TomTom GO Prémium

O přijímačích satelitních i pozemních navigačních služeb

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Včera další zajímavost při cestování kolem Hradce Králové. TT začal na postraním panelu vypisovat stupně dopravního zatížení na trase a navrhovat alternativní trasy. Asi nejspíš spustili kolem Hradce nějaký volně přístupný systém TMC nebo něco podobnýho a neustále přidávají nové služby. Kolem Pardubic TT minulý týden nic podobnýho nedělal. V žádným jiným větším městě jsem kvůli Covidu od koupě TT zatím nebyl.
Cekem by mě zajímalo, kdo ty dopravní informace generuje. Zkusím zapátrat u policajta z dopravky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od pocitujlasku »

Mozno blbost, ale ked uz je vsade to 5G. Mozno tie info idu cez 5G vysielac. Pride mi logickejsie mat zmluvu s operatorom, ako si stavat vlastne vysielace.
A ako sa postupne buduju vysielace, tak TT chyta info aj tam, kde predtym nie.
Ak by to islo cisto cez sim, tak by tie info boli vsade. toto skor vyzera na postupne spojazdnovanie.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Urcite tam dali drahy 5G modem a nepochvalili sa tym v specifikacii :roll:
A nasli 5G modem, ktory nepodporuje starsie siete. A bez SIM karty.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Dnes čistě náhodou po zapnutí zapalování se TT probral ze spánku a v rádiu auta se asi 4 sekundy ozývaly známý pazvuky, co dělá GSM komunikace. Nejbližší mobilní telefon byl přes 10 m daleko. TT byl od rádia 0,5 m a společný napájení 12V z auta.
Takže asi opravdu má TT smlouvu s některým GSM operátorem na vysílání Traffic dat. V návodu je že tyto informace mají délku jen několik desítek kilobyte za měsíc. Ale kdo ty data připravuje je pro mě stále věc neznámá.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#20 Příspěvek od DedVseved »

Takže to má i zpětnou komunikaci. Navigace dle statistických dat vědí jaké dopravní zatížení bývá na dané trase v určitý den a hodinu. Tohle negenerují dopraváci. Navíc se to díky velké penetraci telefonů dá řešit online a automaticky předávat dál. Stačí se podívat do map od Googlu a zvolit Provoz. Jde zvolit aktuální nebo obvyklý (podle dne a hodiny).

Odpovědět

Zpět na „Navigace“