PCB z Číny

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

PCB z Číny

#1 Příspěvek od niko231 »

Odkuď se dají, teď nejlevněji, objednat PCB, cena dodávky na prototypy 100×100 10ks nějak narostla, doručení DHL, FedEx, EMS jsou drahé.Zná někdo něco dostupného?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Allpcb, pokud máš desky oboustranné, tak vč. dopravy HK post za 24 dolarů.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Ondra2 »

jlcpcb mi to tu ukazuje nějakých 14USD s čínapoštou. Na 24 to vychází fedexem.

Seeedstudio loni na podzim 17usd s dopravou, ale šlo to snad 2 měsíce

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od niko231 »

právě když jsem navolil China post, tak se to pak přepočítá na tu DHL nebo FedEx. Asi do Evropy ta pošta nejde.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od zdenoeddie »

Poslednu dobu len jlcpcb, kvalita ok, cena najlepsia aspon co som presiel vyrobcov mne znamych.

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od niko231 »

O.K. rozhodl jsem se pro ten JLCPCB
Za 20ks 100×100 dvouvrstvou chtěli cca 21,5 USD

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#7 Příspěvek od ypsi »

Mám tot ov záložkách, moŽno to pomôŽe pri výbere: https://pcbshopper.com/

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#8 Příspěvek od Ondra2 »

Taky právě čekám na zásilku z JLCPCB, měl jsem tam toho víc - 3 různý designy a 2 stencily v jedné zásilce. No a dneska telefonát z Fedexu, že budeme vyřizovat celní řízení. Záslika je za cca 30USD, no dostanu na to DPH (i z dopravy) + 340 nákady Fedexu. Nekup to.

Jo a po té, co jsem na JLCPCB udělal objednávku se zadáním dodací adresy a tel. čísla mi několikrát volalo jisté Simpleenergy a znali mou adresu, jméno i telefon.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od RayeR »

Mno, to je nemile. muzes to nejak vic rozepsat, kolik teda stala samotna zakazka, doprava a cleni? Nedali ti volbu, ze si celni deklaraci udelas sam? BTW ta celni posta z Plzenske je uz prestehovana?

Prave se chystam zadat do vyroby nakou vetsi zakazku, tak premejslim, jesi to teda radsi nerozdelit na nekolik mensich s pomalou postou, abych se tomuhle martyriu vyhnul. Plati este naka ta sleva u JLC, co sem nekdo loni daval?

Telefon sem jim tam nikdy neuvadel, nebo nakej vymyslenej, ale jak je videt, pak by mohl bejt problem, pokud by nepredali mejla... Ale mohla to byt i nahoda, kdo vi, kde si jeste jinde dal cislo, obcas mi takovi <>cusove taky volaji a to si davam docela bacha, kam cislo zadam. Stejne jak to jednou leakne do naky DB, tak uz si to mezi sebou preprodavaji, pak je to chce parkrat nekompromisne poslad do p. a treba si udelaji cerny puntik, ze z tohodle cisla jim pseknka nepokvete...

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#10 Příspěvek od Ondra2 »

Ta volba tam samozřejmě je, ale proclení lze udělat pouze osobně na Ruzyni. Vzhledem k tomu že jsem z Hané, tak pro mě nesmysl.
Zboží bylo za 29, doprava 22. Teď jsem teprve poslal odpověď, takže nevím kolik vyměří, ale mělo by to být 17% z těch 50 dolarů plus 340 bez DPH za zastupování. Mají to 2.5% z ceny zásilky, minimalne 340, vše bez DPH.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od RayeR »

Neska me kolega daval tip ohledne toho cleni, ze v moznostech dopravy je varianta DDP - Pre-pay customs duties & taxes(DDP) k DHLku a snailposte, ktera by mela krejt ty celni vylohy (on nic resit nemusel, vyresili to za nej). Tak to je lepsi si tech par $ priplatit nez platit takove vypalne za rizeni u nas, tak to muzes zkusit priste. Ja se pokusim vejit do 22e.

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#12 Příspěvek od Ondra2 »

Díky za tip, to přístě použiju, pokud to půjde. Není to naposledy co tam beru a asi toho bude přibývat.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od RayeR »

Kdyztak je tu jeste obsahlejsi vlakno o JLC
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &p=1159216

Odpovědět

Zpět na „Poradna“