Wifi router ADB VA2111-kolísá signál

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Wifi router ADB VA2111-kolísá signál

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím, minulý rok jsem byl nucen koupit nový wifi router neboť původní od telekomu D-Link 2641R se mi odporoučel. Zavolal jsem do telekomu a tam mi nabídli tento wifi router ADB VA2111 který měli zrovna v akci. Po nainstalování a pár dnech zkušebního provozu jsem zjistil slabý dosah (zkoušel jsem různě naklápět anténku, přemísťovat router ale moc nepomáhalo) ale hlavně vypadávání signálu. Zavolal jsem do telekomu na poruchovku ale tam mi zdělili že z jejích strany je vše v naprostém pořádku a ať zkusím router přenastavit že to může způsobovat rušení jiným routrem. Vše jsem několikrát vyzkoušel přenastavit, opět bez kladného výsledku. Navíc jsem zjistil, že najednou mi občas úplně vypadne signál jako když je router odpojen. V tu chvíli na routru svítí červená kontrolka "Internet", po chvíli se sám nahodí. V posledním čase mi vypadne signál ale na routru svítí normálně všechny kontrolky zeleně, pak musím router restartovat.
Máte někdo skušenosti s tímto routrem? Co by podle vás to mohlo způsobovat? Podle mně to způsobuje ta "AKCE", mám pravdu?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Tie ADB routre, co dava Telekom, su hrozne sracky :( Na jednom som "vyriesil" vypadavanie wifi tak, ze som ho vypol a na wifi pouzil povodny router (bol to prave ten DSL-2641R).

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#3 Příspěvek od Mira_A »

A máš nastaven kanál?

Problém je v normách. V Číně můžou mít vyzařovaný výkon (v mW) daleko převyšující než co platí pro Evropu. U většiny mašinek se tento výkon dá nastavit. U některých však pouze v hidden menu. Norma EU má max. hodnotu 3. Prostě je to nastaveno podle Evropské normy vyzařování a v tvém okolí jsou lidi, kteří svými přístroji vyzařují daleko více ať už umyslně nebo jim to tam nastavil výrobce. Správně by měl mít každý homologaci.
Kromto každé zařízení má dnes wifi. Dokonce i tři anténky. Máš pouze 13 kanálů, z nichž využít se dají pouze tak čtyři. Protože když zabíráš např. kanál 5 tak to zároveň k přenosu používá dva sousední kanály. Tím pádem rušíš v oblasti kanálů 3 až 7. Takže jsou využitelné kanály např. takhe
1,5,9 a 13 na ostatních kanálech by ve tvém blízkém okolí alespoň 20 až 30 metrů neměl být žádný WiFi AP. Praxe je však jiná. Dnes má každý mobil wifi s možností tetheringu. :wink:

Pokud máš android mobil nainstaluj si WiFi snifer, ke sledování vyzařovaného signálu. Najdeš tak nejlepší možnost kam nastavit kanál, kde je ještě volno. Pokud zjistíš, že někdo moc vyzařuje tj. jeho výkon u tebe doma převyšuje na vzdálenost třeba třiceti metrů -50dbi a menší číslo jak třeba 40. Můžeš podat podnět na České Telekomunikace.
-90dB bez signálu
-80 až -70 slabý signál
-70 až -60 dostačující signál
-60 až -50 výborný signál
nad -50 podezřele vysoký signál v rozporu s telekomunikačními normami

Jinak vřele doporučuji nastavit fragmentaci na tři fragmenty na paket
to znamená, že když má paket třeba cca 2300bit, tak fragmentaci 850

Jinak ještě pokud to nemá abgn tedy to n tak můžeš počítat z problémy.
Wifin přibývá jak hub po dešti. :D
Naposledy upravil(a) Mira_A dne 10 úno 2015, 16:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Problem nie je v normach, ale v tom, ze ten router je smejd. S povodnym mu to fungovalo.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#5 Příspěvek od Mira_A »

rnbw píše:Problem nie je v normach, ale v tom, ze ten router je smejd. S povodnym mu to fungovalo.
A víš že to má na stejném kanálu. A ten router je nastaven na stejný výkon ?

Jinak bych doporučil koupit pokud chce pokrýt např. byt nějakou směrovou panel anténu. Třeba 12dBi.
Naposledy upravil(a) Mira_A dne 10 úno 2015, 16:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Vykon sa tam neda nastavit ziadny. A co som videl jeden tento smejd, tak wifi prestane fungovat az pokym sa nerestartuje router. To ziadne nastavenie nevyriesi. Jedine novy firmware, ktory vtedy nebol (a nechce sa mi zistovat, ci teraz je).

