdravím, kopil jsem TOMTOM GO700, byly tam staré mapy (kolem Nymburka jsem jel po polích) tak jsem nainstaloval program TOMTOMHOME2win, podle návodu nainstaloval aktualizace, odpojil, resetoval, a výsledek je ten, že navigace říká, že nemá žádné mapy a tím skončí. Při připojení k PC vidím v totalcommanderu její písmeno (F: ) ale nedostanu se do něj (předtím to šlo), nevidím obsah, nejde kouknout na vlastnosti, je to takové jakési tuhé. Program TOMTOMHOME2win tvrdí, že zařízení není připojeno, co se posmolilo? V "zařízení a tiskárny" navigaci vidím, prý pracuje správně. Na obrazovce navigace je po připojení škrtunutá ruka tahající za USB připojovací kablík, vlevo dole cosi bliká (vypadá to jako HDD) a tím to končí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze tento model pouziva disk velkosti CF karty. Mozno odisiel, resp. poistka na nom (mal som takyto pripad u GO 710).

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Jak se k němu dá dostat? Nějak to vypadá, že to je nerozebírací. Prohlížel jsem ho přes ovládací panely, tak nějak to vypadá, že tam není resp. že chcípla vnitřní paměť, je to možné a co se s tím dá dělat?
Naposledy upravil(a) jardafiala dne 05 úno 2021, 14:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Musi sa vylupnut ramik okolo LCD. Odporucam plastovym predmetom.

Tu mas vymenu baterie: https://www.youtube.com/watch?v=3pwJE93Auu4

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#5 Příspěvek od jardafiala »

Ha to jsem potřeboval vidět, rozsápu to a uvidím, dík.Zatím jem nepáral, sérií pokusů jsem zjistil, že nejspíš skoro určitě chcípla paměťová karta či co to tam je.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od jardafiala »

Tak jsem to rozebral, jestli je tam karta tak je zaletovaná v pouzdru, kde by mohla být zmíněná pojistka?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

A nasiel si tam disk alebo kartu?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od jardafiala »

Nic takového tam vidět není, vše je zadeklované a připájené.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

K tomuto sa treba dostat.
Přílohy
tomtom_go700_hdd.jpg

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#10 Příspěvek od jardafiala »

Dostal jsem se k němu, vypáral a zkusil připojit k PC (mám čtečku 4in1) a v průzkumníku jednotku nevidím. Dá se s ní něco ještě dělat ? Zmiňoval jsi se o pojistce, kde ji hledat? A dík za obrázky, bez nich bych disk nenašel. Jinak na e-bay vidím 2 nebo 4GB CF karty do 200Kč.
Naposledy upravil(a) jardafiala dne 10 úno 2021, 17:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Aky tam mas disk? Ja som mal tusim IBM/Hitachi, poistka bola na doske disku, samozrejme malicka SMD.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#12 Příspěvek od jardafiala »

Je tam tento, zítra to zkusím odstrojit a prohlédnout. Vypadá stejně jako na tvojí fotce.
Přílohy
P1010054.JPG
P1010053.JPG

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Neviem, ci aj Seagate ma poistku. Najdi si napajanie 5V a zem (podla zapojenia Compact Flash konektora) a skus diodovym testom, ci tam nieco nameras.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#14 Příspěvek od jardafiala »

Zdravím

Podařilo se mi (já prase jedno štětinaté), poničit při demontáži řadič, urval jsem neopatrnou manipulací jeden drátek od připojovacího konektoru. No stejně tam pojistka není, nebo jsem ji aspoň nenašel. Takže jsem navigaci uskladnil do oddělení "různé a jiné" a objednám CF kartu od číňana https://www.ebay.com/itm/Ultra-Slim-2GB ... SwjFZdDENH
Ne že bych tu navigaci tak moc potřeboval ale jsem zvědavej. Stála mě 120Kč, když tak mi zbude síťový napaječ, napaječ do auta a dálkové ovládání....Dík za všechny užitečné rady a pěkný den.
J.Fiala

Uživatelský avatar
marat
Příspěvky: 278
Registrován: 06 srp 2009, 02:00

#15 Příspěvek od marat »

Sorry že se pletu, ale mám dojem, že 2GB už jsou dneska málo. Mám také starého TomToma XL a originál mapa už tam nejde, kvůli velikosti vnitřní paměti. Požaduje na aktualizaci minimum 4GB.

Odpovědět

Zpět na „Navigace“