Nákupy z Číny po 30.06.2021

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Zbytečné starosti. Pochybuji, že bude někdo nakupovat v obchodě, kde jsou dvě pokladny za sebou. To jako že si někdo vybere zboží za danou cenu např. 50 Kč, zaplatí ji u první pokladny a u druhé mu to ocení přidanou hodnotou podle aktuální sazby a s přirážkou 200,- Kč za to, že ho pustí se zaplaceným zbožím ven?
Takže pokud někdo půjde pro zboží za 50,- Kč podle nabídky a výsledně zaplatí 260,- Kč, tak to udělá asi tak 2x a už ho tam nikdo neuvidí. Vysoce inteligentní obchodník, co vyšel z páté třídy, tak ví už předem, že krachne velmi rychle pokud se nezaopatří proti tomu bordelu jinak. Takže zboží z Číny bez možnosti odeslání z EU s konečnou cenou v EU nemá naději ani půl roku.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#17 Příspěvek od jirka5 »

p32: Jsem úplně stejného názoru jako ty, s tím rozdílem, že si myslím, že ten evropský zázazník to neudělá ani jednou, protože ten, kdo nakupuje v Číně obvykle umí dobře počítat. Ale celní úřady se budou muset připravit na celní projednání každého prdu. Jestlipak se dozvíme, kolik zavedení tohoto opatření stálo a kolik to do státní kasy přineslo? Cílem opatření prý je podpořit evropské výrobce, opět by mě zajímalo, kolik nových výrobců vznikne nebo kolik jich rozšíří výrobu?

Ale to tvoje přirovnání se dvěma pokladnami je super!!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

p32 píše:Zbytečné starosti. Pochybuji, že bude někdo nakupovat v obchodě, kde jsou dvě pokladny za sebou. To jako že si někdo vybere zboží za danou cenu např. 50 Kč, zaplatí ji u první pokladny a u druhé mu to ocení přidanou hodnotou podle aktuální sazby a s přirážkou 200,- Kč za to, že ho pustí se zaplaceným zbožím ven?.
Budes se divit, ale v USA to takto funguje ve vsech obchodech. Cena jsou bez dane a dph a mistni dane se pripocitaji az u pokladny.
To ale nic nemeni na faktu, ze platit 200 za vyber petikacky dane je blbost. Ty prachy skonci u pijavic jako ceska posta, celni urednici nebo prekjpnici kteri ekonomice nic neprinesou. Platime jen dalsi byrokracii a podkopavame svou konkurenceschopnost oproti zbytku svetu. Spousta lidi kteri si doposud hrala s technikou typu arduino, robotika, 3d tiskarny apod protoze to bylo levne, se na to ted vyserou a prachy radeni prochlastaji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Tomu sa hovori podpora domacich vyrobcov. Alkoholu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

termit256 píše:Budes se divit, ale v USA to takto funguje ve vsech obchodech. Cena jsou bez dane a dph a mistni dane se pripocitaji az u pokladny.
Ale nebudu se divit. Nakonec u nás si mnozí pamatují daň, co byla před daní z přidané hodnoty, kdy to tak fungovalo, aspoň na úrovni firemních nákupů a prodejů.
Myslím si ale, že ani jeden z normálně myslících zákazníků prostě nebude nic mít proti dodatečné DPH, tzn. místo 50,- Kč platit např. 56,- Kč, ale proč v tom dělá EU takový bordel? Stačilo by zavést jen to, že ceny budou předpokládané včetně DPH a já zaplatím ALI a ti zaplatí na základě celního seznamu, co sem dovezli zvenku. Proč mám tohle dělat já, když i v normálním obchodě musím platit cenu včetně DPH a pokud mám nárok, tak si DPH odpočítám jako plátce DPH a obchodník (dovozce), který ji dostal zaplacenou při nákupu, tak ji má odvést podle toho, kdy se stalo daňové plnění? A jakoslužbu od doprasené ČP bych už vůbec neměl platit, zvláště když se teď chtějí dělit a tunelovat se.
Mám dost silný dojem, že tyto machinace mají něco schovat.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od CZJKP1 »

Mě by zajímalo, kde mám jako zjistit hmotnost a adresu odesílatele. To jsou věci, který do poslední chvíle přeci nevím. Navíc sem názoru že je to JEJICH problém když oni mají moji zásilku v držení, tak ať si to tam přečtou...