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#7 Příspěvek od Mira_A »

Zkusil bych http://adresa brány/initgain.asp nebo hwset.asp :lol:
U některých modelů třeba debug.asp a další příkaz dokáže zjistit na jakou intenzitu je přístroj nastaven. Ale hodně se příkazy mohou lišit podle výrobců.

Pokud se dá nahrát nějaký nezávislý firmware např openwrt, ten má nastavení většinou dostupné.

http://www.zive.cz/clanky/wi-fi-jak-si- ... -ch-90933/

čím je na routeru namontována od výrobce silnější anténa dBi, tím většinou nastavuje slabší TX power (mW). :lol:
Naposledy upravil(a) Mira_A dne 11 úno 2015, 18:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od otakarv »

Tak jsem si z netu stáhl užívatelskou příručku k tomuto wifi routru a študuji. Pomocí "Panel WLAN Environment (Prostredie WLAN)" se mi zobrazila wifi síť v dosahu routera s vysílanými parametry, vysílá na 6 kanálu, RSSI=-85, Wireless 802.11 Modes-b,g.
Já jsem zvolil kanál AUTO, naskočil mi 11, Wireless 802.11 Modes jsem zaškrtnul podle doporučení b,g,n a výkon tam je nastaven na 100%, tak jsem nyní zvědav co se bude dít.
Na internetu jsem se dočetl z několika diskusí jak tu již padlo že ADB jsou sračky, tak to asi bude pravda.

Jenomže toto nastavení stejně nevyřeší to nepravidelné vypínání signálu, to bude způsobené něčím jiným. Router je v záruce takže nějaký zásah do něj nepřichází do úvahy.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#9 Příspěvek od Mira_A »

Auto není zrovna moc vhodné řešení. A to automatické vyhodnocování je na ho.... Prostě pokud nemáš mobil s Androidem, tak požádej kámoše. Wifi anlayzer a pěkně proskenovat síť. A i tam kde zdánlivě vypadá volno to nemusí být pravda. Takže radši použít kanál kde už je někdo, kdo vykazuje kolem -80 až -90 dBi. Ono jsou totiž ještě skryté SSID a ty asi nic jen tak nevyhodnotí a nebo je to konstrukcí antének nevím. Ale já taky mám udajně od 10kanálu výš prázdno, ale když si tam nastavím WiFi, tak amen a tma. Tak jsem našel volno kolem kanálu 4 nebo 1, tam jsem v pohodě.
Není to co bych čekal, protože je to i tak zarušené, ale jedu alespoň 8Mbit na 56Mbit spojení. Teda latence je 20 ms, ale s tím nic nenadělám.
Ping 0 chyb.

Zkus ping -c100 a adresa tvé IP brány.

Pak zkus tohle http://xxx.xxx.xxx.xxx/wlsurvey.asp
(adresu samozřejmě tvé brány routeru)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Netrap se, o tomhle šmejdu nejde ani dohledat, co tam uvnitř tiká a všude na něj najdeš jednotný názor.
Vyber něco jiného https://www.telekom.sk/katalog-zariaden ... tre-a-wifi , ale na rovinu, já bych si tam nevybral.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#11 Příspěvek od serviceman »

Mira_A píše:Ono jsou totiž ještě skryté SSID a ty asi nic jen tak nevyhodnotí
InSSIDer zobrazí všechny AP bez ohledu na to jestli mají nějaký název anebo ne.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#12 Příspěvek od Mira_A »

serviceman píše:
Mira_A píše:Ono jsou totiž ještě skryté SSID a ty asi nic jen tak nevyhodnotí
InSSIDer zobrazí všechny AP bez ohledu na to jestli mají nějaký název anebo ne.
A stojí pro android s kterým mohu běhat a skenovat 200 :lol:
9 lidí mu dává silně negativní hodnocení. Tak díky. :lol:

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od cabernet »

Da sa prosim tento DSL router pouzit ako WIFI router s tym ze do tohto routera pripojim lokalne (kablom) existujucu domacu siet z portu DSL routera.
Dakujem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Ako router nie, ale ako AP ano. Nastavis nejaku IP adresu, aby nekolidoval hlavnym routerom a vypnes DHCP server. Siet pripojis do niektoreho LAN portu.

Bude to fungovat ako switch a AP - tzn. do ostatnych LAN portov a cez wifi mozes pripojit zariadenia, ktore dostanu IP adresu z DHCP hlavneho routera.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“