Elektrický tlakový průtokový ohřívač Eliz ELX 18 kW COMFORT

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Elektrický tlakový průtokový ohřívač Eliz ELX 18 kW COMFORT

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím všechny přítomné. Synův tchán mi donesl tento ohřívač s tím že po napojení a nastavení teploty 60°C z něj vytéká voda o teplotě maximálně 37°C. Zatím se s ním pouze seznamuji tak se zde průběžně ptám zda s tímto nebo podobným ohřívačem má již někdo nějaké zkušenosti.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jjilek »

Zeptej se slovenského? výrobce. Ochotně a rayhle dojde odpověď.
http://www.eliz.sk/sk/produkty/prietoko ... -18-detail

Uživatelský avatar
pida2000
Příspěvky: 34
Registrován: 19 říj 2014, 02:00
Bydliště: Uh Brod

#3 Příspěvek od pida2000 »

Mám doma asi rok ten ohřívač a bez problémů asi špatný kus reklamuj

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

Napsal jsem e-mail do toho ELÍZ-u tak uvidím co mi odepíšou. Dneska mám den blbec, od rána se mi v ničem nedaří.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Tak netrvalo ani 10 minut od odeslání e-mailu a mám tu od nich odpověď.
Dobrý den,
Závada muže být :
Vstupná voda je chladnejší než +10 stupnu (nestiha ohrát vodu), snižte prutok na baterii aby stíhal ohrát
Jedna nebo i všechny 3-fázy sú prerušene nebo nemají dostatočné napetí 3x400V (nutno premerat elektrikárom)
Výstupné baterie su s víc než 10 lit/min prutokem (hydromasažne trisky ve virive vane, nebo hydromasažna sprcha, nebo sprchove hlaviece s vysokým prutokem). Je nutno myslet na to, že prutok by nemal být více než 8 lit /min a vstupna voda +10 a napájení 3x400V. Cokoliv z toho když neni dodrženo je pokles výkonu i teploty.

V tom samém e-mailu mi také odpověděli z obchodu.
Dobrý deň prajem,

možné príčiny sú nasledovné:
1. Nastavený príliš vysoký prietok na vodovodnej batérii na odbernom mieste /miestach
2. Nízka teplota studenej vody na vstupe do ohrievača.

Ohrievač nedokáže pri vyššom prietoku a nízkej teplote vstupnej vody dosiahnúť požadovanú Δt=25°C alebo Δt=35°C (zmena - zvýšenie teploty vody), viď technické parametre k produktu, napr. v návode na používanie. V tomto období je voda ešte studená, určite nemá ani 15 °C, a pri vysokom prietoku preto teplota na výstupe nedosiahne viac ako 40°C.
Je to bežný jav pri ohreve vody prietokovými ohrievačmi.

Je preto potrebné vodu pustiť pomalšie.

Nevím přesně jak to měl napojeno, jaká byla teplota vstupní vody a také jak silně pouštěl vodu, to budu muset s ním prodebatovat podrobně, nyní je v práci.
Přiložím ještě fotky vnitřku a schému zapojení.
Přílohy
IMG_20210430_142214 – kopie.jpg
IMG_20210430_142201 – kopie.jpg
IMG_20210430_142106 – kopie.jpg

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#6 Příspěvek od jirkati »

Asi ta odpověď bude správná.
Jeden čas jsem měl na bidetu průtokáč 3000 W a aby tekla aspoň trochu teplá voda, tak musel téct jenom malý čůrek. 8 l vody cca 40 st. teplé to napouštělo až 8 - 10 minut.
Od té doby, co jsem namontoval 10 l boiler Aristone 2 kW tak veškeré problémy zmizely a všichni tři se umyjem během půl hodiny naprosto bez problému a podstatně levněji.
Kdyby někdo ten průtokáč chtěl, je zdarma k dispozici s vlastním odvozem.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jjilek »

Přidám moji reálnou zkušenost. Průtokový ohřívač s příkonem 12kW umožňuje sprchování jen s minimálně teplou vodou. Na normální sprchování jsem musel namontovat průtokový ohřívač 18kW (v obou případech to byl výrobek AEG).

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od workhard »

Ani s plynovým 24kW Dakonem nebylo sprchování žádná hitparáda. Bojler je bojler.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Matka_Tereza
Příspěvky: 112
Registrován: 21 dub 2017, 02:00
Bydliště: Egerland

#9 Příspěvek od Matka_Tereza »

Což kdybych se zeptal na vodní kámen? :wink:
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

Uživatelský avatar
alj
Příspěvky: 110
Registrován: 10 čer 2016, 02:00
Bydliště: JM

#10 Příspěvek od alj »

Stejná zkušenost jako Workhard. Plynový kotel 21KW s průtokovým ohřevem vody je na sprchování tak na hraně. V žádném případě nedokáže dát trvale teplotu vody 60°C při rozumném průtoku. To by musela téci voda jen čurůčkem. Takže to nevidím na poruchu, ale vlastnost výrobku.

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#11 Příspěvek od Radimosso »

alj píše:Stejná zkušenost jako Workhard. Plynový kotel 21KW s průtokovým ohřevem vody je na sprchování tak na hraně. V žádném případě nedokáže dát trvale teplotu vody 60°C při rozumném průtoku. To by musela téci voda jen čurůčkem. Takže to nevidím na poruchu, ale vlastnost výrobku.
Se sprchuješ 60°C ? Hroší kůže hadr....
U průtokových ohřevů uvádějí ohřev o 30°C při průtoku do 10l/min (22-24kW)
plyn. Elektřina by mohla mít trošku vyšší efektivitu , ale v zimě když má voda 5°C , tak to je bída ....

A málokdo má redukční ventil a přiškrcením kulových ventilů pod kotlem to často sice hřeje líp, ale pak to "kňučí" při průtoku vody...

Uživatelský avatar
alj
Příspěvky: 110
Registrován: 10 čer 2016, 02:00
Bydliště: JM

#12 Příspěvek od alj »

Vodou teplou 60°C se samozřejmě nesprchuji. Na sprchování je ideální teplota asi 44°C. Vodu ale ohřívám na 60°C a směšuji se studenou termostatickým ventilem. Na to kotel 21KW stačí. Ale napouštět teplou vodu plným proudem 60°C např. na nádobí nastíhá a teplota vody poklesne. Mluvím o tom proto, že v původním dotazu je, že průtokový elektrický kotel 18KW nedá teplotu vody 60°C. Na to při normálním průtoku asi 8-10l/min nemá dostatečný příkon.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“