ue43mu6172 restartuje /zamrzá

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

ue43mu6172 restartuje /zamrzá

#1 Příspěvek od xxxe »

Zdravím odkoupil jsem uvedenou telku a závada je taková že naběhne naskočí obraz a během 5 sekund zamrzne a pak následuje somovolný restart.Mám podezření na přeplněnou flash eeprom .Lze se nějak dostat do SM a zresetnout?Nebo přímo na AV desce?

Díky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

To je docela nová TV s T2, co se ještě prodává. Že by výrobce až tak pokročil? Mimochodem, do SM se leze jen na úpravu toho, co už jde změnit jen hardwarově (stárne to a posouvají se parametry), ale spíše tam toho víc pokazíš.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od xxxe »

Ale určitě tam je i reset celé tv do továrka nebo ne? eeprom tam je 25q80 tak ji vyzkouším vyměnit a uvidím.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

Co znamená naběhne a naskočí obraz - obraz s logem nebo už zvolený program? Může to způsobovat mizerné chlazení procesoru.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#5 Příspěvek od xxxe »

Naběhne ukáže se menu nebo seznam vstupů a zamrzne.Pak je restart.

Uživatelský avatar
serv686
Příspěvky: 166
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#6 Příspěvek od serv686 »

"eeprom tam je 25q80" - to není eeprom ale SPI flash, ve které asi STBY firmware. To je fakt pěkný nápad...

Firmware je v eMMC flash a ten bude nejspíš poškozený, nebo už samotný IC je moc opotřebovaný.

Jediné co se dá doporučit je Factory reset ze servisního menu, nebo smazání TV z uživatelského menu. Potom se pokusit nahrát poslední firmware, což může ale havarovat... Pak už můžeš shánět jen jiný board.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Špatně jsem si to přečetl, takže TV je už tvoje.
Je to už 4K, takže tam máš jen zdroj a hlavní desku. T-Con jako takový tam není, protože je to vše na té hlavní desce. Takže to otevři a zkontroluj propoje, napětí při vypnuté/zapnuté TV a zkus, jestli podsvit svítí i bez hlavní desky. Když, tak udělej pár fotek a dej je sem, ať se podíváme.
serv686 píše:Jediné co se dá doporučit je Factory reset ze servisního menu, nebo smazání TV z uživatelského menu. Potom se pokusit nahrát poslední firmware, což může ale havarovat.
Tohle opravdu zvládneš za těch 5-7 sekund než se to vypne?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od xxxe »

Podsvit jede ok.S novou 25q80 je to stejné.Ano je to jen deska AV a zdroj T-con je už na desce.Třeba je chyba v procesoru.Jak má ukázat obraz tak zamrzne.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#9 Příspěvek od xxxe »

Tovární nastavení dát nelze.
To se nedá,než telka najede tak že se dá někam dostat tak stihnu jen do menu a na aktualizaci a tam to zamrzne.Pak je cca po 10 sekundách restart.Tak i kdekoliv jinde,vstup atd.

Dělá to zřejmě procesor.Jestli někdo máte desku do téhle telky tak ji za rozumný peníz odkoupím.

Uživatelský avatar
serv686
Příspěvky: 166
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#10 Příspěvek od serv686 »

p32: když máš servisní ovladač tak to do 5 sekund jde udělat.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#11 Příspěvek od xxxe »

Nemám servisní ovladač takže hledám kde koupím desku.Co jsem našel desky na netu tak nemají dole u flex kabelu spodního osazený Q410 na mojí je.
Přílohy
main-bn94-12431c.jpg

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#12 Příspěvek od Onkyo »

Heno by vedel poradit.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

serv686 píše:p32: když máš servisní ovladač tak to do 5 sekund jde udělat.
Já jen, že to nenapíšeš rovnou k tomu ostatnímu. :wink:

Uživatelský avatar
serv686
Příspěvky: 166
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#14 Příspěvek od serv686 »

To byla obecná odpověď na projev vady. Reagoval jsem hlavně na podle mého názoru, na nesmyslný nápad s výměnou SPI... Servisní ovladač je věc za cenu kolem 500,- ale dá se i jinak, takže to není nic nemožného si poradit. Navíc pokud se zakladatel vlákna takto zeptal, už tehdy mi bylo jasné že s takovou vadnou nic neudělá a bude to na výměnu boardu.

Tady chci varovat, 4k Samsungy jsou na výměny Main boardů dost vybíravé. TCON je součást Main boardu, takže většinou z jiné uhlopříčky to nebude svítit ! Pokud seženete board i z trochu jiného modelu a půjde obraz a budete chtít upravit model v servisním menu, tak to bez servisního ovladače stejně většinou nejde...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Tak moje odpověď směřovala hlavně k tomu, že to chce spravovat jen dostupnými prostředky. To samozřejmě nejde, nestihne to. U 4K je to sranda s opravama. Vyměnit zdroj nebo mainboard za stejný typ, případně opravit podsvit anebo vyhodit. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“