Co trochu hezké hudby II

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#841 Příspěvek od Mysteri »

xsc píše:Dokazovat něco na tom, co si stáhneš z uložto, nemá smysl. Tu mp3 je si potřeba vyrobit se svým nastavením. Protože na uložto nemáš vůbec jistotu, že to ten matla neudělal se zapnutým kompresorem a omezenou šířkou pásma.
Ale vo zvuku to rozoznáš..... :|

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#842 Příspěvek od GeXeS »

Zpátky k hudbě? Tak co třeba B52's a jejich nepříliš známý kousek Dirty Back Road? Minimalistická záležitost s krásně strukturovanou melodií a rytmem rozvrstveným mezi jednotlivé nástroje. Jako hodinky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#843 Příspěvek od rnbw »



Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#844 Příspěvek od Hubert_79 »

Něco domácího a nového!
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#845 Příspěvek od Mysteri »

rnbw píše:
Mysteri píše:Vráťme to však k hudbe: Opäť YT uvoľnelo právo pre naše krajinky, stiahol som to ešte pred zákazom v 2013.
A nevadi ti, ze audio je OPUS alebo MP4A okolo 128kbps?
Radsej si pustim Avantasiu v MP3 320kbps :D
Nie nevadí. Zvuk je ako tak o.k. Mimochodom, mne to STARÉ video, o ktorom som tu kvákal, ukazuje 320kbps (?).... :lol: A Tvoje PC hry Avantasiu, nech ťa obohajucujú v Tvojom pozdĺžnom plazivom živote, keď zistíš, že Ti firma, v ktorej pracuješ, vypla pezplatné Wi-Fi... Ten tupí pohľad TeenZoombíkov nemá chybu..... :o U nás to konečne nastalo, a mnmohí nevedia rozoznať Philips skrutkovač od ,,kombinačiek".......Zabiť, zakopať a dať výpoveď....... :evil: A to nie je sranda, to vážne... :twisted:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#846 Příspěvek od rnbw »

Zase si chlastal, alebo preco splietas dokopy nesuvisiace veci?

Neviem, co ma Avantasia spolocne s hrami. Na tie nemam cas a od istej doby ani vykon PC. A wifi nepouzivam, pokym to nie je nutne. Nenosim ziadne zariadenie s wifi. Iba niekedy netbook a ten je firemny.

https://en.wikipedia.org/wiki/Avantasia

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#847 Příspěvek od Mysteri »

Hubert_79 píše:Něco domácího a nového!
Text neriešim, ale zvukovo (aj keď v,,domácej" zvukovke)je to nahraté SUPER!!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#848 Příspěvek od Hubert_79 »

Mysteri píše:zvukovo (aj keď v,,domácej" zvukovke)je to nahraté SUPER!!!
bandcamp skupiny píše:mix | Tomáš Tkáč
mastering | Ondřej Ježek
Tak tito dva nejsou nějací nazdárci. Jejich práci znám z více alb a nemají se zač stydět.
Ostatně, to album (Kopřivy) si objednám na vinylu.
Něco jiného ze stejného labelu a studia zde.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#849 Příspěvek od Mysteri »

rnbw píše:Zase si chlastal, alebo preco splietas dokopy nesuvisiace veci?
Ver mi, dnes som triezvy ako poslanecké oko! :o Som po očkovaní a nechcem dráždiť reaktorov Covidu... :lol: Za ostatným si stojím, treba to iba správne pochopiť.... :evil:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#850 Příspěvek od Hubert_79 »

Mysteri: Pokud jsi spíše na těžší texty, uchopující závažná témata, můžeš si zafilosovat třeba nad tímto :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#851 Příspěvek od GeXeS »

Tyjo, jsem úplně zapomněl, že Vašut dokázal někdy být i vtipný, díky. Dneska už je to jen takový reklamní poutač na víno z Lidlu, případně stafáž do laciných fantasy filmů na jeden štěk (viděl někdo americkou kněžnu Libuši? Vřele doporučuji, ale chce to pár panáků absinthu).

