Kávovar Krups EA8261 - intenzita kávy

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
iElement
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2020, 01:00

Kávovar Krups EA8261 - intenzita kávy

#1 Příspěvek od iElement »

Ahoj všem,
mám kávovar KRUPS EA8261. Mám problém s intenzitou kávy, je dost vodová. I když dělám presso 60ml, tak teče káva pouze chvíli cca 20-30 ml a poté čistě voda. Normální káva cca 120-160 ml je dost vodová. Pokud dělám například latté nebo capuccino, není v něm káva skoro cítit.

Všiml jsem si, že mi kávovar nedělá z odpadu puky, což by měl. V koši je vždy rozpadlá, poměrně i mokrá směs (drobenka).

Chtěl bych se vás zeptat, nevíte v čem je problém?

Zkoušel jsem - vyčistit mlýnek (žádné odborné čistění, pouze vybrání zaseklá namleté kávy), nastavení délky mletí mlýnku v servisním menu na hodnotu 5. Předtím jsem zkoušel i utáhnout ráčnu na mlýnku, ale také bez efektu.

Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#2 Příspěvek od Cust »

Tipnul bych to na čerpadlo - nedokáže udělat potřebný tlak.

Uživatelský avatar
iElement
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2020, 01:00

#3 Příspěvek od iElement »

No, to by asi odpovídalo. Přijde mi, že když se píst spustí dolů, popojede pak lehce nahoru (jestli to může být i tím nebo to tak má být?). Případně jsem i myslel, jestli to není množstvím kávy, že se jí tam mele málo? Kávovar mě totiž nutí často vysypávat kontejner, který není plný ani z pětiny.

Po odmašťováním tabletou se mi puk asi 2x udělal...

Dá se to případně nějak opravit svépomocí? Případně, jestli je očividné, že čerpadlo se musí vyměnit?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#4 Příspěvek od Cust »

Zkontroloval bych, jestli není prdlé těsnění (o-kroužek) u té lisovací hlavy na kávu, ale spíš bude problém jinde - osobně jsem to hodil při podobných problémech do servisu a pak do sběrného dvoru, ale to měr kávovar podobné stáří jako já... :-)
Pokud ti z toho neteče voda bokem, tak spíš bude KO to čerpadlo. Nebo to je v hadičkách někde přicpané...

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#5 Příspěvek od PCmaniac99 »

No a nemůže to být mlýnkem? Že by namlel málo kávy.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

Pcmaniac-spravny tip. V mlynku je vyhazovaci kolo vypadajici jak "slunicko" a to ma po letech sjete lopatky. Uz se to tady daavno probiralo. Vzhledem k blbemu zpusobu vymeny a nedostupnosti tohoto dilu bych vymenil cely mlynek ( https://www.mmservis-pracky.cz/kavomlyn ... ms-2a01648 ) nebo jeste zkusit jiny druh kavy. Ne vsechny kavy jsou vhodne pro pripravu v automatech.

Uživatelský avatar
iElement
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2020, 01:00

#7 Příspěvek od iElement »

Díky za odpovědi. Zkontroluju to. Akorát, jak zjistím, jestli to je problém mlýnku nebo čerpadla?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

tohle bych na cerpadlo nevidel, za tech x let co se v kavovarech vrtam tak byl problem jasne viditelny... bud to pres tu kavu protlacilo nebo ne. a vzhledem k tomu ze krups prakticky nema pretlakovy ventil na vystupu a ty jsi o problemech s prutokem nic nepsal tak bych to na cerpadlo nevidel. po dodelani kavy je slyset odfouknuti do odpadni nadoby? zkus sem dat fotku jak vypada kavova sedlina v odpadni nadobce

Uživatelský avatar
iElement
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2020, 01:00

#9 Příspěvek od iElement »

Jojo, jde to slyšet (pokud je namysli ta s vodou, jsou v ní i zbytky kávy). Jde i vidět pára, která jde z horního “odparníku”.
Přílohy
A587D7CF-878E-48CA-8995-EA3DD3125979.jpeg

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Tak to fakt vypada na mlynek. Jsi jeste schopen zmerit jak dlouho probiha mleti?

Uživatelský avatar
iElement
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2020, 01:00

#11 Příspěvek od iElement »

Je to cca 9-10s. Vlastně, když jsem “čistil” ten mlýnek párátkem, tak to ty puky pak udělalo. Nebyly teda nějak pevný a při vysypávání se rozpadly, ale 2-3 tam byly.

Kdyby byl dotaz na kávu, tak používám Jacobs Barista (Crema / Espresso)

Případně ještě můžu natočit proces. Když se na to dívám, tak to na mě úplně nepůsobí, že by se tam mlelo málo kávy. Předtím, než jsem prodloužil ten čas mletí z 3 st. na 5, tak bych řekl, že asi jo. Teď mi přijde, že tam je té kávy poměrně dost. Nicméně je vcelku vidět, že se ten mlýnek nejspíš ucpává...

Mám případně natočeno, ale nejde mi to sem nahrát...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

iElement píše:t. Nicméně je vcelku vidět, že se ten mlýnek nejspíš ucpává...
tohle odpovídá sjetým lopatkám vyhazovače...

Uživatelský avatar
iElement
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2020, 01:00

#13 Příspěvek od iElement »

Mám pro vás ještě video, akorát nevím, jak ho sem nahrát... Všem moc děkuju za dosavadní odpovědí! :)

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#14 Příspěvek od PCmaniac99 »

Nahraj ho jinam a sem dej odkaz. (youtube, disk google, ulozto, a ja nevim co ještě)

Uživatelský avatar
iElement
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2020, 01:00

#15 Příspěvek od iElement »

Myslel jsem, jestli není nějaká možnost to nahrát tady. Nicméně tady to je - http://leteckaposta.cz/276579266

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“