Příjem DAB (přesunuto)

Vše, co se týká digitálního vysílání rozhlasu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příjem DAB (přesunuto)

#1 Příspěvek od Lukas-Peca »

Nenašel jsem zde žádné vlákno přímo o DAB. Chci se tedy podělit o zkušenost s tunerem Technisat 143, který jsem včera koupil. Je to přístroj standardních hi-fi rozměrů, takže perfektně zapadne i mezi starší aparaturu. Poskytuje příjem DAB, FM, internetových rádií, Bluetooth a přehrávání z domácího serveru nebo z flashky. Připojení na internet je přes wifi nebo přes LAN. Dělá se i stejně označená verze s CD přehrávačem. Výstup je analogový na cinche nebo také SPDIF koax a optika. Přístroj má na sobě barevný displej a přísluší k němu pěkný ovladač. Lze jej ovládat i přes aplikaci z mobilu. Ovládání je celkem jednoduché a přehledné, ladění a třídění stanic je bleskové. Anténa pro rádio je na F konektor, je přibalena náhražková drátová anténa s konektorem. Wifi anténa je též přibalena. Příjem na FM je solidní, srovnatelný s jinými kvalitními stolními tunery. Citlivost na DAB nedokážu posoudit, ale naladím zde bez problému všechny stanice. Zvukově mě DAB mile překvapilo, nemám k němu výhrady. Na bluetooth je zvuk také kvalitní, nicméně je tišší než u rádia a mohlo by to trochu víc cinkat, chce to přidat na korekcích výšky. Odběr ze sítě je malý a přístroj se nijak znatelně nehřeje. Jsem velmi spokojen a můžu tento tuner doporučit.

Druhá moje zkušenost s DAB je díky autorádiu v loňské Škodě Kodiaq. Stanice zde mají velmi zkreslené výšky (hlavně sykavky), jako by byla fázová chyba mezi levým a pravým kanálem. U tuneru Technisat jsem to ale nepozoroval. Příjem veřejnoprávních stanic je bezproblémový, signál nevypadává ani v odlehlejších oblastech. U jedné soukromé stanice je signál slabší, rádio se při výpadku plynule ztiší a pak zase spustí, zvuk se neseká. Občas se to ale úplně nepovede a zakucká se to, což zrovna v autě není příjemné.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od xsc »


Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Lukas-Peca »

Ach, nevšiml jsem si :) viděl jsem tu vlákno o SV a DV, kde se to řešilo. Prosím o přesunutí / smazání.

Odpovědět

Zpět na „Digitální rozhlas“