BM621

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#16 Příspěvek od Filda »

No já mám paměťák (tektronix) a paměť chodí dobře...... nejsou tam žádné fleky nic ...

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#17 Příspěvek od Drakoush »

Čaute, nechcem zakladať nové vlákno, nevie niekto zohnať schému od pamäte a od zdrojov k tomuto tátošovi? Ďakujem.
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#18 Příspěvek od fredis »

Sendyx píše:V případě poruchy zjistí majitel, proč je to tak levné.
Svatá pravda! K té poslední řadě je problém nejen se schématy a dokumentací obecně. Vyráběla se jen chvíli,nebylo to vůbec vychytané a navíc byla móda s...t do toho procesory. Takže závada a většinou konečná. Nebo zkusit servis, ale to je většinou levnější koupit jiný. Týká se to i generátorů, RLCG mostů a čítačů. Tady jsou nějaké postřehy z praxe:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... f97a29f6dc

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#19 Příspěvek od Drakoush »

:D :D :D

Fredys, ukáž mi BM621 s procesorom. Všade sú logiky, všetko plne servisovateľné.
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#20 Příspěvek od fredis »

Pořádně si přečti co jsem psal. Nikde tam není nic o tom, že konkrétně v 621 je procesor. Jedině že by "toho" byla podle tebe BM 621 :cry: :prst: O dalším plně servisovatelným je třeba zrovna tvoje vlákno - prodej BM 550 za 100 Eur.. :roll:

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#21 Příspěvek od Drakoush »

Neviem o tom, že by tesla cpala do prístrojov MCU,tam všetko bežalo na logikách. Samozrejme priamo úmerne funkciám prístroja narastali aj rozmery, no vždy k tomu bola obsiahla dokumentácia a zo schém log. členov sa dala vždy vyvodiť funkcia. U MCU ak ti nie je známy program, tak to môžeš zatvoriť a poslať naspäť zákazníkovi neopravené. To je výhoda tesly :)

BM550 som za 100 kúpil pred troma rokmi, dnes už nemá hodnotu 30€. Nevadí, vymenil som ju za nefunkčnú BM584, z ktorej budem obetovať súčiastky na moju 621.
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#22 Příspěvek od fredis »

Když nevíš tak se nedohaduj! :evil: Najdi si údaje k BM 642C a třeba BM 592: A byly i další... Končím, nemá to cenu. A s dostupností doku k novým přístrojům řady 5 a 6xx jsi taky mimo.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#23 Příspěvek od Hydrawerk »

Má někdo fotku toho BM621?? Na webu se nedá skoro nic najít, akorát tohle:
Přílohy
Tesla BM621.jpg
(88.3 KiB) Staženo 226 x

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#24 Příspěvek od Drakoush »

fredis píše:Když nevíš tak se nedohaduj! :evil: Najdi si údaje k BM 642C a třeba BM 592: A byly i další... Končím, nemá to cenu. A s dostupností doku k novým přístrojům řady 5 a 6xx jsi taky mimo.
K týmto prístrojom boli vnútropodnikové dokumentácie. Nezoženieš ako celý servisák, no schémy sa dajú zohnať.
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#25 Příspěvek od WLAB »

Z toho co mam, tak BM642, BM553 .... maji oba v sobe "pocitac" - jsou to moduly na bazi 8080 povetsinou s 16KB eprom a 1kB RAM.... Uzivatelska dokumentace k nim je vcetne schemat a obvykleho strucneho popisu funkce...
Dal bude mit CPU urcite treba BM595 a mozna ten jeji jednodussi bratricek, jehoz cislo ted nevim...
Naposledy upravil(a) WLAB dne 25 bře 2013, 23:00, celkem upraveno 1 x.
de omnibus dubitandum est

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#26 Příspěvek od Drakoush »

Číslo menšieho bratríčka neviem, ale ten mám doma a je riadený TTL. Už som ho opravoval, neprepínalo na spodný rad významových diód. Odišli posuvné registre.

Absencia dokumentácie bola spôsobená náhlym pádom š.p. Tesla, všetky dokumentácie však boli pripravené na vnútropodnikové účely a určite sa dostali za hranice podniku.
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#27 Příspěvek od Drakoush »

Ale keď sme už pri tom, chcel by som sa spýtať, či by mi niekto nevysvetlil, ako funguje tá pamäť. Mne totiž nefunguje a snažím sa ju opraviť. No dokumentácia nie je a ešte som sa s pamäťou nestretol, tak neviem, ako funguje. Za každú radu ďakujem.
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

Uživatelský avatar
Caban
Příspěvky: 25
Registrován: 04 úno 2013, 01:00
Bydliště: Slovakia

#28 Příspěvek od Caban »

Mám kompletnú dokumentáciu k BM621, ale bolo by treba ju dostať do elektronickej podoby.

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#29 Příspěvek od Drakoush »

Ahoj,

pošli mi prosím tvoje kontaktné údaje, resp. mail na môj mailový kontakt ltelektronr@gmail.com. Dohodneme sa. Díky.
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od jef111 »

Ahoj chlapi, nemáte tu dokumentaci někdo naskenovanou? Pořídil jsem si taky toho "drobečka" a má pár much, i když v základu jakš takš běží... zajímaly by mě hlavně napětí ze zdroje a průběhy na VN zdroji. Zdroje nějak divně kvílí a syčí, obrazovka občas poblikává (stopa mění skokově jas) a nedá se pořádně zaostřit...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“