Podbetonovanie dlazby.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alj
Příspěvky: 110
Registrován: 10 čer 2016, 02:00
Bydliště: JM

#16 Příspěvek od alj »

Vrstvu 4 cm nadbetonuješ bez problémů. Podklad musíš prvně natřít adhezním můstkem. Pak nadbetonovat prostým betonem z pytlované betonové směsí s pevností B30.
Pro jistotu můžeš do podkladu vyvrtat v každém stupni několik děr, do kterých vložíš fousy z roxoru průměru 8 mm, které budou vyčnívat do nadbetovávané vrstvy. Při takovém postupu nemusíš mít obavy. Nivelačka v takové tl. je nesmysl.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#17 Příspěvek od kutilmil »

Ja rozmyšlam že to naniahnem klebrom, prejdem hrebeňom a na to dam origoš poter s pevnosťou 30MPa

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#18 Příspěvek od breta1 »

A nešla by použít dlažba na terče?
Výběr bohatý a je to bez práce.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#19 Příspěvek od kutilmil »

To asi nie. 4cm fuga pod dlažbou...... a ešte k tomu je to schodisko.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#20 Příspěvek od breta1 »

Výška terčů je už od 10mm, na to teracová dlaždice 30mm a jsi na tloušťce 4cm.
Kdysi jsem nad tím způsobem ohrnoval nos, po 10letech provozu na venkovní verandě bych neměnil.

Uživatelský avatar
alj
Příspěvky: 110
Registrován: 10 čer 2016, 02:00
Bydliště: JM

#21 Příspěvek od alj »

Na schody jsou terče nevhodné. Navíc na ně musí být tlustá dlažba. Kutimil potřebuje podbetonovávat, protože má dlažbu tl. pouze 1 cm.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#22 Příspěvek od jirkati »

Bohužel, pravdou mnohokrát ověřenou je, že bez adhezního můstku se betony prostě nespojí.
Moje drahá zkušenost:
Venkovní schodiště bylo původně betonové, po pár letech se i glazovaný beton začak drolit. Zedník přišel, na beton natáhl nějaké lepidlo a na něj vrstvu asi 2 cm betonu B30. Do něj položil mrazuvdorné dlaždice jako nášlap. Za dva roky se začaly dvě dlaždice hýbat. Dlažbu jsem celkem snadno sundal, dva cm betonu odsekal na ten původní. Dokonalé očištění, pak ostrý kartáč, tlaková voda. Starý beton jsem dvakrát natřel adhezním můstkem, po zavadnutí natáhl kvalitní venkovní lepidlo a položil zpět stejně očištěné dlaždice. Teď jsem se díval do dokladů k baráku, kam ukládám všechny související účtenky a chodíme po těch schodech prakticky denně už pátý rok.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#23 Příspěvek od pepik9 »

Adhézní můstek ano, a dělá se i potěr na balkony

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#24 Příspěvek od kutilmil »

Ano pepiku ale problém je ten, že nemá žiadnu prídržnosť k podkladu.On v skutočnosti niečo málo drží na podklade ale to je zandebatelné.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od zdenoeddie »

Nieco podobne som riesil minule leto. Plocha, ktora bola okopana, polozene salovacie dielce, do nich nasunuta kari rohoz, ktora pokracovala po ploche, az k dveram kde je cca 2cm, zaliae betonom z mechov z OBI. Vsetko drzi.
Schodisko bohuzial uz nie, podobna skusenost ako jirkati. Tam je stary beton 40+ rokov, neviem ci majster obkladac pouzil nejaky mostik, ale asi nie. V lete to budeme musiet opravit.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“