Vodivý klobouk

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od xsc »

My jsme si hráli s tuhama na zrcadle, do kterých se pustilo 15kV z ČBTV. Pokud se to tam pustily neusměrněné, hezky modře svítily, ale po čase se sklo vždy bodově prošvihlo.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#17 Příspěvek od MetalGod »

ZdenekHQ píše:No nakonec jsme sebrali borcovi sešit s poznámkama z přednášek a vyrobili jsme mu tam díru. Moc toho nevydržel...
Borec, nebo sešit? :lol:

Já si takhle vyrobil díru do prstu. Respektive dírku, malá černá tečka, sotva 100µm v průměru. 2 tejdny trvalo, než se to zahojilo, než to přestalo bolet – bylo to jako bych tam měl vraženou třísku.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Obnovování náboje po zkratu kondenzátoru, což se dá říct i o obrazovce, je běžný jev. Náboj, kromě toho, že se ukládá na desky, tak polarizuje dielektrikum ( sklo obrazovky). Náboj svedeš z desek hned, ale tomu izolačnímu materiálu chvíli trvá, než přijde o tu polarizaci. Při zrátě polarizace se objeví znovu na elektrodách náboj. Proto se mají kondenzátory skladovat zkratované, no a obrazovky vybíjet před každou manipulací. Taktéž kondenzátory skladované bez zkratovacích spojek automaticky vybíjet před měřením kapacity.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

rnbw píše: Inak podla FCC ID GRK450 to vyrobila firma Compal Electronics.
to jsem našel taky, ale to je tak všechno. typ, parametry, zcela neznámé. Podstrčil jsem PC inf pro jiný retro monitor Belinea 10 40 10 a nastavil na 800x600 75 Hz, víc stejně není k užitku na 14".
Kloboubyl čištěn lihobenzínem a pak dva dny vysychal, no to už je stejně jedno. VN bude asi OK, protože rozměr, ostrost sedí a nebylo potřeba měnit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Zvladne aj 1024x768, len sa obavam, ze iba pri 60Hz.

Doma mam na testovacie ucely nejaky 14" Samtron a ten nevie 1024x768 vobec. Niektore veci sa do 800x600 nezmestia...
Budem ho musiet predat (s nejakym starym PC).
Naposledy upravil(a) rnbw dne 09 dub 2021, 11:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Artaban001 píše:Obnovování náboje po zkratu kondenzátoru,....
Dielektrická absorpce.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#22 Příspěvek od MiraSt »

ZdenekHQ píše:Já si takhle vyrobil díru do prstu. Respektive dírku, malá černá tečka, sotva 100µm v průměru. 2 tejdny trvalo, než se to zahojilo, než to přestalo bolet – bylo to jako bych tam měl vraženou třísku.
A jak to páchne taková elektrospálenina..! :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#23 Příspěvek od Mysteri »

Elektrospálenina na ľudskom tele je nič oproti ,,teplospálenine" napr. od mikropájky, chytenej v zápale práce za hrot .... :twisted:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Není nad to odcitovat někoho úplně jinýho. My jsme propálili sešit. Docela dost, nějakých 30kV. On ten vzduch mezi listama totiž způsobí, že to má mizernou napěťovou odolnost. Stejně jako všechny bubliny apod.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

rnbw píše:Niektore veci sa do 800x600 nezmestia...
Já jsem ho vytáhl z kupy sněhu spíš kvůli starým DOSovým věcem, to zas některý LCD zobrazujou divně. I když nějaký dosový hry snad byly i na SVGA.
Stará mašina s P2 vypadá s půlmetrovým lcd divně, natož nějaká 386 s 5,25 disketovkou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

To je pravda. Na LCD je kazde nenativne rozlisenie hnus.

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#27 Příspěvek od Radimosso »

Mysteri píše:Elektrospálenina na ľudskom tele je nič oproti ,,teplospálenine" napr. od mikropájky, chytenej v zápale práce za hrot .... :twisted:

Chodil jsem na elektromasáže zad, a vždy jsem snášel skoro max proudy,
čili něco do 100mA , ale jednou mě to trochu štípalo, ale 10min jsem vydržel.
Prvně červený flíček jako od bodnutí hmyzem, pak puchýř a začalo to černat a až to zaschlo, tak jsem strhnul strup, protože to bolelo a natékalo to a pod tím halda žlutého hnisu a tmavé krve. I po 2 letech mám na zádech jizvu jak po průstřelu. Takže dlouhodobé působení proudu na jednom místě taky udělá své :)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#28 Příspěvek od Mysteri »

Na SPŠE sme mali učiteľa, ktorý sa chválil, že keď pracoval v Tesle Nižná, tak sa podieľal na vývoji farebnej TV. A na to, čo spôsobí VN, tak zdvihol dlaň a ukázal prepálenú dierku v dlani.... Nerobím si prdel. Kto študoval v Tvrdošíne, tak môže potvrdiť... :?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“