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#852 Příspěvek od sinclair »

Omlouvám se předem za delší příspěvek, ale myslím, že ke kurewsky dobré muzice patří.
Zítra /v pátek 28.5.2021/, má premiéru třetí, myslím netrpělivě očekávaný kousek z dílny Dirkschneider & The Old Gang /dále DATOG/ s názvem "Every Heart Is Burning".
https://www.youtube.com/watch?v=R-txUwRfoLY
Pro srovnání ještě připomínám již vyšlé, skvělé kousky od sestavy DATOG "Face Of A Stranger" zde:
https://www.youtube.com/watch?v=eA9k8xcN938
a úvodní-vlastně první prezentační kus tohoto skvělého seskupení s názvem "Where The Angels Fly" zde:
https://www.youtube.com/watch?v=RmEt6FnFl54

Jestli jsem to dobře rozkódoval, tak 27.8.2021 by mělo vyjít celé LP, nebo snad delší EP s názvem "Arising". Už to mám předobjednáno.

IMHO si myslím, že stojí za to, poslechnout si pozorně všecky tři výše uvedené kusy. Samozřejmě, že ne na monitorových škvrkadlech, ptačích budkách a designových chujovinách k PC, ale na fakt plnotučném HiFi aparátu s přebytkem výkonu.
Poslouchal jsem to jen chvilku na 2p, 5L/2x15W sin budkách 4"+titan kalota 1" u svého PC. Výsledkem byla hrůza, že típnuto po půlminutě, hned přepnuto na exterku a velké monitory. A následně brada až na zemi.

Nejprve jsem si hloupě myslel, že ona typická, německá "schlager sängerin" Manuela Markewitz /vdaná Bibert/ bude v té sestavě léty protřelých, zkušených metalových mazáků působit, asi jako pěst na oko, ale pěkně jsem se zmýlil!
Skvělé - ten dívčí vokál tam působí velmi osvěžujícím dojmem, protože je tam mistrovsky zakomponovaný, zvlášť ve Face Of A Stranger. A dívčina si to podle všeho s mazákama dost užívá.
Stefan Kaufmann je i ve svých letech sakra zdatný zvukový mistr, či spíš hotový čaroděj. Marshall čtyřdíra, snímaná kondem a dvěma dynamikami, to je trend teprv nedávný. Dřív se to vůbec nepoužívalo a zde je to sejmuté naprosto famózně. Klobouk.
Stefanu Kaufmannovi patří studio ROXX v Solingenu, kde to všechno dělali. Už podle virtuální prohlídky i fotek, je studio vybavené asi tím nejlepším - zčásti analog, zčásti digitál /v pár pasážích nekreslených kytar je slyšet decentní, analogový šum, což kvituju.
V koutě byl na půl sekundy ve videu zahlédnut i Studer 724, klasická 24-ka na 2" šrák, má plné midi a sedmipásmové Dolby A na všech 24 stopách.
Doporučuju poslech i těm, co "typický německý pop-metal" zrovna moc nemusí. Není to ani zdaleka tak uřvané a překytarované, jako celá dřívější tvorba třeba Accept, U.D.O a odnože Wolfa Hoffmana.
A ještě zajímavá maličkost:
Přijde mi až neuvěřitelné, kolik mají fanoušků Accept, U.D.O., samotný Dirkschneider, ale i jiné německé sestavy - v Rusku. Mnohem, mnohem víc, než kdekoliv jinde. Pro mne prostě neuvěřitelné.
Je to velmi dobře vidět v komentářích pod videi na YT.
70-80% Rusů tu muziku doslova zbožňuje a nemá na to skoro žádný vliv ani Andrej Smirnov, dvorní sólový kytarista U.D.O.
Že by dodatečný respekt a úcta dalších generací k odvěkému, nakonec poraženému nepříteli? :D
A co na to znalec historie a bývalý kolega pouštěč Mysteri? Jeho názor mě hodně zajímá :D
Ještě jednou omluva za špalek.
Ale myslím /a můžete mne klidně vyvést z omylu/, že v neskutečné záplavě odpadního popu s polonahými děvkami a černými smažkami, jsou tyhle záležitosti aspoň pro mne velmi osvěžující.
Naposledy upravil(a) sinclair dne 27 kvě 2021, 22:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#853 Příspěvek od ZVUK2000 »

sinclair píše: Přijde mi až neuvěřitelné, kolik mají fanoušků Accept, U.D.O., samotný Dirkschneider, - v Rusku Pro mne prostě neuvěřitelné.
Třeba té oblibě pomohly alba Russian roulette a Stalingrad :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#854 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak rusáci byli vždycky kýčaři :twisted:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#855 Příspěvek od ZVUK2000 »

Takže už více jak třicet pět let poslouchám kýčovité kapely 8O

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“