Neumím opravit adaptér 240/12V

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od Zaky »

Low esr Hitano z GMe dané z důvodu aktuálního nedostatku něčeho značkového sem tam do nějakého zdroje běhajícího obvykle trvale u nás v práci běhají roky bez problémů, takže to zase tak úplně katastrofální šmejd není a když není k dispozici nic lepšího, tak se s tím žít zjevně celkem rozumnou dobu dá. Samozřejmě preferovat značkové kondíky je velmi doporučení hodné, Hitano dobrá značka určitě není.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#17 Příspěvek od zachranar »

Opraveno, funguje bezvadně.
Jeden elyt 1000µF/16V byl totálně vyřízený, druhý 1000µF/16V ještě dobrý, jen mírně nafouklý.
Vyměnil jsem oba.
Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
roMAXbi
Příspěvky: 59
Registrován: 17 bře 2011, 01:00
Bydliště: ...nedaleko LV(NR-kraj)

#18 Příspěvek od roMAXbi »

Nekupujte zdroje ktoré sú lákavé len cenovo(1,5€),samozrejme že aj prúd majú na štítku krásne vyznačený,ale len na štítku.Jeden bývalý kolega mi daroval adaptér 5V/2A vraj mu mobil píše že nabíjanie ukončené kvôli vyššiemu napätiu.No mobil bol múdrejší ako on.Ten čínsky zdroj mal na výstupe takmer 9V.Po otvorení som zistil,že optočlen je iba atrapa tvaru súčiastky bez označenia typu a osadená iba tak na plôškach ktoré boli voľné.Žiadna stabilizácia výstupu.Niekde ho ešte mám doma na výstrahu.
RxB
°°° Kdo se ptá,ten se dozví,jen hlupák ví všechno °°°
------------------------------------------------------------------
„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
---------------------------------------

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#19 Příspěvek od Rellik »

Pokud to po výměně kondíků pojede, tak bych ještě osadil tu D7 ať ta D6 tak nehřeje vedle těch kondenzátorů... ;)

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“