Prečo sa kazia HDMI vstupy na televízoroch LG?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Prečo sa kazia HDMI vstupy na televízoroch LG?

#1 Příspěvek od PotPalo »

Prečo sa kazia HDMI vstupy na televízoroch LG? To je otázka. Na internete čo som pozeral tak pri LG bežná závada pri viacerých modeloch.

Mám tu jeden, nefungujú všetky tri HDMI vstupy. Teda fungujú, ale iba pri rozlíšení 1024x768. Pri 1280x1024 už mihotajú rušivé fialové bodkočiary hore aj dolu a kde tu je rušivý mihotajúci element aj v obraze a k tomu to celé vypadáva, blikne zelená a ostane čierna obrazovka. Pri vyššom rozlíšení je iba tma so správou o neprítomnosti signálu. Všetky tri HDMI vstupy sa správajú rovnako, vstupy prepína IC8300 - TDA19997. Čo a prečo sa kazí, mali ste to už niekto? Podľa schémy má hlavný čip kryštál 54 MHz, a v inej téme som už čítal o jeho poruche, tak či sa nemohla zmeniť jeho frekvencia, a z nej sa možno vypočítava pre HDMI... neviem. Všetko ostatné funguje dobre. Že by ten prepínač vstupov? Nejaké skúsenosti?
Přílohy
1280x1024.jpg
1024x768.jpg
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Zkoušel jsi jiný -pořádný HDMI kabel?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PotPalo »

Iný kábel sa skúšal, navyše s týmto káblom mi na druhom TV ide aj 1920x1080, takže káblom to nebude. Bude to vstupmi, ale čo a prečo práve pri LG odchádza .... :nevim:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

To že ti kabel chodí jinde ještě neznamená že je v cajku. Ale OK, tvrdíš, že jsi zkoušel jiný. Jen že jsem měl už podobný problém a vyřešila to výměna kabelu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#5 Příspěvek od Mirda »

To se stane při zapojování HDMI kabelů při zapnutých zařízení. Kolikrát jsem řešil i odpálený sat. přijímač hlavně kde jelo více účastníku na jednu parabolu. Povypínat vše od sítě, pospojovat HDMI a pak zapnout tak se nic nestane.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#6 Příspěvek od Ivan_01 »

Najvačší zabiják HDMI sú decká a Playko alebo Xbox. Poslepiačky, šmátrájúcky pripojovať HDMI vzadu do TV.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PotPalo »

To by snáď nemalo odpáliť, prvá sa predsa vždy spojí kostra, takže sa vyrovnajú potenciály.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#8 Příspěvek od Ivan_01 »

Kostra sa síce spojí ako prvá pri kolmom zasúvaní konektoru, ale v mnohých prípadoch skočí iskrička na niektorý pin. A potom závisí od toho, či konštruktér osadil nejaký HDMI surge protector, ale vo vačšine moderných TV to ide priamo na čip, bez akýchkoľvek ochrán. A to je vačšinou konečná. Menej na to trpeli zariadenia s trojkolíkovým prívodom. A najväčšia tutovka je to vtedy, keď je niekde v baráku problém s PEN a okruh sa uzatvára cez konštrukciu balkóna na ktorej je držiak paraboly.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

Staci akakolvek spolocna antena v paneláku a PEN a o rozdielny potencial je postarane. To mas potom pripojeny pocitac, antenu, nejaku hernu konzolu, soundbar a hdmi prepinac odpaleny ze ani nemrknes :D

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PotPalo »

Vymenil som kryštál 54 MHz ale žiadna zmena. Kryštálom to nieje.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Tak vyměň švába, protože se kazí jen ten šváb. A proč? Jen tak, jak píše Mirda a Ivan_01. Samo od sebe se to ještě nepokazilo. A dělá to na všech televizích stejně, ne jen u LG.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“