Dnešní start PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Dnešní start PC

#1 Příspěvek od markoni »

Já už nevím co si o tom mám myslet dneska při startu PC WIN10
Aktualizace funkcí na Windows 10, verze 2004
Úspěšně nainstalováno dne ‎25.‎08.‎2020

se mi objevilo toto :evil:
Přílohy
IMG_20210325_111547.jpg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

No co asi? Je těžká doba a Bill se tě snaží aspoň trochu pobavit. Jako Bobeš, co chce, abysme do léta vydrželi chcípat a potom se budeme dovolenkovat. Někteří jako Bobeš v bazénu na rovníku v blahobytu z kšeftů s koronavirem, druzí zchudlí a zadlužení pod mostem. Prostě to vydrž! :lol:

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mek7 »

No a to je nejaky problem? Tak to prejdi a vsetky poziadavky o odosielanie telemetrie zakaz, tak ako kazdy iny. Nechapem, preco kvoli tomu treba zakladat temu na EB.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hubert_79 »

Mek7 píše:Nechapem, preco kvoli tomu treba zakladat temu na EB.
Tohle není ani první (a zřejmě ani poslední) vlákno na téma "něco se mi objevilo na PC"...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

Aktualizace funkcí na Windows 10, verze 2004
Úspěšně nainstalováno dne ‎25.‎08.‎2020
Při poslední aktualizaci verze bylo nejspíš nastavení odložené, nebo nedokončené, takže se oznámení opakuje. Systém může spouštět i další nabídky, tyto lze vypnout:

MS support - Vypnutí oznámení o nastavení zařízení

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od jardafiala »

Pro všechny co používají PC nebo chytré telefény - uvědomte si (to samozřejmě platí i pro mě), ža tato zařízení žijí svým vlastním bohatým vnitřním životem kdy se umí aktualizovat, opravit i nakazit bez vnějšího zásahu a v podstatě nás uživatele vůůůbec nepotřebují.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#7 Příspěvek od Rellik »

Nemáte používat M$ Win, ale Linux a nemáte takové problémy... :D Já jedu na linuxu už od 2004, a z win mi naprosto nic nechybí. Hlavně ty nucené aktualizace, kvůli kterým se nedá nic dělat dokud se nenainstalují...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Jo, linuxák tu ještě chyběl :P Někomu, kdo se diví každé hovězině ve Windows bys doporučil linux?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od PixelOrgy »

To klidne i doporucil - bude na tom stejne, kdyz se neco zobrazi, tak se zepta… z pohledu uzivatele uz je to X let jen trochu jiny, ne slozitejsi (treba slavne Ubuntu) :-)

Bohuzel ne vzdy je linux moznost… Kazdej SW je vhodnej pro neco. W10 posledni rok, rok a pul uz celkem fungujou… ted treba 48 dni uptime bez zaskobrtnuti… a to na tom bezi tuna ptakovin, jako Docker, hyperv apod… :-)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Nejde jen o software; stačí nějaký blbý skener a laik to na linuxu nerozchodí, kdyby se rozkrájel.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#11 Příspěvek od DedVseved »

Ono už i některé WiFi karty jsou bez kompilace ovladačů z Githubu o hubu :) TV tunery jakbysmet a pokud jde o hodně nový HW tak bez ručně nahozeného nejnovějšího kernelu bude taky problém.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Behemot »

Pak stačí, aby zas někdo přešel ze služeb na něco jinýho, jak naposled z démonů, a většina uživatelů končí naprosto. S tím si i řada pokročilejších pěkně nabila hubu - po „běžné“ aktualizaci kernel panic a čau.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Ak su nejake zdrojaky, tak je to OK. Horsie je, ked ziadne nie su. Ako kopa stareho HW, na ktory neexistuju 64-bitove drivery pre Windows.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od markoni »

Dnes se mi zas ukázalo ten dialog ale letní čas jsem si musel nastavit -synchronizovat sám manuálně do pr** :evil:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od robo »

Vzpomínám na PDA a mobily a změny času. Někomu to změnilo samo někdo musel ručně a nadával že to zařízení to neumí samo. Win zkousl změnu automaticky. A dnes? Mobil, hodinky, meteostanice, tablety, tv, android box ...vše bez problému. Pak zapnu pc s win 10 a chrome prohlížeč s nějakou www a najednou hláška že mám nějaký špatně nastavený čas. A vono jo, desítky i se zapnutou automatickou změnou času a synchronizací měli stále zimní čas. To jsem nečekal že v roce 2021 budu měnit přechod času manuálně.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“