Robotický vysávač.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od pocitujlasku »

Chabra: u tychto robotickych vysavacov mopovanie nenahradi rucne umytie, je to skor len o zotretie prachu. ja mam 2 male deti a 2 kocurov (z toho 1 je dlhostrsty) a ked ho pustim kazdy druhy vecer s mopom, tak nam tu nelietaju chlpy a nie su vsade omrvinky. Za tym ucelom sme ho aj kupovali, aby cez tyzden to tak priebezne cistil, ale vikendove upratovanie to nenahradi. Ja napr. predtym nez ho pustim postriekam zo spreja dezinfekciu na podlahu. A on to pekne prebehne a zaroven vydenzifikuje (nedavam do nadrzky, lebo to by som ho znicil).
Vyskovo je presne tak, ze aj ked mam otvorenu skrinku, alebo umyvacku, tak v pohode prejde popod.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#17 Příspěvek od kutilmil »

Chlapi posielajte prosím typy na konkrétny prístroj. Ďakujem.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od hafca »

Nejdřív by jsi si měl ujasnit jaké podlahy má uklízet. Jestli koberce nebo hladké jako je dlažba, parkety nebo plovoucí podlaha. K hladké podlaze se dá ještě zkousnout koberec, který nemá vysoký vlas. Jestli to má být hladká podlaha, pak je zbytečné mít robota s rotačním kartáčem. Na ty je lepší takový, co má jen boční kartáče.
My máme Symbo LASERBOT 750 WiFi co umí i mopovat. Ale mopování jsme zkusilli jen jednou. Nádobka je na cca 250ml a vodu to pouští přes takové knoty na hadřík. Je to spíš šidítko, které možná sebere trochu nevysátého prachu.
Jinak to není žádná hitparáda. Má sice laser, ovládání přes telefon, ale občas si žije svým vlastním životem. Někdy si usmyslí, že je uklizeno, ale uklidil jen jednu místnost. Jindy zase jezdí jako by měl Alzheimerovu nemoc. :D
Uklidí část místnosti, přejede do druhé, tam taky část, pak do třetí a situace se opakuje. Potom usoudí, že by měl pokračovat v úklidu a jede opět do první místnosti. V té uklidí opět část, jede do dalších dvou, ty douklidí a na potřetí douklidí první místnost.
Ale je pravda, že se pokaždé divím, co to zase sezbíral a kde to po dvou dnech vzal. 28m² uklidí za cca 35 minut.
Kvli reklamaci kdy jsem reklamoval to chaotické uklízení jsem dělal i záznam úklidu. Jak z aplikace, tak kamerou co měl na sobě přilepenou. Ale nebylo to nic platné. Reklamace zamítnuta s tím, že je to normální. :roll:
Videa mám ještě schované. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#19 Příspěvek od Petr-II »

Taky v současné době vybírám a rozhodl jsem se počkat až na toto příslušenství:
Přílohy
Výstřižek.JPG

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

U xiaomi s5 se mi nic takoveho nedeje. Navigace je naprosto bezchybna. Mam pomerne clenity byt cca 200m2, na jedno nabiti to neudela, ale po dobiti uklid dokonci. V takovem pripade se nenabiji na 100%, ale odhadne kolik bude jeste potrebovat. Kdyz vjede do mistnosti, objede ji vzdy kolem sten aby vymetl bordel bocnim kartackem od sten a pak jezdi tam a zpet soubezne s delsi stranou mistnosti. Nikdy se mi nestalo ze by neco vynechal, nedejboze se ztratil. Kdyz ma nekam dojet, jede nejkratsi moznou drahou tak aby do niceho nevrazel. Kdyz ho nekam prenesu, jen se zatoci dokola cimz se zorientuje a pak pokracuje v tom co ma delat, tam kde skoncil. Mel jsem nekolik robotickych vysavcu, ale tenhle je prvni ktery ma navigaci naprosto bezproblemovou. Je videt ze cinsti soudruzi umi kdyz chteji.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jak to vlastně čistí rohy, okolí noh u stolů na dlažbě atd. ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#22 Příspěvek od kutilmil »

Havco vsetko je vysvetlene na zaciatku vlakna.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od hafca »

V prvním dotazu to nebylo a v tom druhém jsem to přehlédl.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od hafca »

ZdenekHQ píše:Jak to vlastně čistí rohy, okolí noh u stolů na dlažbě atd. ?
Mete to těmi postraními kartáčky pod sebe do nasávacího otvoru. Alespoň to tak dělá ten můj. Přesahují o 5cm přes obrys vysavače. Není to ideální, ale nábytek objíždí docela na těsno.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Frankie1
Příspěvky: 11
Registrován: 12 bře 2021, 01:00

#25 Příspěvek od Frankie1 »

Ja mám Roombu iRobot 6,už 2 roky,a úplne spokojný.Týždenne cca 3-5 rázy maká okrem čistenia žiadna starosť neni.Samozrejme vysávať je potrebné,ale na každodenné upratanie absolútne výhodné.Ja hovorím super vec. :D :thanks:
Frankie1

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#26 Příspěvek od kejki »

Petr-II v čem seto liší od toho už dostupného s vyprazdňovací stanicí na sáčky?

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#27 Příspěvek od kutilmil »

Ok takže máme dve odporúčania. Jedno za 200e a druhé za 400e. Oplatí sa kúpiť ten drahší alebo to je úplne jedno? Aké majú rozdiely?

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#28 Příspěvek od pocitujlasku »

ak konkretne, tak ja mam Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C za cca 200ecok a za tu cenu vysava celkom slusne.

ono realne je par typov vysavacov. Roomba - mne osobne to pripada ako apple medzi telefonmi - boli prvy, a tazia najma zo znacky.
xiaomi - taka lacnejsia alternativa.
tie ostatne, co tak zbezne sledujem napr. tesla, tak to je len prebaleny xiaomi, a dalsie znacky budu na tom podobne.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#29 Příspěvek od kutilmil »

Rozumiem. A on si nejako skenujte priestor alebo sa hýbe po miestnosti len chaoticky a naráža do všetkého a keď narazí tak vie že tam nemá ísť?

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#30 Příspěvek od kutilmil »

toto by som chcel upratovať. Všade dlažba
Přílohy
eb pudoris.jpg

Odpovědět

Zpět na „Poradna“