LCD teplomer

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

LCD teplomer

#1 Příspěvek od Alino »

Ahoj všetkým.Chcel by som poprosiť tu skúsenejších elektronikov o radu alebo schema.Potrebujem spraviť dig.lcd teplomer.Mám hotový modul panelového 3 miestneho meradla.Každý ho iste poznáte.Napájanie 9V a cena asi 200 sk.Hladám nejaké spolahlivé zapojenie ktoré by sa pripojilo k tomuto modulu a ukazovalo by to priamo údaj v stupňoch.
Skúšal som aj teplomer s C520 a led zobrazovačmi ale bol som hlboko sklamaný z nestability zobrazovaného údaja.Ak viete o niečom prosím poradte.Ďakujem

Uživatelský avatar
Kado
Příspěvky: 44
Registrován: 27 říj 2007, 02:00
Bydliště: PB, SVK

#2 Příspěvek od Kado »

Vyuzitie LCD voltmetra ako teplomera je opisane v PE 6/2003...

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

Ako čidlo je možné použiť LM35. Síce potrebuje samostatný zdroj, ale iba 1 rezistor a 2 diodky a máš to v mV/st.Celzia. Zapojenie v datascheete. Práve som to dneska zostavil a pripojil na DMM a fachčí to.

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#4 Příspěvek od tatous »

Podívej se na http://hw.cz/teorie-praxe/konstrukce/ar ... lomer.html , LCD pro Nokii se dá koupit za 150,-Kè. Je to jednoduché a rozsah velký a díky DS18B20 i dostateènì pøesný.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

Re: LCD teplomer

#5 Příspěvek od jandu »

To tatous:
Alino píše:.............Mám hotový modul panelového 3 miestneho meradla.Každý ho iste poznáte.Napájanie 9V a cena asi 200 sk.Hladám nejaké spolahlivé zapojenie ktoré by sa pripojilo k tomuto modulu .......
Čítaj pozornejšie.

Hľadá sa zapojenie k modulu čítača a nie merač teploty k modulu xxxxx.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Filda »

jinak ten lm35 o kterém psal jandu je tady http://www.pokusy.chytrak.cz/schemata/LM35.htm

Uživatelský avatar
Kado
Příspěvky: 44
Registrován: 27 říj 2007, 02:00
Bydliště: PB, SVK

Re: LCD teplomer

#7 Příspěvek od Kado »

jandu píše:To tatous:
Alino píše:.............Mám hotový modul panelového 3 miestneho meradla.Každý ho iste poznáte.Napájanie 9V a cena asi 200 sk.Hladám nejaké spolahlivé zapojenie ktoré by sa pripojilo k tomuto modulu .......
Čítaj pozornejšie.

Hľadá sa zapojenie k modulu čítača a nie merač teploty k modulu xxxxx.
Trochu ta poopravim, hlada sa zapojenie teplomera k dig.panelovemu voltmetru a nie k citacu!

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#8 Příspěvek od tatous »

Ano, pøehlédl jsem... Pøipojuji schéma s LM35, pùvodní odkaz je nefunkèní. Stránku mám ale staženou, mùžu poslat
Přílohy
digtherm.jpg
(28.38 KiB) Staženo 137 x

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#9 Příspěvek od Alino »

Ďakujem vštkým za pomoc a rady.Tatous ak máš stránku stiahnutú tak mi ju prosím pošli.Ďakujem

Odpovědět

Zpět na „Poradna“