Spojeni dvou obvodu

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
divizion_2007
Příspěvky: 1
Registrován: 13 pro 2007, 01:00

Spojeni dvou obvodu

#1 Příspěvek od divizion_2007 »

Ahoj Panove,potreboval bych s necim poradit,popripade nejaka schema jesttli by ste nekdo nevedeli.Mam jeden problem tyka se automobilu chtel bych spojit dva obvody.Trochu presnejsi popis:mam pod autem neony ktere ovladam dalkovym ovladanim ted mam vyvedene draty ze stropni svetle ktere spina pri otevreni dveri a je jde mi to abych to napojil nejak na ty neony aby se mi pri otevreni rozsvitili a pak zhasli,a aby zustalo aktivni DO.Ale zase kdybych mel zavrene dvere a zapl si neony na dalku,tak by se me nesmelo roznout stropni svetlo.Jinak neony jsou napojeny na baterku staky +12V kostra a to stropni svetlo ma staly +12V jenom je zapinani pomoci dverniho spinace ktery je na kostru.Dekuji za rady :roll:

dalik1

Re: Spojeni dvou obvodu

#2 Příspěvek od dalik1 »

jedno rele a jedna dioda...

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od kony2807 »

1.) já bych možná doplnil o tranzistor (zmenšení zátěže původních zařízení , nevýhoda: nutnost přivést napájecí napětí zvlášť.
2.) Proč zakládáš dvě diskuse , divizion_2007 ???

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Problém s duplicitním vláknem vyřešen podle čl.14 a 15 Pravidel ( http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... opic&t=684 ).

Co máš s tím DO? Přece do toho drátu k podsvícení buď šťávu pustíš, nebo nepustíš.
Relátko cívkou paralelně k žárovce, co je na stropě, přes kontakty přivedeš plus na podsvícení.
Při zavřených dveřích ty kontakty přemostíš normálním vypínačem.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“