Také mi přijde hloupé, spustit ECEP až ve stejný den, od kdy toto začne platit a nenechat nám čas na přípravu. Nebo spustit alespoň nějakou DEMO, aby si tím člověk prošel nanečisto...

Já mám mnohé zásilky na cestě a netuším jestli všechny stačí přijít do 30.6.
A když né, jak dlouho bude trvat po 30.6 než vše zprovozním a ověřím identitu???

Kamarád tehdy registroval MojeD a dokonce mu nějaký kód šel šnečí poštou do schránky...

Ve výsledku to skončí tak, že weby budou přetížený a nefunkční a oni mě budou vykořisťovat za to, že zásilka někde leží a čeká až jí odbavím ačkoliv za to nebudu moc.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Pokud to nestihne dojít do 1.7.2021, tak je jasné, že to bude minimálně o ty dvě stovky pro poštu dražší. A nikoho nebude zajímat, že už jsi to měl mít dávno doma a že oni to přebrali už před 15.6. :lol:

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od CZJKP1 »

O dvě stovky ne, když poštu nepověřím aby mě zastupovala a udělala za mě to, co si mohu udělat přes eCep sám.

Ale třeba za skladování zásilky, než vyřeším ověření identity nebo než oni vyřeší případnou nefunkčnost aplikace.

V neposlední řadě dám na Ali, že to nedošlo a oni většinou prachy vrátí zpět. Pak už jen propočtu, jestli se mi vyplatí na zásilku vykašlat nebo ne...
Tehdy sem to udělal a balíček došel k jejich smůle až 14 dní po termínu.

Bohužel sou tam exoti, tak například, objednával sem 13.5 a dodnes nemam zásilku akceptovanou a sledovací číslo.
Jen běží čas....
Naposledy upravil(a) CZJKP1 dne 21 kvě 2021, 14:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od zdenoeddie »

1) Mna by zaujimalo, ze ked zasielka pride, a nebudem sa k nej hlasit, ako s tym nalozi posta (akakolvek). Vsetko som nakupoval tak, ab stihlo prist do 30.6. Ak nestihne mam v plane vymahat peniaze spat, kedze sa skonci doba na ali urcena pre dorucenie. Cize peniaze dostanem spat, a tovar ma "prestane" zaujimat. Vratia, znicia,... ?
2) Ano v USA to funguje (a celkom pekne), kedze clovek vie za co plati a kolko. Tu to bude este zaujimave.
3) S nakupmi prestat nemienim, akonahle sa mi podari aspon trosku zmaknut ten colny system. Aj ked neverim, ze to bude jednoduche, niektore veci sa jednoducho neoplatia, aj keby zaplatim dan.
4)Stacilo by, keby vsetci predajcovia zaviedli "Europacket", nieco podobne ako ma jlcpcb, objednam DPSky, a ked zvolim tuto moznost, sam Cinan to preclie za mna, a mne pride uz preclena zasielka z Nemecka. Pri 40Eur za DPS som zaplatil naviac asi 8Eur, co je myslim si uplne v pohode.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#25 Příspěvek od warp »

Není to pøímo k vìci "až po" ale ke znaèení a sledování zásilky. Dnes dorazila zásilka kterou jsem nedokázal celou dobu sledovat, stále nedostupné údaje o doruèování a ejhle na ní pøelepený štítek s jiným trasovacím èíslem - naštìstí dorazila v èasovém limitu. Jinak bych musel napsat "dispute" a žádat o (skoro vždy) vrácení penìz. To bude ještì bordel ...

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od CZJKP1 »

Oni nově slučují některé zásilky do jedné větší obálky.

Na Ali mám objednávky a u některých You package has been upgraded to Combined Delivery...
A Původní číslo škrtnuté a přiděleno nové...

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#27 Příspěvek od matahari »

Je někde napsané, když to za těch jejich podmínek nebudu chtít převzít a řeknu jim ať si to strčí do prd....

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#28 Příspěvek od pepik9 »

Něco podobného v opačném směru.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

Však dnes vyšlo prohlášení , že dělí Poštu .... :lol:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od PotPalo »

Tož pijavice... Známy mal od dcéry z ameriky notebook, ktorý sa pokazil. Nakoľko bol v záruke, bolo ho treba poslať do ameriky a potom späť opravený. A pijavice na colnici mu ho pri doprave späť pekne zdanili, ako by ho kupoval.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“