Starý CD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#31 Příspěvek od Celeron »

Olchor píše:Jak dlouho vydrží záloha na flešce, HDD?
Na HDD hodně dlouho. Mám tady Miniscribe 8051 40MB a stále je celý k přečtení, je v něm DOS 3.0. Je to vytažený z PC 286 přivezenýho z Německa ze špermele. Rok výroby 1990.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#32 Příspěvek od Celeron »

Tak vážení, jsem docela v šoku. Myslel jsem, že DVD R/W čtou mnohem líp než starý CD R/W. Byl jsem dnes u známýho s CNC frézkou, co jsem mu opravoval smrdící PII viz vlákno http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 60&start=0.
Jen tak ze srandy jsem do letitý CD R/W s označením BTC strčil jedno z těch nečitelných CD, co nepřečetla žádna DVD R/W mechanika u mě doma. No a světe div se, přečetlo se úplně celý. Zajímavý, že by ta minimálně 15 let stará CD mechamika byla citlivější, případně měla lepší optiku než 4-7 let starý DVD R/W mechaniky na kterých jsem to nepřečetl? :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#33 Příspěvek od EKKAR »

Ona hlavně četla menší rychlostí, než ty moderní - ty mají defaultně nastavený vyšší rychlosti čtení a proto jim z principu už mírně poškozenej záhnam vyhodí daleko větší množství chyb. Musel bys ty moderní mechaniky řídit zvenku direktivním softem, kterej by jim natvrdo zakázal číst vyšší rychlostí než třeba 2x - a pak by to přečetly i ty moderní.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#34 Příspěvek od Celeron »

Na BTC je napsáno x 42. Když jsem ty špatný CD četl na mašině s DVD pod Total Commandérem, bylo slyšet jak se snižují otáčky mechaniky a na displeji klesala rychlost kopírování na 32KB/s, místama až na 24KB/s. Průzkumník z systému W7 otáčky nesnižoval. Stejně se chovala CD mechanika na mašině PII s Miléniama, taky bylo slyšet pod Total Commandérem snižování otáček, pod Průzkumníkem se otáčky neměnily.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

BTC boli vacsinou smejdy, ktore necitali dobre ani nove CD. Ale je mozne, ze existuju aj lepsie typy. Zalezi od optiky, elektroniky aj firmwaru. Slusne napisany firmware si rychlost podla potreby znizi a pripadne zase aj zvysi, ak je na inom mieste medium bezchybne.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#36 Příspěvek od miroja »

Za cias grabovania audo CD sa za velmi dobre povazovali TEAC40x. Aj podla mojich skusenosti vedeli citat aj poskodene CD.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#37 Příspěvek od Osmdesat »

Ono člověk musí najít tu "správně moderní" mechaniku. Tak jako u všeho, i u mechaniky se v průběhu času jejich kvalita zvyšovala, dosáhla maxima, a od jisté doby se začaly šidit, kvalita šla dolů. Roky 2005 - 2010 považuji za období, kdy se to lámalo.
Jinak s tím Průzkumníkem vs. Total commanderem to je zajímavé. TCmd používá as pro přístup k souborům vlastní funkce. Průzkumník je v tomhle na nic, jako všechny aplikace vestavěné ve windousech.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od RayeR »

Jojo, s CD/DVD sem se uz natrapil dost, cim drive to prectete a zazalohujete na neco jineho, tim lepe a usetrite si tyhle starosti
http://rayer.g6.cz/hardware/cdrtest.htm
Kdyz uz na to dojde, urcite se oplati zusit vice mechanik, neda se rict obecne ze by starsi cetly lip jak novejsi nebo naopak (jasne, nema cenu zkouset stare sunky, co neprectou ani RW media). Treba me novejsi LG SATA cetla lepe nez pomerne kdysi kvalitni NEC 4550/4570, Toshiba take cetla dobre... Ale pozor, uz sem narazil na to, ze mechanika precetla soubor sice pomalu, ale bez hlasene chyby pri kopirovani, jenze ten soubor byl treba cely prazdny (0-byty) nebo nektere jeho casti. Spravne by mel system hodit chybu, kdyz to ECC nelze orpavit, ale evidentne se tak vzdy nedeje a uzivatel pak ma falesnou nadeji, dokud se na data nepodiva. Otazka na co trvanliveho dnes zalohovat, nekdo radi pasky, coz je takove trochu neprakticke, ja sem vyzkousel par medii M-disc a Data Tresor Disc, ale to se uvidi az casem, jesi to za ty penize stalo. Nechat nekde lezet v supliku flesku/SSD dlouho bez napajeni je asi to nejhorsi...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“