Skener

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

Skener

#1 Příspěvek od Superpavel »

Ahoj. Mám nový skener. Návod k tomu nemám. Když jsem ho nainstaloval a poprvé vyskoušel tak na tom oskenuji jeden obrázek ve formátu A4 a v počítači to mám jako soubor PDF. Ale jak to mám udělat když potřebuju naskenovat třeba čtyři papíry ve formátu A4 a chci to jako jeden soubor PDF a rolovat to kolečkem na myši. Vím že to jde ale jak to mám udělat? Nerad bych něco zvoral tak se ptám. Skener je tipu CanoScan LiDE 300. A jsou na něm tlačítka: PDF , AUTOSCAN , COPY , SEND. Ptám se takto podrobně protože mám se skenerem tuto zkušenost. Dole na skeneru je posuvná páčka o které není nikde ani tečka. Sám jsem ji našel když jsem skener otočil. Když je páčka v poloze zamčeno tak skener neskenuje. Skenuje až když se páčka přesune do polohy odemčeno. To je jasný. Ale o tomto ovládacím prvku nikde není ani tečka. Přišel jsem na ní tak že jsem ji našel.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Já používám CanoScan toolbox. Tam je po skenování první strany hláška, jestli je to komplet nebo chceš skenovat další. Pokud dáš další, pak se PDF vytvoří až po potvrzení že je to poslední strana dokumentu.
Nevím, jestli tohle lze nastavit na tlačítka z panelu scanneru (nemyslím si)

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#3 Příspěvek od dobrman »

........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Tyhle 4 tlačítka měl A4 scaner HP, číslo bych musel přečíst, je už léta v regálu. Chodilo to jen pod XP, ve W7 makal ale jen základní scan do souboru a šel spustit jen z PC.
Pokud byl pod XP nainstalovanej driver a rezident scaneru od HP, tak to při stisku tlačítka Scan udělalo scan do HP složky v dokumentech, při Copy šel scan přímo na laserku tiskárnu. Send oscanoval jako přílohu emailu a otevřel Outlook. V tom rezidentu se dalo předem zadat co a s jakejma parametrama bude který z těch čtyř tlačítek na scaneru dělat. Ovládat šel taky přímo z PC.
Ta páčka zespoda mechanicky zamyká pojezd snímače aby netrpěl otřesy při dopravě.
Edit: ten scaner je HP4370
Naposledy upravil(a) Celeron dne 07 dub 2021, 10:13, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Ale vždyť ten skener má na na výstupu normální bitmapová data, o to ostatní se stará driver a obslužný software.
V manuálu je to všechno, jen trochu nepřehledně, protože třetina jsou obvyklé pindy kolem licencí a bezpečnostních upozornění pro nesoudné, a v tom užitečném je popis funkcí někdy zmatený, obvykle vinou blbého překladu.

Když už chceš používat tlačítka a ukládat skeny v PDF formátu, tak si nainstaluj program PDF Creator, v něm můžeš spojit více PDF souborů v libovolném pořadí do vícestránkového PDF.

Pokud použiješ uživatelské rozhraní (třeba na fotky do formátu JPEG, TIFF nebo PNG, tyto formáty ten SW umí), budeš s nimi pracovat stejně, jako s jinými obrázky, čili můžeš pak s těmito obrázky mimo jiné i použít funkci Windows TISK - a jako tiskárnu vybrat PDF Creator, prostě přes to rozhraní s tím jde dělat psí kusy, aniž bys ta tlačítka potřeboval.
Jen si trochu vyhrát s nastavením.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“