Bezpeč- pod. pri lakovaní parkiet epoxidovym lakom.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Bezpeč- pod. pri lakovaní parkiet epoxidovym lakom.

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Je to dvojzlozkovy epoxidovy lak,idu tam tri svinstva.Upozornenie je tam ,ze je to velmi vybusne,teplota asi 20 stupnov pri lakovani.Lenze vonku prsi ,okno nemozem mat otvorene ,atd.Je to dvojzlozkovy lak Sindal 1300 + tvrdidlo tam ide S7300.+ riedidlo S6300. Stale ma byt taketo pocasie.Co radite a co,aky respirator pri tom pouzit?
Tento respirator na covid nie,ani ruzko. dik Masku z vojny z 70 rokov M10 ci aka,ale mam bez filtra.Nieco dat miesto filrta?Daju sa zohnat este do tych maiek filte? Nemate predat?
Viem pouzit aj velky FAN kominovy priemer vrtule asi 50 cm.coby fukal smrad ,vypary za tepla aspon 20 stupnov vonka.ale keby neprsalo.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#2 Příspěvek od PCmaniac99 »

U nás lakýrník nosí Tohle má k tomu odpovídající filtry a před filtry. Koupíš to ve většině obchodů s pracovním oblečením a pomůckami. Např CANIS

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jjilek »

Masku s filtrem pro organické páry. Ale vytvoří se výbušné prostředí z organických rozpouštědel. Takže vypnout elektřinu, plyn a nesmí to být v paneláku, kde jsou větrací šachty a ohrozí se i okolní byty. Se zavřeným oknem a bez nuceného větráním (průvanem) to jednoznačně nejde. Pokud nechceš zbourat dům.
Na trhu jsou i vodou ředitelné polyuretanové laky. Jsou sice méně trvanlivé než epoxy, ale určitě vyhoví.
Naposledy upravil(a) jjilek dne 23 kvě 2021, 12:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#4 Příspěvek od tiktak1953 »

jjilek,je to rodiny dom, to je fakt az take vybusne? Nestraste ma,ten velky FAN co by fukal z dveri do okna by mala byt dobra vec nie?Fajn ta maska aj cena dobra. Tie vypary su fakt nebespecne,neda sa to neako podomacky ochranit pred nimiá?Ja som tie parkety natieral presne roku 1990,od tedy mam aj tieto vsetky laky navyse,co chcem teraz natierat-Kukal som ich,vypadaju ze su k pouzitiu.Co natierat po 5metroch a prestavka 2 hofiny?Miestnost je detska izba asi 25metrov2.Teraz je velka vlhkost,nenatierat?
Pani som vam velmi vdacna za rady,zena tomu neverila,teraz si to precitala,veri uz.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 23 kvě 2021, 12:35, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Pockaj, kym bude vhodne pocasie.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já bych tam zapálil přenosný plynový topení. Nebezpečný páry shoří a ještě to rychleji zaschne. :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

Používám polomasku 3M a filtry na formaldehyd (ty jsem si nakrad v práci) a fungujou naprosto skvěle na jakýkoliv aerosol.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#8 Příspěvek od tiktak1953 »

ZdenekHQ píše:Já bych tam zapálil přenosný plynový topení. Nebezpečný páry shoří a ještě to rychleji zaschne. :lol:
Vtedy to nevybuchne, lebo tie vybusne plyny hned zhoría aj s parketama? To je to iste zapalit z PB flasky horak na opalovanie prasata? Moze to byt overene,pravda,ale by mal strach ze to aj tak buchne.Srandu si nerobis hadam.Zatial som si dobre pospal aspon konecne.
------------------
Tie filtry mam pytat na ten epoxidovy lak ci na ake svinstvo,poraste,nie ze nebudu vediet ake mi maju dat.moze byt tam nesakuseny predavac.
Sandal ,to by mi asi nepomohlo,lebo toto neni asi aerosol.Posles mi za postovne ,alebo posli aj hodinky s tym na opravu .
..............................................
Este ma otazku,vcera mi dal znamy lacnu zadara pistol na polyuretanovu ci aku penu leba ma uz aj kvalitnu .Treba takuto smejdovu pistol po pouziti neako preplachovat .aby uplne zostatok v nej nestvrdol a mozem ju vyhodit.Taku kvalitnu si poziciavam a ziadny problem pri opatovnom zapenovani,nezaschne.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 23 kvě 2021, 17:36, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

No raději bych to nezkoušel. Ale po vzoru hasičů se taky hořící plynový potrubí nehasí, aby ten plyn hořel postupně místo koncentrace a výbuchu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Nedělal bych z toho zase takovou vědu. Obývák o velikosti 6 x 3,5 m jsem natíral epoxidovým lakem už dávno, ale aspoň dvě vrstvy a bez nějakého náhubku. Zavřené okno, aby se dovnitř neprášilo. Po natření jsem utekl na půl hodiny se nadýchat čerstvého vzduchu a pak jsem se hýbal už normálně. Smetákem jsem dálkově otevřel okno a nechal větrat. Pokud nebudeš mít tu možnost později otevřít okno, tak si ho otevři aspoň na ventilačku hned. Nejlépe, když tam bude síto, ale v pondělí pršet nemá.
V každém případě je to kvalitní fet, že nebudeš muset chlastat slivku aspoň týden. :lol:
A zase nebezpečné to tak není. Nebezpečnější je sušit kočku v mikrovlnce pět minut, protože po čtvrté minutě ta kočka zasere celý vnitřek až se rozstřelí. :lol:

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#11 Příspěvek od tiktak1953 »

To ti neverim kamo.Ak si kurak,tak mas dychacie cesty,sliznice konzervovane.Ja som v robote dychal 30 rokov Cpavok a benzin, vtedy nebola neaka bezpecnost s chemickymi latkami,sliznice mam v pr-de-li.Viac si ich nechcem po......

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od workhard »

Natíral jsem tím kdysi schody v baráku a taky jsem přežil, chce to větrat. Nějakej polyuretan, to ani nezkoušej, nevydrží to.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Tak nevěř. Bylo to před asi 40 lety a kuřák jsem tehdy ještě byl. A přesně tak, polyuretan je pro kanárky.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od stefan31 »

... a ak sú tie parkety z masívu, tak z akého dreva? Na masív predsa patrí napr. vosk , a nie uzavrie￾ "živý" povrch dreva lakom. Ak povrch laku z akýchko¾vek príèin praskne a pri èistení povrchu do tej špáry zateèie voda, tak to bude za pár rokov "nádhera" ....

Stefan31

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#15 Příspěvek od tiktak1953 »

Parkety mam z duboveho dreva 3tr. zaparsupov ako chudobny clovek na vl.dome .Natieral som ich 1X asi roku 1990 .Teraz ich idem natierat 2x v detskej izbe asi 25m2.Uz je tu slnecno ale ze poobede uz zase oblacno.prehanky,burky. Skusim asi 5m2 pred obedom ak bude teplo a viac nie,lebo je strede dvojpodlazna postel.Tu uz maji byvaju teploty nad 30 stupnov.Tento rok je vinimka.Krumple uz mam skoro po kolena velke.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 24 kvě 2021, 08:10, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“