Poradí někdo jak použít venkovní wifi kameru?

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

Poradí někdo jak použít venkovní wifi kameru?

#1 Příspěvek od zachranar »

Používám tady ten set se 4-mi kamerami. Funguje k mé spokojenosti bezvadně. https://i.postimg.cc/qqZzScPN/se.jpg
Potřeboval jsem ale bílou kameru na bílou stěnu, tak jsem koupil tady tu bílou a chtěl jsem ji vyměnit na stěně domu za černou.
Jenže se mi jako 4tá kamera vůbec nepřipojí k systému přes wifi, ale jen přes LAN. Přitom se mi v PC zobrazí v seznamu okolních wifi jako nová wifi. Tedy se zobrazí jako nový router. Připijit se k němu nedá, není heslo.
Vůbec si nevím rady jak ji využít. Dlouhý kabel tahat nechci a průrazy zdí dělat také ne. Už přemýšlím o tom, že vykuchám tu černou co přes wifi funguje a dám střeva do bílého obalu. To se mi zdá škoda. Neví někdo jak ji využít přes wifi třeba samostatně?

Uživatelský avatar
ubnt
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2020, 02:00

#2 Příspěvek od ubnt »

Bezdrátovou variantu tohoto setu jsem neměl v ruce, takže čistě tereticky. Kameru připoj přes LAN, otevři její web config a tam v nastavení Wi-Fi zadej údaje své domácí sítě. Tím by se měla připojit a fungovat bezdrátově v režimu klienta. Momentálně ji máš nejspíš v režimu AP, tudíž vysílá vlastní síť, na kterou se můžeš připojit např. telefonem a tam z ní pomocí aplikace od výrobce, nebo jiné přes protokol ONVIF sledovat obraz.

Jinak měl jsem 5 ks těchto Techege, pouze po kabelu, nějak to fungovalo, ale do dvou let postupně u všech odešel přísvit. Poté jsem pořídil použitý Hikvision a ty drží :?

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#3 Příspěvek od zachranar »

Dík za radu, zítra zkusím a dám sem foto.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#4 Příspěvek od passion »

Podobnú mám doma, akurát čisto na wifi, bez LAN. Stiahol som ich apku do mobilu, do nej naťukal potrebné nastavenia pre pripojenie na wifi, apka vytovrila QR kód. Mobil s QR kódom som dal na cca 10cm pred kameru, kameru som pripojil na napájanie a asi za 20-30 sekúnd sa kamera vďaka info z QR kódu pripojila na wifi a objavila sa v apke na mobile.

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#5 Příspěvek od zachranar »

>>Vyřešeno<<
Neuvěřitelné! V zoufalství jsem přikročil k poslední možnosti. Použil jsem zdroj od stávajících kamer Musel jsem jedno připojení demontovat. Připojil, vyhledal ve VideoManage a hle, systém ji našel s IP adresou mého systému NVR. Takže mi Aliexpress poslal s kamerou asi nějaký vadný, nebo nepříslušný zdroj!
Obrázek
Zajímavé ale je, že s tím poslaným zdrojem se to jako WAN nepřipojilo, ale jako LAN se to připojilo s IP sítě mého routeru.
https://postimg.cc/gallery/NyNrNcS
Nechápu!

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od petula »

hm, a proč jste to vše dělal tak složitě? Proč jste tu černou kameru jednoduše nenatřel barvou na bílo? Bývalo by to bylo levné a rychlé....

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#7 Příspěvek od zachranar »

petula - To je dobrý nápad s tou bílou barvou. Koupím ji do zásoby a příště kdybych se s takovým problémem setkal, tak to tak udělám. No a ještě abych měl v zásobě také i černou barvu, kdybych to chtěl natírat opačně. Dík za radu.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“